Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 36 od 36

Tema: Varenje kod zmija

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Nije to ni krava ni tele, setite se klipa koji se zvao nešto tipa "anakonda povraća nilskog konja", a na snimku je bila kapibara. Sličan slučaj je i ovde, bombastični naslovi, zmije od 15ak m koje jedu krave, nilske konje, verovatno i žirafe.

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    IMG_6651.jpg
    Znam da je ovo van teme, ali posto ce Nenad da razdvoji temu, poslao sam sliku mog para heterodona, cisto da vide razliku u polove one koje ovu zmiju nemaju u svojoj kolekciji. Od iste slike moze da se vidi i rezultat halapljivosti o cemu je Nenad vec pisao. Da napomenem da su i muzjak i zenka rodjeni iste godine!

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    To nije zmija, nego prase Na koliko često je hraniš?

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    To nije zmija, nego prase Na koliko često je hraniš?
    Ove godine sam je hranio na 14 dana , nema vise udovoljavanja hahaha

  5. #25
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    A prošle svaki dan? Moja ženka je 2008. godište a dosta je manja od tvoje. Tvoja je 2010. ako se dobro sećam? Čime hraniš pacove, steroidima?

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Da, verovatno zbog prevelikog obroka, i svoje ambicioznosti

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Ne, ne, ova bilduje sto posto ))

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    hahaha, pacove hranim normalno, ali sam joj mnogo dozvoljavao i udovoljavao prvu godinu zivota hahaha. Kao sto ti je poznato, na pocetku nije htela da jede i to jako dugo, pa sam je nekoliko puta kljukao ( ko uspesno kljuka heterodona, potpisujem mu sa dve ruke da je dobar "kljukac" hahaha), posle je jela samo pilece i na kraju sam je prebacio postepeno na pacove. E kad je vec jednom presla na pacove, pocela je da "radi" malo na sebe ! U sustini zenke su po tezini i obemu nekoliko puta veci od muzjake, to je normalno, tako da je totalno nepotrebno da im se gleda rep, kao sto je neko ovde napisao!

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Da, da, dobro, to je sve jasno, neeego koja teretana?

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    ja kad nahranim zmiju i nestigne da izvrsi nuzdu pre nego sto je uhvati period presvlacenja, nevrsi nuzdu dok se ne presvuce! i tako nekad ne vrsi nuzdu i po dve nedelje posle obroka ! dali se to desava i sa vasim zmijama ? inace joj treba tri, cetiri dana od hranjenja, da vrsi nuzdu !

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Da, dešava se. Igore, ja sam moju brzo navikao na miševe, i nikad nije pravila problem, miševi, pacovi, pilići, jedino što ne raste brzo kao tvoja

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Citat Prvobitno napisao popke Pogledaj post
    ja kad nahranim zmiju i nestigne da izvrsi nuzdu pre nego sto je uhvati period presvlacenja, nevrsi nuzdu dok se ne presvuce! i tako nekad ne vrsi nuzdu i po dve nedelje posle obroka ! dali se to desava i sa vasim zmijama ? inace joj treba tri, cetiri dana od hranjenja, da vrsi nuzdu !
    Moja Boa c. ima kada i po dva meseca ne vrši nuždu. Možeš misliti koliko me to u početku nerviralo i brinulo, očekivao sam između svakog obroka, kasnije kada sam video da je to normalno... Sada se uopšte ne sekiram više.




  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Nisam se ja brinuo za ovo toliko , cak je i logicno,zato sto tad miruje. Ali da moze da nevrsi nuzdu po 2 meseca i da je to normalno, to nisam znao . Pratim je stalno vrsenje nuzde zbog ciscenja tera, i tako mi se nesto nije desilo. Jel se to desavalo vise puta ? I ako je normalo kao sto kazes ,zasto se to desava ? verovatno ima veze i to, sto ja mog burmanca hranim jos uvek odraslim pacovima (ostalo jos 20 tak) a ima 2 metra i trebao bi da predje na neke tovne pilice (odledjene) od recimo nekih 300 - 400 grama ! Predpostavljm da tvoja boa dosta duze vari hranu tj da joj dajes veci plen ! Ali opet mi mnogo nesto 2 meseca da ne vrsi nuzdu! P.S. zaboravih da pitam jel je hranis i ako nije izvrsila nuzdu ili cekas da izvrsi nuzdu 2 meseca pa tek onda hranjenje ?
    Poslednji izmenio popke; 29.11.12. u 02:01.

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Uf, koliko pitanja
    Čitajući po netu sam naišao da su boe izvanredne kada je u pitanju korišćenje svih hranljivih materija i da to zanju dugo da rade, pa se nakupi dosta toga pre nego što im prođe kroz organizam. Naravno to nije nužno pravilo i nisu sve jedinke takve. Opet se napominje da čestvo vrše nuždu u posudi za vodu, moja to nikada nije uradila.
    I ne da se dešavalo više puta da treba toliko vremena, nego ona uvek tako vrši nuždu. Jako retko i u velikim količinama pri tome.
    Ova moja je oko 2m i dobija odrasle pacove (ali baš one najveće ili po dva manja) i golubove na svakih dvadeset do 30 dana. Dobija hranu bez obzira da li je vršila nuždu ili ne.
    I evo za ove tri godine koliko je kod mene uvek tako i bez problema. Od nekih 70cm smo došli do nekih 2m.




  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    moj burmanac recimo cesto hoce da izvrsi nuzdu u posudi za vodu , sto je samo problem ako slucajno nisi kod kuce duze vreme ! i ja dajem uvek najveceg pacova na 10 dana sada(inace sam hranio na 15) , i vidim da je to malo . ta razlika koja se stvara je zbog toga sto moj burmanac ima dosta jos da raste, dok je tvoja boa vec izrasla fino, i verovatno je bar dva puta deblja ! evo sad gledam treba mu dva dana da izvrsi nuzdu , a pojede najveceg pacova!

    naisao sam na snimak gde neki lik daje svojoj zmiji trudnu zenku pacova, i citjuci komentre vidim da ga svi podrzavju zbog vece kolicine proteina ! meni je to bolesno , i nebih mogao to da uradim nikad ! Dovoljno mi je i to sto svakog pacova moram da ubijem ja! cak sam napravio par izuzetaka sa nekim zenkama koje su dugo kod mene , njih recimo nisam mogao da ubijem , nego ih samo ubacim u ter i izdjem iz sobe

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Varenje kod zmija

    Pa ova moja je takva da ne možeš da joj obuhvatiš telo sa jednom šakom, mislim da je taman onako kako treba. Trudim se da je ne prehranim, niti da bude premalo.

    I ja sam nekada znao davati trudnice, i pacove i hrčkove. I jeste malo bezveze, ne mogu reći da mi nije žao, ali ima kada nemam šta drugo ili je to višak koji već moram otkloniti.
    Imam i jednu ženku koja neće nikada videti terarijum, tu smo razmazili i da će da živi dok živi.
    Razumem što je nezgodno ubiti one koje su dugo kod tebe, ali mislim da nikome ne činiš uslugu što ih žive ubaciš u ter. Kao prvo verujem da je brže i bezbolnije sam ih usmrtiti (zavisi od načina na koji to radiš), a kao drugo to je malo nezgodno i za zmiju. Ako duže vreme jede mrtav plen postoji dobra šansa da je malo opuštenija i nespretnija pri lovu na živi plen, pa svašta može da se desi kada daš živi plen, pogotovo što izađeš i ostaviš ih tako.




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •