Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

  1. #1
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    E ovako , kod mene je oko dve nedelje . Dajem mu svako jutro oko 6-7 lateralisa srednje velicine. Mada u podne ako mu stavim jos , pojeo bi i to . Star je oko dva meseca i mnogo je plasljiv i cim pridjem terarijumu odmah krene da se krije . Da li je sve to normalno za njegov uzrast i kada ce da se navikne na mene , mada ga jos ne uzimam u ruku zbog toga .
    Cim mu stavim na dno kutiju sa bubama posle 2-3 min dodje do nje i pojede sve bube

    Hvala
    Poslednji izmenio Kurshlus; 16.10.12. u 10:07.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    To je sasvim normalno, jos je mali i verovatno jos pod stersom. Ako vec hoces da ga naviknes na ruku trebalo bi da pocnes odmah ali nikako da ga juris po terarijumu i da ga cupas sa grana. Ja mog kameleona veoma retko uzimam na ruku, samo kada treba da ga ocistim terarijum ili njega treba da premestim negde, leti na terasu ili tako nesto.
    Taktika je sledeca: Jednu ruku prislonis na granu na kojoj stoji kameleon a u drugoj ruci drzis lateralisa. Polako ga hranom navuces da ti se popne na ruku i to je to. Nemoj da ga drzis vise od 5-6 minuta, budi u toplom, nemoj da nosis majicu/duks sa jarkim i tamnim bojama i nemoj da pravis nagle pokrete posto su na ruci veoma nestabilini. Nemoj da mu prilazis rukama odozgo. Pusti ga da se penje po tebi, ako ukapira da nisi predator onda ce na tebe da gleda kao veliko pokretno drvo

    Imaj u vidu da je za kameleona sve to stres i da se ne preporucuje drzanje po rukama, ali ako vec hoces ovo je najbezbolniji nacin.

    I naravno, malisa je prelep!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Hopsy mozes li meni objasniti ovu foru sa majicom/duksom? O.o
    Inace Kurshlus vidi da ga ne hranis samo laterima, nabavi cvrcke i fobase...
    I pre koliko si ga uzeo - koliko dugo je kod tebe?
    Hopsy je uglavnom sve rekao, mada mislim da ima tu malo i preterivanja ali dobro.

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Nebih se bas slozio sa time da su na ruci veoma nestabilni, barem moja dva nisu, cak su i prestabilni i nemres ih skinut sa ruke kad se prime.
    Imaju tako jak stisak da mi lagano kozu oderu i ostanu rupice od nihovih kandji.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    @Movski: Pa na vise mesta sam procitao (ima i na ovom forumu) informacija o tome da kameleoni stresno reaguju na jarke i tamne boje. Ne smatram da preterujem, ja prenosim ono sto ja radim i kakvo je moje iskustvo. Kameleoni nisu ljubmci za mazenje, setanje, igranje itd. Ali drago mi je da ovde nisu sve istomisljenici, bilo bi mnogo dosadno da je tako

    @Kurshslus: I to sto ti je rekao Movski, gledaj da hrana bude raznovrsna, meni su laterilasi osnovna hrana a fobase i cvrcke kupujem naizmenicno. To dosta zavisi od jedinke, ima slucajeva na forumu gde kameleni nisu hteli da jedu lateralise. Tvoje je da probas i da vidis na sta reaguje najbolje. Naravno kalcijum i vitamini su obavezni. I jos jedan tip: Stalno menjaj mesto posudi za hranu, tako ce kameleon biti mnogo aktivniji. Napravi kukice na nekoj plasticnoj posudi i kaci je po granama.

    @froginho: Meni se par puta desilo da mi za malo padne, mislim na ruku od zgloba do ramena, u saci su stabilni i tu nema govora. Npr dve noge se uhvate dobro a dve skliznu. Kada je malo sira ruka onda nemaju za sta cvrsto da se uhvate. I dobro je sa vremena na vreme da im das da ti oderu malo kozu posto je jak stisak dobar indikator zdravlja

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Moj panter kameleon ne reaguje ni na sta od toga. Narocito ne na jarke ili tamne boje... Jedino kad spava a ja moram da ga premestim iz dnevne sobe u ter (posto u dnevnoj sobi ima dosta velikog drveca pa ga pustam da se zanima tu, pa se desi da zaspi uvece) e onda hoce da ujede, mada i ja ujedam kad me neko probudi
    Eto npr ovaj moj nece lateralise... samo ponekad muzjake, valjda su mu zanimljivi zbog krila (:
    I da... mazenje mom ne smeta, niti se buni... Cak i kada mu pruzim ruku, on se sam uhvati za nju... Imam i snimak gde se to vidi. Pozdrav!

  7. #7
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Ma imam ga dve nedelje . Ma aktivan je on kad nema nikog u sobi . Muva se svuda . Jedino kad vidi nekog on se krije . Verovatno jos nije navikao . Ali kazem cim mu stavim hranu u opste negleda da li je neko tu ili nije odmah trci ka njoj
    Probao sam to sa rukom da ga privucem sa lateralisom ali nece tako da jede Samo u posudi i naravno dajem kalcijum i minerale na svaka 2-3 dana

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Uf, pa polako
    Pusti ga da se prilagodi malo... Navici ce na tvoje prisustvo (:
    Samo strpljivo sa njima i bice sve super. Pozz

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Letos je moj blejao na terasi i desilo se nekoliko puta da zaspi. Kod mene je bilo muka probuditi ga i odvojiti ga od grane tako da sam ga najcesce ubacivao sa sve saksijom u terarijum
    Sto kaze Movski sa njima samo strpljivo i sve ce da dodje na svoje mesto.
    P.S. eeeeh sto bih ja voleo da imam pantera

  10. #10
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Da li je problem da zasadim englesku travu u terarijum ?

  11. #11
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Evo ovako danas je pokusao da se popne na stalak od lampe pa sam mora da ga uzmem da se ne bi izgoreo i morao sam da skratim biljku kako ne bi mogao sledeci put da se popne. Mada hteo sam da napisem sto se samog kameleona tice . Ima stisak nogu toliko jak da mi je raskrvario prst. hahahh strasnooo

  12. #12
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    Ovaj moj kameleon nece nista drugo da jede sem Supercrva , Dubije je uzeo 2-3 kom i prestao da ih jede , lateralise takodje . Neznam koj mu je
    A supercrve tamani ko lood :0

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Kameleon takodje pohlepan a stidljiv :)

    I moj jede samo supercrve, a to sto sam mu uzeo punu teglu lateralisa to nikom nista Kako mu dajes ca i d3 na crvima? Nisu mi nesto pogodni da se uvaljaju kao lateralisi.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •