Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 22

Tema: Terarijumi - tarantule

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Terarijumi - tarantule

    Svi terarijumi su 15x15x15. Ventilacija je gore i sa strane.

    N.chromatus:



    B.smithi:








    A.geniculata:



    \


    I kako sve to izgleda:


  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Fino si im to sredio Čim bace oko na pozadinu odmah se osećaju kao u prirodi

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    lepo lepo

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    hey-ho, the sarcasm is strong within you! Nikako da nadjem vremena (citaj para za gorivo) i da se zaputim ka nekom sumarku da nadnjem neko lepo granje i mahovinu. Mada mi se cini da je sve to uzaludno s obzirom da geniculata i chromatus menjaju izgled terarijuma dva puta dnevno. Pozadina je jednino sto sam mogao do sada da uradim. Cekam diode koje ce biti ugradjene u ovu policu pa ce sve to nekako lepse da izgleda.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Islo se u sumu!












  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Po savetu hey-hoa poboljsanja ventilacija!






  7. #7
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Super si to sredio! Ukoliko si drvo očistio od buđi, dobro osušio na radijatoru i vodu dodaješ samo oko činijice, ne bi trebao više da imaš problema. Javi kroz desetak dana kakvo je stanje.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Terarijum za A.versicolor - jos uvek je mala (3-4 cm) ali stvarno nisam mogao da drzim ovako lepu T u nekoj kutiji pa je zato dobila terarijum 10x10x20. Ceo poklopac je od mrezice takodje ima mrezicu i sa desne strane. Ima bocnu ventilaciju i ima sve potrebno da bi pocela da plete i uziva tako da se nadam da nece biti problema.





  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Lep je terarijum Vidim da nemaš činijicu za vodu mada mislim da nije još ni potrebna, samo prskaj svako veče pomalo po bočnim stranama ili lišću i za to je najbolje koristiti demineralizovanu vodu tj. onu za pegle jer ne ostavlja tragove kamenca. Po drvetu baš i nemoj tako često jer može početi da truli a i dobro je da tarantula ima suvo mesto na koje će se skloniti ako joj zasmeta vlaga

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Hvala! Definitivno je jos uvek mala za cinijicu pa joj zato svako vece ubacim po malo vode. Sipam joj kupovnu vodu tako da nemam problema sa kamencem. Kao sto sam i rekao, staklorezac nije hteo da lepi, kaze "veca dara nego mera, ima da pogresim nesto pa da moram ponovo da se #####avam, evo tebi pa ti lepi". Tako da sam ove coskove umazao silikonom pa me to malo nervira. Mada uzeo mi je 900 dinara za stakla za dva tera 10x10x20 i za jedan 25x25x35 tako da sam dobro prosao

    Pocela je da plete iza ove biljke! Lepotica moja!

  11. #11
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Misliš nije hteo bočnu stranu da napravi iz dva manja dela između kojih bi ti ubacio mrežicu? Ako to nije znao onda je smotan Svaki višak silikona sa stakla možeš lako sastrugati žiletom.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Ma siguran sam ja da je znao da napravi i lepo mi je isekao sve kako treba samo nije hteo da lepi, kaze da mu je mnogo sitno. Ma nema veze, uglavnom je sve ispalo kako treba, to je bitno Probao sam ziletom da skinem ali opet ostaju flekice, ma nije ni bitno, svakako lepo izgleda i funkcionalan je sto je jos bitnije. Cekam Momcila da mi javi da li ima irminiju pa da pocnem i drugi mali ter da sredjujem. P.regalis stize u toku ove nedelje pa ce biti zanimljivo lepiti i sredjivati moj prvi veliki ter

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Gotova pozadina za P.regalisa!


  14. #14
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Fino se uklopilo. Cime si je lepio? Vodi racuna da nema slobodnog prostora izmedju kore i te zadnje strane terarijuma jer ce se pauk provuci i kroz najmanju supljinu. Tako sa imao problema sa metalikom i plasio se da se ne zaglavi tamo iza ukoliko krene da se presvlaci jer je bilo jako tesno. Doduse, ja nisam imao skloniste u tom malom terarijumu pa je htela da se sakrije na sto tamnije mesto i zato se zavlacila iza.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Lepio sam onim pistoljem za plastiku posto sam baaaas hteo da izbegnem silikon. Neverovatno mi smeta onaj smrad silikona, jedva sam izdrzao lepljenje stakla. Sad sam zalepio treset po ivicama, zalepio poklopac i vodjice za staklo napred. Dobra fora koju sam provalio sa korom za pravljenje skrovista. Gledao klipove Rob C-a i kako on pravi sklonista za pokije ali nisam mogao da nadjem tako zaobljenu koru da bih napravio onako dobro skloniste kakvo on pravi. Fora je uzeti koru koja je relativno ravna i dobro natopiti vrelom vodom i onda moze da savija da ne pukne. Selotejpom sam fiksirao dva parceta kore u polukruzni oblik i tako osusio. Izgleda VRH! Verujem da ja ovo nisam izmislio ali do sada nisam znao da tako moze

    Regalis je oko 8 cm tako da ne verujem dabas moze da se zavuce u neku rupu ali sam ih ipak sve dobro popunio plastikom i zalepio treset. Kupio sam i neku biljku tako da ce terarijum da ispadne mnooogo lep

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja hopsy'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    Kosovska Mitrovica
    Postova
    106

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    GOTOVO! Mogu da kazem da mi je terarijum prelep!
    Ja samo nisam izrezao staklo, sve ostalo sam sklapao sam i prezadovoljan sam. Jos samo da stigne regalis i bice kompletan Nisam jedino zadovoljan ovom metalnom mrezicom koja je totalno idiotska, ali samo sa takvu nasao. Jedva sam je zalepio za staklo.







  17. #17
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Super je ovaj poslednji terarijum (naravno i ostali su ok)
    Samo pazi kada prskaš da nekvasiš koru jel moze da veoma lako da se ubudja i raspadne.
    (ako je to uopšte kora)
    I koja je ovo bilja u terarijumu, Chamaedorea?
    Ja sam sa njom imao loše iskustvo, nije volela vlaznost i temperaturu kod guštera

  18. #18
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Super si sredio! Nadam se da si u delu gde su posadjene biljke dodao i humus jer samo od kokosovog treseta ne mogu opstati. Inace, sta mislis da ne valja sa mrezicom?

  19. #19
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Smed. Palanka
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Ova biljka previse raste tako da nije pogodna za taj mali ter.Nabavi neko vestacko i resio si problem.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Terarijumi - tarantule

    Sjajno izgleda !
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •