Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Koji je ovo guster?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Koji je ovo guster?

    Ljudi isao sam kuci s nastupa ( Folklor ) kada na ulici vidim nesto,ja pogleda guster uhvati ga u ruku i kuci ponesem.. sada koji je guster i kako da ga odgojim ?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    To ti nije guster. U pitanju je repati vodozemac tzv. mrmoljak. Cini mi se da je u pitanju muzjak. Mislim da je u pitanju alpski mrmoljak (Messotriton alpestris), a mozda je Triturus vulgaris. Uglavnom u pitanju nije guster. Ja ti toplo preporucujem da malisu vratis gde si ga nasao, ili bar negde drugde gde znas da ima u blizini neka vodena povrsina, jer u pitanju je vrsta koja zivi u vodi. Nadam se da ce ti neko ko se bolje razume u zivot i ponasanje mrmoljaka dati mnogo vise cinjenica.

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    Uhh hvala druze sutra cu ga pustiti

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    Vrati ga tačno tamo gde si ga našao. Snaći će se on dalje sam. Tritoni ne žive skroz u vodi, nego imaju kopnenu i vodenu fazu tokom godine. Sada idu u hibernaciju, koja je van vode. Gledaj da ga držiš na vlažnom mestu, nikako na suvom tresetu, jer se može brzo osušiti i uginuti. Možda je najbolje da ga vratiš napolje u delu dana u kom si ga i našao, što je pretpostavljam tokom noći, jer su oni tad najaktivniji. Ako je tako, onda ga vrati sutra uveče i vodi računa da ima dovoljno vlage kao što rekoh. Nemoj da ga hraniš ničim, i što manje ga uzimaj u ruke, jer to tritonima jako smeta.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    Vratio sam ga u sumicu gdje ima i vode pa tu nek se snadje,to sam iste noci uradio,po noci isao dole u sumu... nisam htjeo da ga drzim u kuci nek zivi vani kod svoje '' porodice '' .

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    Lepo uradjeno. Svaka cast

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    Super, valjda će se snaći. Problem može da bude i to što se triton možda uputio ka hibernakulumu, pa može da se poremeti sklanjanjem sa tog mesta, jer posle više ne može da nađe rutu. Al ipak životinje iz prirode se kako-tako snađu.

  8. #8
    Član
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Prnjavor
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    J** ja mislio guster ali eto bar sad znam razliku neku..
    Bolje i da je u prirodi nego u kuci zatvoren.. Ja se ne bavim bas gusterima i zmijama,ja na tarantula pa nisam bas nesto znao,izvinjavam se ali mislim da sam dobro postupio sto sam ga vratio..

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Koji je ovo guster?

    Nemas sta da se izvinjavas. Dobro si postupio.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •