Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Pomoć oko kupovine :D

  1. #1
    Član Shetkinh07'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    HzSa
    Postova
    30

    Smile Pomoć oko kupovine :D

    Imam namjeru da kupim Tarantulu pa se premišljam koju bi kupio i da li da uzmem odma polu-odraslu, odraslu ili malu jedinku. Imam nekih opcija da uzmem ženke odrasle Geniculate, Parahybane i Aphonopelma Seemani ili da uzmem male kojima se ne zna spol G.pulchripes , B.Smithi ili neku drugu ?
    Poslednji izmenio Shetkinh07; 18.10.12. u 02:48.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Pozdrav! Svako će ti reći drugačije ko bude odgovorio na ovu temu. Teško da ćeš se zaustaviti na jednoj tarantuli kad je kupiš, zato uzmi dve - tri od tih koje si naveo, možeš i odrasle i male da uzmeš. Moji favoriti za početnika su sve iz roda brachypelmi i gramostola, parahybana, geniculata,možda neka avicularia.... Nijedna tarantula nije nešto naročito teška za čuvanje,samo obezbedi uslove koji su joj potrebni.

  3. #3
    Član Shetkinh07'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    HzSa
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Aha, a imam opciju da uzmem polu odraslu geniculatu i odraslu parahybanu ženke , a ovo drugo su male T, a ne bih da mi izrastu u mužijake jer već ako uzimam hoću da mi duže žive A nisam u mogučnosti sad da uzmem više T odjednom, a i starci su mi malo skeptični što se tiće toga. Pa ću polahko vremenom uzimati jednu po jednu SAmo mi je problem sad koju prvo da uzmem Najradje bi uzeo G. Pulchripes al da znam da je ženka

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    vukovar
    Postova
    23

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    evo ti moje iskustvo. imam Grammostola pulchripes koja će za mesec-dva imati 2 godine.dobio je kad je bila mesec dana stara i sad mi je drago što sam odabrao slinga umesto poluodrasle ili odrasle.
    pratio sam sve faze njenog rasta,one početne,brže,a i ove sadašnje,malo sporije. zbog toga sada mogu predvideti većinu ponašanja i na vreme uočiti eventualne anomalije. stalno sam motivisan da ostanem u hobiju. kad preraste jednu posudu,gledam po netu ideju šta da joj napravim: dobro sklonište,dobru dekoraciju...
    prilično sam siguran,znajući sebe, da bi moj motiv sa odraslom ili poluodraslom jedinkom davno splasnuo,jer bih se verovatno počeo ponašati kao dete kojem dosadi skupa igračka.
    naravno,nismo svi isti pa ćeš ti verovatno izbor jedinke gledati sa nekog drugog aspekta. i još nešto: kod zadnjeg presvlačenja,u avgustu uzeh povećalo i shvatih da sam srećković,ženka je. međutim,to ništa ne menja u mom razmišljanju.slingovi su mnogo jeftiniji pa možeš da kupiš i 2-3 za cenu prilično odrasle.pa čak i da su svi mužjaci,opet ćeš 2-3 godine da se družiš s njima. dužina života kao parametar jeste važna ali ne i presudna.ima mnogo iskusnih hobista kojima i ženka iznenada ugine.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Slazem se sa branetom u potpunosti,meni je bas super kad uzmes malog slinga i gledas kako raste u pravu zver :P tako sam i ja uradio

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Slažem se da je bolje uzeti slinga nego odraslu ženku, iz razloga koje je brane naveo. Što se tiče vrste, moja preporuka je A. seemanni jer su generalno Aphonopelme bas slabo zastupljene kod nas u odnosu na ostale tarantule koje si naveo.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Volfgang'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    145

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Evo ako mogu ja da predlozim nesto od neponudjenog : C.cyaneopubescens, H.incei, C.huahini, P.regalis, A.seemanni. Dosta njih ce ti predloziti Grammostole, Brachypelme, Lasiodore i Acanthoscurrie.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Uzmi G.pulchripes
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Ja imam i g.pulchripes i a.geniculatu obadvije su znaci prejake,jedu uvijek aktvine mada je i meni draza g.pulchripes jer mi je to prva t. bila... i uzeo sam je dok je bila 1cm i sad u njoj ima oko 5-6cm ali se treba za koji dan presvuci.. s njom nikada probleme neces imati,ja ti je preporucujem. pooz

  10. #10
    Član Shetkinh07'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    HzSa
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Hey-ho imam mogučnost da uzmem samo odraslu A. seemani. Najvjerovatnije je da ću uzeti slinga G. pulchripes, valjda će izrasti u ženku :P A najgore mi je to što će mi slati životinje iz drugih gradova kad budem kupovao, pa me strah da ne krepaju u putu http://static4.pik.ba/galerija/2012-...074-velika.jpg mogu tu uzeti ili http://static4.pik.ba/galerija/2012-...027-velika.jpg a i mogu uzeti skroz malog slinga G.pulcripes. Btw hvala za savjete
    Poslednji izmenio Shetkinh07; 19.10.12. u 01:09.

  11. #11
    Član Shetkinh07'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    HzSa
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Kakva je ova Nhandu chromatus , ponašanje i ostale stvari ? pošto sam našao i kao opciju za kupovinu povoljno, hvala unaprijed

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D


  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Ovaj ja sma g.pulchripes kupio prije 14mjeseci od tog istog lika.. ( prepoznajem po slici ) i zenka je *-*

  14. #14
    Član Shetkinh07'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    HzSa
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Sutra dobivam A.Geniculatu ženku A ubrzo ću uzeti malog g.pulchripesa Koju hranu je najbolje da joj kupim odma ? I Svako koliko da vlažim treset ?
    Bit će koja fotkica

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Volfgang'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    145

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Najbolje su dubie ili lateralisi. Barem kazu da su oni najhranljiviji. Ja geniculatama mojim vlazim oko 70% prostora, jednom u 7 dana.

  16. #16
    Član Shetkinh07'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    HzSa
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko kupovine :D

    Aha , hvala drug

  17. #17

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •