Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Problem sa bradatom agamom

  1. #1
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Exclamation Problem sa bradatom agamom

    Postovani teraristi neophodna mi je vasa pomoc. Imam zenku bradate agame oko 2 godine i nikada nisam imao ni jedan problem sa njom. U zadnje vreme odbija da jede. Nije aktivna u terarijumu kao sto ume da bude (previse je staticna). Sve je pocelo pre par dana. Jednostavno ne razumem u cemu moze biti problem. Trenutno je hranim dubijama koje inace obozava da lovi. Prvo je prestala da ih lovi pa sam poceo da joj ih dajem iz ruke. Posle par dana pocela je da ih izbegava kada joj dam iz ruke da jede. Kao da me se plasi, samo se povlaci. Tako da sam bio primoran da joj ih ubijam i ostavljam u posudi da ih pojede. Medjutim danas kada sam joj ostavljo hranu, zeleci da je pomazim me je prvi put ujela. Nikada ranije nije bila takva... Ne znam vise sta da uradim... Kao da me se plasi, a stvarno dajem sve od sebe da joj pruzim sto bolje uslove. Svaki savet je dobrodosao

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Problem sa bradatom agamom

    Pošto je verovatno sazrela, a zahladnelo je, možda bi išla u brumaciju kako bi posle toga mogla da se hrani. Ne uzgajam agame pa više od ovoga ne bih znao da ti kažem.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Problem sa bradatom agamom

    Nisi prvi kome se to desava u ovom periodu,ovih dana me par ljudi to pitalo.
    Bez obzira na temperaturu u terarijumu, one osecaju promenu vremena, tako da se najverovatnije sprema za brumaciju.
    Postaraj se da ima uvek cistu vodu i ponudi bube povremeno, trebalo bi da bude sve ok.

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Problem sa bradatom agamom

    Sad tek videh da sam napravio lapsus - htedoh reci da bi posle brumacije mogla da se PARI.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Problem sa bradatom agamom

    I moji gekoni su se nesto umirili.Manje jedu i biraju hladnije skloniste, pretpostavljam da je u pitanju to sto je rekao Bluie...

  6. #6
    Član aggama'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Problem sa bradatom agamom

    Citat Prvobitno napisao Bluie Pogledaj post
    Nisi prvi kome se to desava u ovom periodu,ovih dana me par ljudi to pitalo.
    Bez obzira na temperaturu u terarijumu, one osecaju promenu vremena, tako da se najverovatnije sprema za brumaciju.
    Postaraj se da ima uvek cistu vodu i ponudi bube povremeno, trebalo bi da bude sve ok.
    E jos samo da mi objasnis sta je brumacija Hvala veliko... I dalje je staticna i ne jede tako da se nadam da je do toga...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •