Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Koliko je pametan Vas guster?

  1. #1
    Član BlindDog'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    23

    Talking Koliko je pametan Vas guster?

    E pa ovako, odavno nisam svracao na forum i mislim da je red da nesto napisem kad sam vec sad dosao.
    Moja Bradata Agama "Dizzy" me je danas podsetio na forum, tacnije njegov "intalekt" koji je pokazao u raznim situacijama
    Prvo bih hteo da napomenem da od prvih par dana kada sam ga uzeo od Kima, naucio je bez problema da pije vodu iz posude, da jede povrce iz posude i da saceka bubasvabe na istom mestu u kalcijumu. Zadivljujuce je to sto je sve brzo skapirao i naravno oslobodio se u svom terarijumu da otkriva granje, kamenje, pesak, itd.
    Ali najvise me je impresionirao kada je ukapirao koliko mu smeta izmet u terarijumu, da ne pominjem koliko je meni tesko da cistim (pogotovo ako je malo proliv) i posle prvog puta kada je vrsio nuzdu van terarijuma na laminatu (koji se lako cisti), on je nastavio da vrsi posao u mojoj sobi
    Nacin na koji to radi je sledeci: Cim mu se primora on pocne da se vrpolji po terarijumu, a zatim pocne da se penje na staklo i da grebe kako bih ga pustio. Kada mu ja otvorim staklo on izadje i uvek na isto mesto iza kompjutera obavi posao i cim zavrsi on se sam vrati u svojoj terarijum i nastavi da se sunca.
    Ja ne znam da li ja preterujem ili stavno imam srece sto je moj mali ovako lepo vaspitan. Vi mi kazite kakve kvalitete imaju vasi gusteri i da li neko ima nekog slucnog Dizzyu


  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Koliko je pametan Vas guster?

    Ja nisam imao toliko srece jer sam kupio gustera sa vec formiranom licnoscu(35cm dugacak).
    Jeo je samo iz ruke uprkos tome sto sam pokusavao na razne nacine da ga oducim.
    Nije hteo da jede voce i povrce, pio je vodu samo na spric a kada se iskenja na sred terarijuma grebao je
    po staklu da pobegne od sopstvenog smrada.
    Bio je pravo govedo ali prava muskarcina od 55cm, mrcina glavata!
    Sada nekog drugog maltretira jer sam ga prodao pre godinu dana ili malo jace.
    I da! Ne preterujes. Imas mnooogo strece

  3. #3
    Član BlindDog'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Koliko je pametan Vas guster?

    U isto vreme mi je i drago i ne-drago sto ovo citam
    Drago mi je sto imam ovako dobrog bradonju i sto mi ne zadaje probleme, a krivo mi je sto si ti morao da prolazis kroz sve to. Mada vremenom verujem da se naviknemo na nase ljubimce i prihvatimo ih onakve kakvi jesu. Moj samo malo da smanji hranu i bice odlican

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Koliko je pametan Vas guster?

    Ja sam imala obrnuti slučaj sa iguanom. Pošto mu je bio mali terarijum 90% vremena je provodio u stanu i na terasi i vraćao se u terarijum samo kad je hteo da vrši nuždu. Ali je imao foru da prepozna seckanje povrća (kad se seče meso totalno je bio nezainteresovan) i onda dotrči i popne mi se uz nogu ko mače.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

  5. #5
    Član BlindDog'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Koliko je pametan Vas guster?

    Zanimljivo, trebalo je da mu pretvoris terarijum u kutiju za pesak, kad je vec poprimio macije gene

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: Koliko je pametan Vas guster?

    Možda pola-pola, pošto je mačka često spavala u terarijumu i kad je iguana unutra i kad nije.
    Never sleep. Know that you have a Dragon hunting you for vengeance ....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •