Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: Leopard gekon, pomoc!!!

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    jagodina
    Postova
    3

    Uobičajeno Leopard gekon, pomoc!!!

    Evo ovako... Pre mozda mesec dana kupio sam gekona i bas je mali nema ni pola godine, od kako je kod mene nije jeo ni jedanput i stalno je u njegovoj kucici skoro i ne izlazi isto tako nije se presvlacio.Sta mu se desava

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, pomoc!!!

    Da ti nije hladno u stanu? Moj kameleon nije jeo jedno 7-10 dana od kako je pocelo ovo hladno vreme. Povecaj temperaturu, nemoj da ga cackas i onda posle dan-dva mu ponudi hranu.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    jagodina
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, pomoc!!!

    Nije hladno, inace grejac mu je tokom celog dana upaljen a nocu ga iskljucim a terarijum moram da mu cackam svaki dan zato sto mu menjam vodu i nocu mu stavim par tenebrija tako da moram malo da mu razdrmam terarijum

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, pomoc!!!

    Mladi leopard gekoni nekad jednostavno ne uspevaju da se adaptiraju na novi ambijent. Mozda je samo to u pitanju. Evo ja cu ti izneti jedan banalan primer gde sam imao situaciju da leopard gekon nije hteo da jede desetak dana po nabavljanju. Ljudi su me zvali da pitaju sta nije u redu. Kada sam sve ispitao utvrdio sam da su tenebrije jednostavno prevelike za njegov uzrast. Kada su mu nabavili manje tenebrije on je projeo. Dakle mozda mu jednostavno velicina tenebrija ne odgovara. Takodje, takvo stanje jos mogu izazvati metabolicka bolest kostiju i crevni paraziti. Posto kazes da malisa ima grejac mozda jednostavno estivira. Pustinjska je vrsta u pitanju tako da je i to moguce. Sve u svemu, odvedi ga kod nekog veterinara. Vidim da si iz Jagodine pa eventualno pogledaj da li u Zoo vrtu ima neki veterinar koji se razume u gustere.

  5. #5
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    jagodina
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, pomoc!!!

    Vidis to za hranu mi nije palo na pamet, probacu da mu dam manje tenebrije...

  6. #6
    Član tattoo 035'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    jagodina
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, pomoc!!!

    I ja sam imao slican problem Piktus nije hteo da uzima tenebrije .....ali posle cetvrtog dana se predomislio.....

  7. #7
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, pomoc!!!

    Jedi li siguran da ne izlazi? Ja mog preko dana i ne vidjam...Ali zateknem vidljive znake u terarijumu da je nocu bio aktivan Pokusaj da ga iznenadis u sred nocu baterijskom lampom i videces da izlazi...A sto se jela tice pokusaj da mu ostavis tenebrije ispred kucice

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •