Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: Folija grejac

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Folija grejac

    Da li Agami da stavim ispod terarijuma foliju s'tim sto je podloga u terarijumu kamena ploca i vermikulit? Bradonja spava na ploci koja se nocu ohladni mnogo pa ne znam koliko je to dobro za njega. Rade neonka i spot light preko dana i temperatura je oko 32c. Nocu padne do 23c. Ako stavim grejace onda ce se kamen ugrejati i bice topliji nocu. Evo i slike
    DSCF8642.jpg

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Folija grejac

    Nije to dobra ideja jer su pesak i vermikulit su dobri izolatori pa ne bi ništa grejalo. To što padne temperatura do 23 stepena noću im ništa ne smeta ukoliko je preko dana bila 32 i ukoliko agama nije pojela nešto neposredno pre gašenja svetla. Usmeri spot lampu na onu tamnu kamenu ploču, ona će se dosta ugrejati tokom dana i držaće temperaturu tokom noći. Čak i da ne uradiš to, opet joj neće smetati jer i agama u toku dana akumulira toplotu koja veći deo noći ostaje u njoj. I u prirodi, gde žive agame, temperatura u toku noći pada do 23 stepena pa čak i manje.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Folija grejac

    Ne bih mu ja okretala spot na tu plocu jer on se tu krije od macke i hladi kad mu je vruce. Spot je iznad panja na kome bleji preko dana i sunca se. Sto se tice folije, vise sam se brinula da nece mozda biti pretoplo. Hvala u svakom slucaju.

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Folija grejac

    Ne mislim na sklonište neko na tu ploču na kojoj trenutno stoji na slici, ona je tamna i lakše će se ugrejati od sijalice pa tako zadržavati toplotu u toku noću. Probaj da namestiš nekako da svetli i na panj i na ploču.

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Folija grejac

    Ne vidi se dobro na slici ta ploca...nije bas tamna, samo je sedefasta pa je tako pala senka...uopste nije velika razlika u boji...mada mogu da probam

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •