Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Koja je ovo vrsta? Da li je mozda kraljica?

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Uobičajeno Koja je ovo vrsta? Da li je mozda kraljica?

    Našao sam ovog mrava u svom dvorištu. No ne liči ni na jeden druge na koje sam naišao. Da li je možda kraljica.DSCN4953.jpg

    Na ovoj drugoj slici su mravi na koje najčešće nalećem, različiti su i manji može biti da su skroz druge vrste, al nigde ne mogu da nadjem ovakve poput ovog iz plastične kapice za film. Ima još jedna vrsta al tek su oni dosta manji.

    Ako je neki izgubljeni mrav, šta raditi sa njim? Rado bih ga vratio u koloniju ali slučajno sam ga spazio na svojoj ruci kad sam ušao u kuću, pojma nemam gde sam ga pokupio. Koje su šanse da ako ga frknem u dvorište random on nadje svoju koloniju?
    Čim ga hraniti i kako ga držati ako je kraljica ili ako samo oću da ga držim dok ne ugine?

    Citat Prvobitno napisao astralus42 Pogledaj post
    Našao sam ovog mrava u svom dvorištu. No ne liči ni na jeden druge na koje sam naišao. Da li je možda kraljica.DSCN4953.jpg

    Na ovoj drugoj slici su mravi na koje najčešće nalećem, različiti su i manji može biti da su skroz druge vrste, al nigde ne mogu da nadjem ovakve poput ovog iz plastične kapice za film. Ima još jedna vrsta al tek su oni dosta manji.

    Ako je neki izgubljeni mrav, šta raditi sa njim? Rado bih ga vratio u koloniju ali slučajno sam ga spazio na svojoj ruci kad sam ušao u kuću, pojma nemam gde sam ga pokupio. Koje su šanse da ako ga frknem u dvorište random on nadje svoju koloniju?
    Čim ga hraniti i kako ga držati ako je kraljica ili ako samo oću da ga držim dok ne ugine?
    Da ne zaboravim iz okoline NS sam.
    Slike Slike

  2. #2
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta? Da li je mozda kraljica?

    DSCN4958.jpg

    Ovo je ta treća vrsta. Oni su baš sitni.

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta? Da li je mozda kraljica?

    Poslednja slika Tetramorium caespitum, ova dva nisam siguran,mogao bih da lupim ali necu,svi su radnice,nisi uhvatio kraljicu,ne vredi da ga cuvas umrece.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  4. #4
    Novajlija Mrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta? Da li je mozda kraljica?

    pogledaj mozda na prolece kad budu svadbeni letovi da uvatis neku iz tog mravinjaka.neznam stvarno koja je to vrsta takve mrave sam video samo na televiziji i to jednom pogledaj na antshopu imas sve vrste

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Bihac
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta? Da li je mozda kraljica?

    treca vrsta je tetramorium, vjerovatno caespitum a ovo gore ti je mozda mozda camponotus sp.

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta? Da li je mozda kraljica?

    Citat Prvobitno napisao Ajdo Pogledaj post
    treca vrsta je tetramorium, vjerovatno caespitum a ovo gore ti je mozda mozda camponotus sp.
    Vec je dat odgovor na to pitanje, a i tema je pre 3 godine
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •