Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Pozdrav narode,

    evo da se pohvalim svojim novim ljubimcem. Beba kraljevskog pitona (oko 35 cm duzine, muzjak), stigao pre nekoliko dana.Zvanicno sam pobedio svoju fobiju od zmija. I jedino sto mogu reci jeste da sam potpuno odusevljen zmijom kao zivotinjom.Od ponasanja, kretanja, izgleda...Ma neverovatno.Malo je stidljiv (sto i nije lose, ne bih bas zeleo nervoznu i agresivnu zmiju) ali se posle nekoliko trenutaka po rukama opusti i pocne da istrazuje okolo, uvija se oko ruke itd.

    Interesantno je to da ga je uzgajivac hranio samo zivim plenom.I juce pomislih da ga nahranim (cisto da probam, nisam verovao da ce jesti odledjenu hranu a plus je i stigao 2 dana pre).Na moje iznenadjenje iz prve je napao mrtav plen i progutao ga! Valjda imam srece.

    Evo fotki:










  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Dobar je maleni, i baš je dobro što jede odleđen plen, imaš puno manje brige onda nego oko nabavke živog određene veličine svakih par dana kao ni brigu oko eventualnih povreda i parazita.




  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Extra je malisha
    Od kog odgajivaca si ga kupio ?
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Ma ja se odusevljavam iz dana u dan.

    Uzeo sam ga od Rolanda van den Oevera- https://www.facebook.com/IRES.Reptiles?ref=ts&fref=ts Lik je iz Holandije.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Imao si sreće obično jedu ono na šta su naviknuti, ali eto izuzetka Ja sam nova na forumu i volela bih da učestvujem u vašim razgovorima. Još uvek nemam svoju zmiju kao ljubimca, nadam se da ću u budućnosti uspeti da je nabavim. Student sam biologije i jako me interesuju. Prenesi nam utiske koje imaš vezano za svog novog ljubimca.

    Moram ti postaviti jedno pitanje, da li je tačno da Loptasti piton može odbijati hranu mesecima, ali ukoliko je još uvek aktivan i dobro uhranjen da to nije strašno? Možda si čuo za to.
    Poslednji izmenio Danijela91; 20.11.12. u 21:45. Razlog: greška

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Jeste, moze da se desi da odbijaju hranu neko duze vreme.Ali, kao sto kazes, sve dok zmija izgleda zdravo nece biti problema.Mada treba obratiti paznju kada zmija prestane da jede, jer smo mozda mi svojom krivicom zasluzni za to (prevelika ili preniska temp, veliki stres, bolest, preveliki habitat i tako dalje).

    Sto se tice utisaka...mogu da kazem da nisam ocekivao da ce mi apsolutno svako ponasanje Putka (to mu je ime ) ici na ruku.Jako je opusten i miran.Nije agresivan niti uplasen.Svako vece izlazi iz svog sklonista i vrti se po terarijumu.Jede bez problema i napada hranu cim je namirise.Vadim ga iz njegovog habitata svako vece (ukoliko je jeo, sacekam da prodje 24 sata pre nego sto ga opet posetim) i on se ne buni.Mota mi se po ruci, palaca jezikom, uvija se, kulira... Jednom se umotao oko ruke, posle nekog vremena osetim da su mu se misici skroz opustili a i prestao je da palaca jezikom-tako da je mozda i dremnuo. Uglavnom bas je gotivan i svima se svideo (cak i osobama koje ne podnose zmije).Mada verujem da je velicina odigrala ulogu jer je ovako malen prosto neodoljiv.Tako da preporucujem malu zmiju ako se plasis njih.Ja bih imao veliku frku da mi je stigao odrastao piton. Ali posle nekoliko "hendlanja" se opustis, upoznas im narav, pokrete, ponasanje-tako da i strah postane neosnovan i izgubi se.

    Sto se izbora zmije tice-uzmi onu koja ti se najvise svidja.Nema tu neke velike nauke oko odrzavanja (pogotovo za zmije koje kod nas mozes da kupis).Imas ovde na forumu dosta textova i o ponasanju odredjenih vrsta i o njihovim potrebama-tako da samo navali.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Prelep morph , jedan od mojih omiljenih ! Kolko si platio postarinu odande ako mozda da se zna ?
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Jeste, bas lep primerak.Zmija je bila 175 eura, a postarina 95 eura.Sa tim sto je dostavu vrsila firma specijalizirana za prevoz reptila.To je jedini nacin da ti iz druge zemlje stigne zivotinja.A i vredi jer je put bio dalek plus je bilo hladno.Tako da nema brige da ti reptil stigne bolestan ili u najgorem slucaju mrtav.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Jako je lep Ti baš imaš sreće. Kada čitam o vrstama koje su pogodne za početnike i uopšte za terarijume, loptasti piton je jedna od njih. A naišla sam na veoma važno pravilo, a to je da se nikada ne uzimaju zmije iz prirode, jer su više pod stresom kada se zarobe nego one koje su od početka navikle na zarobljeništvo, isto tako, zmije iz prirode češće odbijaju hranu, pogotovo ako im nudimo mrtve glodare, jer su navikle da love živ plen. Verovatno su i agresivnije kada se puste iz habitata. Naravno, njihovo uzimanje iz prirode tek tako je zabranjeno.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    Naravno.Uvek uzmes od proverenog uzgajivaca (zaobidji pet shopove).

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Moja prva zmija-Loptasti piton-Butter morf

    ne sve pet šopove

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •