Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Zelena zmija?

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    3

    Uobičajeno Zelena zmija?

    Pozdrav svima.
    Rekla mi je komsinica je pre 2 dana videla zelenu zmiju dugacku oko 1m i poprilicno debela. Sta mislite sta je to? I zar nije malo hladno sada za smije ?

  2. #2
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    Ubedjen sam da se tvojoj komsinici ucinilo! Kod nas nema tako malih zmija, jedino da je bila beba... Ali pre ce biti da je imala bar 3-4m, i debela kao butina Roberta Carlosa! Boja je verovatno bila fluorescentno zelena sa plavim zvezdicama preko ledja, sijala je u mraku a iz usta su joj virili rogovi osrednjeg bika... Reci joj da zove Kurir ili Alo i da im sve isprica, vrv ce objaviti pricu! Salim se malo, ne mogu vise da slusam price komsija od 60+ godina koji su videli anakondu ispred zgrade na Dorcolu!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    verovatno je videla neku uranjenu ribaricu koja trazi bolji stek pred zimu i ja sam cuo pre par dana ortak video zgazenu na putu ne uspeju ni sve zmije da se sakriju i prezive godinu ili ti zimu

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    Ribarica, belouska ili eskulapov smuk. Sve te zmije nekad znaju da daju zelenkasti odsjaj. Ja ipak tipujem da je u pitanju eskulap.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    Kad smo sad kod zelene zmije, ja sam pre 3-4 godine na fruskoj gori video zelenu zmiju od jedno 2 metra, ali stvarno je bila zelene boje kao trava, nisam umislio posto sam je gledao pola sata!

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    E, kad pokažete sliku famoznih "kao trava zelenih zmija" u Srbiji, onda ću vam verovati. Dendzo vam je lepo napisao, u pitanju su ili zelenkaste, ali tamno zelenkaste zmije, ili je u pitanju odsjaj na glatkim krljuštima eskulapovog smuka, što može da da zelenkastu boju. Ali stojim pri tome da u Srbiji nema zelenih zmija, a kad smo već kod Srbije, ni u Evropi ih baš nema. 10 godina proučavam domaću herpetofaunu na terenu, i stvarno ništa takvo nisam video u prirodi nikad, niti sam u stručnoj literaturi našao nešto o tome, tako da nikom ne verujem ko kaže da ih je viđao, dok ne dokaže.

  7. #7
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    U strahu su velike oči, to je dovoljno

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    Pa sad vi nas nazivate lazovima, ko da imam neke koristi od toga da izmisljam da sam video zmiju, mozda je bila malo tamnije boje nego trava!

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zelena zmija?

    Daleko od toga da sam te nazvao lažovom. Stvar je u tome što oči znaju da te prevare. Evo ti samo dva primera. Jedan kad je ex član foruma (nećemo reći ko je u pitanju, ali stariji članovi koji ga poznaju znaju koliko voli da se raspravlja ), doneo sa Kalemegdana na par dana "kao trava zelenog smuka". Nije moglo biti zabune, jer je zmiju držao kući par dana, a nije baš sklon laganju. Trebalo mi je neko vreme da shvatim da ovaj čovek ne razlikuje dobro boje, da ima neki blaži daltonizam Tek kad smo to pomenuli, on se pouvkao iz rasprave.

    E, sad, ne kažem da je to slučaj i sa tobom, jer se meni desila slična stvar. Kad sam kao klinac terenao, još u osnovnoj školi, jedva da sam znao par vrsta vodozemaca i gmizavaca da razlikujem. Tada sam na Ceru video kako je 10ak m od mene prošao jako šareni smuk. Nisam imao pojma šta je u pitanju, dok par godina kasnije nisam video sliku leopard smuka. Bio sam siguran da je to to, tako sam ga video i upamtio, i sad kad se setim tog događaja, u glavi mi je takva zmija. Ali, kasnije sam saznao da leopard smuk živi pretežno u primorju CG i da ga u Srbiji nema i da je nemoguće da ga tu ima jer ta zmija u ovim oblastima nastanjuje isključivo medeiteran. Iako sam svestan da sam verovatno video samo eskulapovog smuka sa prelamanjem svetlosti koje mu je dalo šaren izgled, ja i dalje tu zmiju pamtim kao leopard smuka, iako sam sto posto siguran da je nemoguće da je ta zmija tu bila. Ne može neka vrsta samo da se stvori na staništu na kom inače ne živi, iako mnogi ljudi misle da može Da ne dužim dalje, zaključak je da oči i mozak znaju često da te prevare.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •