Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Terraplaza 14. 10. 2012.

  1. #1
    Član Dzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    10

    Uobičajeno Terraplaza 14. 10. 2012.

    Kao sto sam rekao u predstavljanju, na ovaj forum sam naisao trazeci informacije o Terraplazi.
    Na nekim akvaristickim forumima je postojala inicijativa da se ide ali je vecina ljudi odustala. Ja sam svakako odlucio da idem i bilo bi fino da ne putujem sam. Ne znam da li sa ovog foruma postoje zainteresovani ljudi, ipak je Terraplaza vise vezana za teraristiku nego akvaristiku...
    Takodje ukoliko niko ne planira da ide verovatno cu otici vozom pa su mi potrebni saveti u vezi sa prenosom zivotinja preko grane i snalazenjem u samoj Budimpesti posto tamo idem prvi put.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Mage'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    109

    Uobičajeno Re: Terraplaza 14. 10. 2012.

    Vozom mozes lako da odes za 30e povratna karta do Budimpeste!Treba ti oko 6-7h putovanja minimum...A u zavisnosti od toga sta kupis...dali mozes to da preneses i kako

  3. #3
    Član Dzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Re: Terraplaza 14. 10. 2012.

    Da voz je ok, tacna cena je 26E ako su podaci na stranici zeleznice srbije azurirani, ali bih radije isao sa nekom ekipom ljudi koji su isto ljubitelji i koji idu tamo gde i ja organizovanim prevozom.
    Naravno idem da vidim akvarijumske ribe... CAst izuzecima ali mnogim uzgajivacima u Srbiji nisu isplative vrste koje nisu sarene kao vasar, koje ne mogu da istrpe uzasne uslove u kojima ih cuvaju i koje nisu prilagodjene dzepu prosecnog ojadjenog stanovnika. Zato moram da se maltetiram do tamo.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Re: Terraplaza 14. 10. 2012.

    Citat Prvobitno napisao Dzo Pogledaj post
    Da voz je ok, tacna cena je 26E ako su podaci na stranici zeleznice srbije azurirani, ali bih radije isao sa nekom ekipom ljudi koji su isto ljubitelji i koji idu tamo gde i ja organizovanim prevozom.
    Naravno idem da vidim akvarijumske ribe... CAst izuzecima ali mnogim uzgajivacima u Srbiji nisu isplative vrste koje nisu sarene kao vasar, koje ne mogu da istrpe uzasne uslove u kojima ih cuvaju i koje nisu prilagodjene dzepu prosecnog ojadjenog stanovnika. Zato moram da se maltetiram do tamo.
    Nerazumem se mnogo u akvaristiku ali kako mislis da doneses ribice ako ti treba min ( 8h voz + 2h ostalo) 10h putovanja ? Mogu li toliko da izdrze u onoj kesici ili imas neki drugi nacin da izdrze toliki put ?
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  5. #5
    Član Dzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Terraplaza 14. 10. 2012.

    http://www.petfish.net/reviews/Breather_Bags.php

    A i mnoge druge kese za akvarijumske ribe imaju slicne osmotske osobine samo sto je obicno razmena gasova moguca samo na delu kese koji je suv.

    Kiseonik je tu najmanji problem, najveci je filtracija tj. nedostatak iste tako da se nagomilava jako stetan nejonizovani amonijak NH3 koji u jako malim koncetracijama moze da otruje ribu. Medjutim da bi se amonijak nagomilao potrebno je da prodje neko vreme. Postoje zabelezeni slucajevi da su zaboravljene ribe prezivele u neotvorenim kesama preko dve nedelje.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Terraplaza 14. 10. 2012.

    Imam jedno pitanje , jel Terraplaza samo taj jedan dan , ili i duze nesto traje ?
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Terraplaza 14. 10. 2012.

    Ova je samo jedan dan, a gigantea je bila 2 dana.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Terraplaza 14. 10. 2012.

    idem ja druze na terraplazu, javi se u PP da se dogovorimo oko puta.
    pozdrav

  9. #9
    Član Dzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Terraplaza 14. 10. 2012.

    Nisam mogao da ti posaljem odgovor... Inbox ti je pun. Posalji mi svoj broj na PP da se dogovorimo.

    Ne znam ko je administrator na sajtu, ali mozda bi bilo pametno da se namesti da se najstarija poruka brise kada se inbox popuni do kraja...

  10. #10
    Član The Zaba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Terraplaza 14. 10. 2012.

    pustio sam ti br u inbox

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •