Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Pohvala (ne Erazmova)

  1. #1
    Član Dzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    10

    Uobičajeno Pohvala (ne Erazmova)

    Za ovih nekoliko dana od kako sam napravio nalog, pregledao sam malo sajt i procitao puno tema...

    Dopada mi se sa koliko strasti pristupate celoj stvari i tu se ne razlikujete od posvecenih akvarista... Ipak cini mi se da je medju novim teraristima prisutna veca briga za ljubimce nego kod pocetnika akvarista... Mozda tome kumuju veca cena zivotinja ili to sto je moguca bliza interakcija sa ljubimcima kao sto je dodir...
    Svakako me odusevljava nivo obavestenosti pojedinaca kako bi ljubimcima obezbedili sto bolje uslove... Na nekoj temi sam procitao o nepovoljnom odnosu kalcijuma i fosfora u salati i pitam se da li je bolje da izmenim svoje navike sto se tice ishrane i pocnem da berem maslacak umesto da idem na pijacu...

    Ono za sta zelim da vas najvise pohvalim je briga o inbreedingu tj. sprecavanju istog. U vise navrata sam citajuci naisao na tu pricu ovde i raduje me da ozbiljno shvatate taj problem.
    Bravo !
    Puno puta sam se nasao u raspravama u kojima sam stvarno bio zatecen stepenom neznanja i nemara. Postoji previse IDIOTA koji mi cesto izbace argument da tako nesto kod riba nije problem jer one nisu kao ljudi... Drago mi je da ovde koliko vidim ima dosta mojih istomisljenika i nadam se da ce prica o sprecavanju inbreedinga nastaviti da se forsira kako bismo ocuvali kvalitet ugrozenih i malobrojnih vrsta.
    Ukoliko neko zeli da se bavi akvaristikom i istovremeno pomogne ocuvanju ugrozenih vrsta ovo je sajt na kome mozete pronaci ljude koji su zaduzeni za brigu o ugrozenim vrstama riba. http://www.carespreservation.com/priority_list.html
    Pretpostavljam da ste obavesteni o slicnim projektima vezanim za neke druge zivotinje... Svakako bih voleo da saznam vise o njima.

    Vidim da i ovde kao i medju akvaristima ima puno svadja i slicnih tipicno srpskih spletki iz zavisti "Da komsijina krava bude ko civava", najbolji lek je naravno beg u drugu zemlju koji preporucujem svima.
    Takodje kao i na svim forumima koji okuplja prirodnjake ima dosta nepismenih ljudi, ne kazem za sebe da se apsolutno pridrzavam pravopisa ali bar stavim veliko slovo na pocetku recenice i trudim se da pisem smisleno i pravilno koristim znake interpunkcije...

    Kada bih morao da vas ocenim dao bih jaku devetku, trebalo bi tu malo udesavanja foruma sa tehnicko/estetske strane, deluje malo nepregledno, ove svetle boje i mali font pomalo smetaju ocima, a mozda se samo nisam navikao... Opet to je samo subjektivno misljenje nooba

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Pohvala (ne Erazmova)

    Totalno se slazem sa tobom! Ovi ljudi su vecinom neverovatni-u pozitivnom smislu! Da nije ovog foruma NIKADA se ne bih usudio da drzim bilo sta osim psa i macke. Informacije koje sam dobio na ovde su stvarno neporcenjive. Naravno uvek ima nekih koji skrecu sa teme, pisu neke gluposti ali nisam psiholog i stvarno mi nije jasno zasto to rade ali s obzirom na to koliko je ovaj forum dobar ti ispadi su totalno zanemarljivi.

    Nisam ovde nesto dugo, malo manje od godinu i po dana i zao mi je sto forum nije aktivan toliko koliko je bio ranije. Cini mi se, mozda gresim, da je forum bio mnogo aktivniji 2007. 2008. i 2009. Razlog tome je mozda sto vise nema velikih tema o kojima moze da se diskutuje. Uglavnom pretragom se nadje sve sto te interesuje.

    Opet, sve pohvale ljudima koji stoje iza ovog foruma i od mene!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pohvala (ne Erazmova)

    Problem je sto kod vecine ljudi tesko da ce egzotika postati "normalna" a kamo li popularna(ima uvek onih kod kojih ce biti), ali ipak je to "nenormalno''.

  4. #4
    Član Dzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Pohvala (ne Erazmova)

    Ne razumem tvoj post Filipe. Tj. gde ti vidis problem.
    Kakve veze ima to sto "egzotika" - ma sta smatrao pod tim, nece postati popularna.

    I ne vidim zasto bi se brinuo za vecinu ljudi i to sta je njima normalno.

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pohvala (ne Erazmova)

    Citat Prvobitno napisao Dzo Pogledaj post
    deluje malo nepregledno, ove svetle boje i mali font pomalo smetaju ocima, a mozda se samo nisam navikao... Opet to je samo subjektivno misljenje nooba
    Pozdrav, u donjem levom uglu imaš opciju za podešavanje izgleda foruma. Verovatno ćeš naći verziju koja ti odgovara. Font takođe može da se menja. Što se nepismenosti na forumu tiče, iako sam tu godinama, i dalje neki postovi uspevaju da me zapanje. Nekad neki ljudi ne uspevaju ni da postave pitanje koje bi se moglo razumeti, niti da smisleno odgovore. Ali za to treba kriviti valjda roditelje i nastavnike U svakom slučaju, hvala na kritikama.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pohvala (ne Erazmova)

    Generalno kod ljudi teško da će postati popularno(pod "egzotika" mislim na životinje tipa zmija, guštera, tarantula, škorpija...) Ima ipak ljudi koji to vole, ali ovako moje mišljenje je da treba malo forsirati taj hobi da bi broj ljudi koji se bave time porastao.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •