Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: Burmanski piton nece da jede

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Burmanski piton nece da jede

    prvo hranjenje je bilo ok imao sam 4 mala pacova od kojih sam dao jednog sveze ubijenog, poceo je proces presvlacenja 7 dana nakon toga pa je nisam hranio, nije jela 2 nedelje i danas sam odledio pacova malog i scapila ga je, ali ga nije progutala, posle sam probao u toplu vodu ali opet nista, bacio sam ga, probacu za 10 dana, ali se ponasa isto kao i pre 2 nedelje kad je bila gladna,ali ne vidim u cemu je problem, posto su joj uslovi odgovarajuci, ako neko zna kako da mi pomogne i da neki savet, hvala unapred

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    ako su uslovi ok, a verujem da jesu, problem je onda u tome sto je jeo pre toga zive ili ti sveze pacove a ne odledjene ! pa mu treba privikavanje na odledjen obrok. ja sam imao isti problem .. hranio sam ga na 12 dana i odbio je 4 puta, skoro 2 meseca nije jeo i nakraju je projeo tako sto sam ostavio pacova da prenoci i tad je uspelo... iz ruke je hteo da napada i ruku i pacova ! verovatno je preplasen od tebe kao pojave pa napada iz straha ! nemoj da mu nudis samo cesto hranu , fora je da ga izgladnis malo i projesce on. na svakih 10 tak dana mozes da mu ponudis ! najbolje je da ga podgrejes na suvo na neki radijator recimo

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    aha, pa sveze ubijenog je pojela bez problema, probacu za 10tak dana, pa da ga ostavim preko noci, ne uplasi se mene, jer ga uhvatim za rep i onako je mamim, napali se i ja polako kao u nazad i krene za njim i onda ga scapi, simuliram joj kao da je malo "ziv",napali se, scapi ga, i onda ga njuska 5min i nista... ako nece za 10 dana(nakon sto ga podgrejem na radijatoru i to, ostavim preko noci) i opet nece, da ga ledim opet ili da ga samo bacim ? i opet da cekam 10 dana ili ? rekao mi je jedan drugar da uzmem kutiju manju probusim rupice i ostavim unutra samo nju i pacova, da obicno kad nema sta drugo da radi i kad joj je tamo pacov da projede, i ima neka fora sa busenjem mozga,ali to mi se bas ne radi za sad

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    ja bi ovako uradio.
    za 10 dana bi ponovo ponudio sveze ubijenog, pa i ako ponovo nece da jede, mozes da ga bacis u zamrzivac.
    jer, mislim da nije bas pametno da ga odmrznes, pa ako odbije da ga ponovo zaledis, mozda gresim ali mislim da tako moze da se pokvari ili nesto nemam pojma.
    a cujem da si kupovao od necrovox-a pacove, pa ga iscimaj da ti ostavi zivog ako ima...

    i onda ako projede, onda bi sledeci put dao odmrznutog. po nekoj mojoj logici bi trebalo da uspe tako, mada mozda i gresim

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    pa jela je ona tako sveze ubijenog vec, ali i danas kad sam namestao zastitu oko sijalice kao da se spremala kao kad joj dajem hranu,kontam da je gladna,ali sacekacu 10 dana, moram da je naviknem na odmrznutu,lakse i jednostavnije bi mi bilo, ali na kraju krajeva ako nista ne upali moracu zive sad u zadnja 2 dana se nesto zakopava i ide kroz treset i onda viri hahah, nzm sta joj je

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    ako buces uporan, neces morati zive.
    ma dodje njima tako, moj boac se isto tako nekad zakopavao

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    nadam se da necu morati zive mislim da ce za 10tak dana biti jako gladna

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    zakopava se jel ima stres bez sklonista , ubaci nesto privremeno ili napravi neko skloniste dok se malo ne oslobodi i poraste ... bitno je da nenudis cesce od 10 dana (moze i do 15) da bi ogladneo i da nebi mnogo pacova bacio ! verujem da zmiji nebi bilo nista da pojede i tog pacova sto bi ga 2 puta odledjavao , ali nema potrebe za tim,bacis ga i za 10 dana ide novi! samo rokaj odledjene sad na razne nacine,nemoj sveze malo mu fali .. mozda je ipak malo bolje da ga sledeci put hranis iz ruke, ako vec napada i davi ... cisto da bi prokinuo da jede odledjeno , a kasnije probaj samo da mu ubacis i da on sam nadje i pojede ! moj burmanac jede sad i odledjene i sveze bez problema..

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    aha pa u slucaju da joj dajem iz ruke i promasi bice kull hahahah, nadam se da ce sve biti ok, napravicu joj neko skloniste

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    pa vidim da si je vec hranio iz ruke , inace nebi trebalo da te ohrabrujem na tako nesto

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    pa jesam ga uhvatio za rep i onda ispred nje ako na to mislis

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    to mozes sad da radis dok je mali ali kasnije kad porste ... mislim moze i kasnije, ali sto je veci, sanse da te povredi su sve vece, zato samo ubacis i on sam sve odradi i nema rizika .. mnogo je lepsi osecaj da hranis zmiju iz ruke , ali treba se suzdrzavati i gledati sta je sigurnije za tebe .. mene moj burmanac nikad nije ujeo za ove dve godine sto je kod mene ali opet planiram da ga vadim koznim rukavicama, samo malo da se priviknem

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    pa ako te ujede tako velik, nece ti bas pomoci kozne rukavice puno mozda cu je i zivima, jer sam nasao lika odavde iz mog grada koji ima bas farmu i rekao mi je da je uvek dostupna svaka velicina, tako da ono, videcemo,zanimljivije je, nosi malo rizika ali ono

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede


    Ja ovakve koristim na poslu i verujem da bi sigurno koliko toliko ublažile posledice ujeda ako do njega kojim slučajem dođe, pošto su veoma krute i debele.
    Ali ne činite grešku kao i ja na početku, hranjenje iz ruke ne podrazumeva da vi držite rukom plen, već da to može biti i pomoću pomagala, neke hvataljke. Kineski makaze za roštilj i slično su savršene! Hranjenje iz ruke podrazumeva da se plen prosto ne ubaci u terarijum i ostavi tako, već da se na neki način drži od strane onog ko hrani.
    A da ne mislite o posledicama ujeda, kupite lepo
    nešto tipa ovog i gotova stvar!






  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    nije to ajkula ! ove kozne rukavice su sasvim dovoljne, ako znas sta radis i hranjenje iz ruke nije toliko opasno, ali opet necu da dete ujede zmija , a sa tim makazama je hranjenje iz ruke ? Ja mislim da je najbolje da se zmiji samo ubaci plen u ter i da ga ona sama nadje i proguta - sto nije nikako hranjenje iz ruke, neznam odakle ti to ? naravno ne mislim da ce tako zmija izgubiti nagon da lovi i da nece ujedati gazdu ili tako nesto, nego jednostavno nema kontakta sa zmijom pri hranjenju !

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    Rekao sam samo da hranjenje iz ruke ne podrazumeva da vi nužno morate držati plen rukom, već i nekim pomagalom, dokle god u stvari vi plen pomerate ispred zmije tehnički je hranjenje iz ruke. Ubacivanje plena u terarijum i ostaviti da ga zmija nađe nije.
    Ja sam na početku hranjenje iz ruke protumačio kao da ja zmiju držim u ruci, debil sam, znam, što se nije slavno završilo.




  17. #17
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Burmanski piton nece da jede

    hahahaha bice sve ok i ako neko moze da mi kaze kolika treba da bude vlaznost otprilike u normalnom stanju i koliko kad je proces presvlacenja ? stavio sam sijalicu 60W i ode tamo gde ne svetli direktno (gde je najslabiji snop svetlosti) i tamo bude ili ode jos dalje, pa kontam da je tako bolje sama sebi neka ode gde odgovara, nije hladno sigurno, sto je najbitnije i idem sutra kod ujaka pa cemo napraviti za sijalicu zastitu
    Poslednji izmenio Floriansu; 10.11.12. u 17:57.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •