Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 71

Tema: Pocetnik :)

  1. #1

    Uobičajeno Pocetnik :)

    Pozdrav, zelela bi da kupim tarantulicu, po mogucnosti Haplopelma lividum zenku, citala sam dosta o njoj. Sa obzirom da sam pocetnik, i da pre nikada nisam imala pauka, molim vas da me neko posavetuje da li je dobro da kao pocetnuk uzemem ovu vrstu? Gde ima da se kupi, ili da li znate nekog ko prodaje ovu vrstu? Kakav terarijum da joj napravim?

    Nadam se da ne davim puno. Pozdrav svima

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Dobrodosla Nevena.

    S obizrom da si citala dosta o njoj ne vidim zasto je ne bi uzela.I uopsteno svako moze da se stara o bilo kojoj tarantuli, nista tesko dok god te ona interesuje.
    Ako planiras da uzmes odraslu jedinku trebala bi da imas terarijum velicine 30x30x30cm.

    A mozes je i drzati u nekoj manjoj posudici u slucaju da je kupis dok je jos mala.Ne bi trebala da je izlazes temperaturi nizoj od 19 stepeni.Savrsena dnevna temperatura za nju je 27-28 celzijusa-sto mozes da postignes nekom sijalicom na primer.

    Sto se kupovine tice-verujem da je cika Kimo ima u ponudi- www.nsexotics.net

    Pozdrav i pitaj slobodno ako te jos nesto interesuje, ne davis.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Ima momcilo a ima i sandor(homer)

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Mozda bi za pocetak ipak htela da uzmes neq koja nije kopac,tako da mozes da je stalno vidis?Posle uzimaj sta ti drago.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Cao Mlevena! Dobro dosla u svet teraristike.
    Uvek je korisno u profilu upisati odakle si?

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Pa bas ako bi neku tog tipa(ako su boje presudne) bolje uzmi Chromatopelmu cyaneopubescens plete dosta, ne ukopava se. Nemam lividum, ali generalno je tarantula koju nekad ne vidjas po nekoliko meseci.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    O hvala, bolje vas nasla, kasno odgovaram bila sam na probi hora izvinjavam se )Elem hvala vam svima na brzim odgovorima Posto je korisno da se predstavim, ja sam Nevena i iz Zemuna sam....e sad pa nije da je boja presudna, ali jeste salim se, jako ali mi se jako svidja boja tako da gledam sad ovog malisu i moze Chromatopelmu cyaneopubescens isto je veoma lep, i ja sam se dvoumila oko toga sto je Haplopelma l. kopac ....a sta mislite o ovom Avicularia versicolor taj mi se najvise svidja )))

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Kazu da je jako osetljiva.Moras jako da povedes racuna o odrzavanju vlaznosti.I ja bih jednu,ali se jos strecam oko uzimanja...

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Buaaaaaa daj neki link da procitam malo o njoj

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Imas ovde,na forumu,na pocetnoj strani.

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Hvala

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Eo ja sam nedavno uzeo jednu H.lividum...jos je mala 2-3cm,sve sto mogu ti reci je da je jako slabo vidjam,skoro uopste ne izlazi iz svoje rupe,jedino zanimljivo sto se desilo je to da se presvukla van rupe...cak ne izlazi ni da lovi,ceka plen u rupi,ali zato pored nje imam b.vagans koja se stalno setka po terarijumu i nikad se ne skriva

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Ako je zbog boje sta mislis o Poecilotheria metallica ili Brachypelma smithi.
    Poslednji izmenio Nelle333; 23.09.12. u 23:42.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Citat Prvobitno napisao Dule Pogledaj post
    Kazu da je jako osetljiva.Moras jako da povedes racuna o odrzavanju vlaznosti.I ja bih jednu,ali se jos strecam oko uzimanja...
    Nemoj Dule vise da se strecas!
    Kod jednog drugara versi zivi vec par godina i lepo raste a
    sto se tice uslova... blagi uzas.
    Kakva vlaznost, temperatura... Zimus je ostao na 10-12 stepeni tri dana a mozda i vise.
    Uslovi u kakvima bi i dubia riknula. Tako da... Toplo preporucujem za pocetnike.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Citat Prvobitno napisao Boogi Pogledaj post
    Eo ja sam nedavno uzeo jednu H.lividum...jos je mala 2-3cm,sve sto mogu ti reci je da je jako slabo vidjam,skoro uopste ne izlazi iz svoje rupe,jedino zanimljivo sto se desilo je to da se presvukla van rupe...cak ne izlazi ni da lovi,ceka plen u rupi
    Vecina tarantula dok su male vole da se ukopavaju zbog osecaja sigurnosti

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    A nemam pojma citam sad sve i svasta i svako prica razlicito, uglavnom za H.lividum kazu da je agresivan, sta to znaci? Pa da ja sam se zalepila za boju, ali kad sam videla Avicularia versicolor odlepila sam, a najvise mi se svidja sto je nekako fluffy

    Nelle svidjaju mi se oba ali A. versicolor mi je prelep e a sta mislite o ovom
    Ephebopus murinus,da budem iskrena nisam nesto odlepila, ali me decko smara za njega, a ovde ne videh ni jedan komentar za njega?

  17. #17
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Evo pisao sam ja o A. versicolor, pa procitaj ako te ne mrzi...

    http://www.teraristika.org/content.p...ria-versicolor
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #18

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    O hvala, hvala

  19. #19
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Za H. lividum, agresivna znaci da retko kad bezi i povlaci se u slucaju opasnosti vec preti uzdizanjem na poslednje 4 noge a sa prednje 4 lupa i ujeda a otrov je prilicno jak. Pored toga, mnogo brzo trci. Za prvu tarantulu, bolja ti je opcija A. versicolor, samo da joj obezbedis dobru ventilaciju i ne bi trebalo da bude problema.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Pocetnik :)

    Citat Prvobitno napisao marko_pa Pogledaj post
    Nemoj Dule vise da se strecas!
    Kod jednog drugara versi zivi vec par godina i lepo raste a
    sto se tice uslova... blagi uzas.
    Kakva vlaznost, temperatura... Zimus je ostao na 10-12 stepeni tri dana a mozda i vise.
    Uslovi u kakvima bi i dubia riknula. Tako da... Toplo preporucujem za pocetnike.
    Dobro Mare,pazarim je prvom prilikom!Ako rikne,moraces da dodjes u Kacarevo da popijemo koju za pokoj duse...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •