Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Pitanja u vezi Bradate agame

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Pitanja u vezi Bradate agame

    Pre nedelju-dve smo ja i jos jedan lik kupili dve agame od Kima i zanima me par stvari.
    Prvo: Da li na agamu moze puno da utice to sto imam psa u kuci (koji uvek laje kad neko kuca na vrata)? I da li je mnogo stresira to sto nema skloniste jos uvek? Imam neki osecaj da je na oba pitanja odgovor da ali me zanima i koliko to sve utice na nj.
    Pitam zato sto je taj lik doneo meni njegovu agamu da bude kod mene dok on ne preuredi terarijum i ne mogu da verujem koliko je njegova energicnija, skace, trckara non stop, a moja samo stoji na jednom mestu i to je to, bas je mirna... Inace, taj lik nema psa i ima improvizovano skloniste u teru.
    I da li bih trebao sad dok je mala da je uzimam sto vise u ruke, iako bezi? Ja sam ukucanima zabranio da je vrzmaju po rukama i uznemiravaju je, zato sto sam hteo polako da se prilagodjava, da li sam pogresio?

    P.S. Da li neke vrste drveta smetaju agami?

    Izvinite ako su glupa pitanja (bice ih jos par :P) stvarno sam iscitao dosta po forumu, ali nisam nasao nista konkretno.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  2. #2
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Prvo : Moze, ali smatram da će sama agama da se navikne, a sada da ti neko tačno kaze koliko to zaista milim da nije moguće, sve zavisi od zivotinje do zivotinje.
    Drugo, kolike su te agame? Da li ti imaš skorvište, ako nemaš zašto nemaš? Ako zeliš da je navikneš da ruke onda je uzimaj polako i sa opranim rukama pre toga, naravno probaj da joj nudiš hranu iz ruke.
    Drva koja trebada izbegavaš su uglavnom zimzelena zbog smole, potrudi se da svako ispečeš ili lepo opariš pre ubacivanja u terarijum.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Agame imaju oko 20cm sa repom, male su jos...skroviste tek trebam da napravim, a prvih par dana nisam nasao nista dovoljno dobro za gustera, tek sam pre par dana naslagao neko kamenje. To sa navikavanjem u ruke sam poceo da praktikujem, vec jede hranu iz ruke, dubie su cudo. Zao mi samo sto nece da jede fobase, uzme i usta i ispljune. :l

    Hvala Proko.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Ako joj je fobas preveliki, nece ga pojesti.
    A i to navikavanje da jede iz ruke nije dobro jer ce je posle mrzeti da juri za bubama i crvima.

  5. #5
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Neće ako ne bude preterivao sa hendlovanjem ili ishranom iz ruke.
    Svake nedelje makar jedno hranjenje iz ruke neće predstavljati problem.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Procitao sam to ranije na forumu, bas zato radim kao sto Proka rece, jednom nedeljno...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  7. #7
    Član homelessica'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    77

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Moja agama je prezivela renoviranje stana.... Imam i psa koji stalno laje...A i papagaje u istoj prostoriji koji se non stop "deru" Tako da....ne brini...navicice se brzo!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Znaci da ne brinem oko toga, ok...

    Imam nova pitanja. Je l' normalno hvatati agamu za rep kad hocemo da ih uzmemo? Da li ce im rep od toga otpasti i da li moze da izraste novi (negde sam procitao da se ne regenerise)?
    Neki lik me ubedjuje da se tako agame hvataju i da kad ih uhvatis za rep nece nigde da beze...sto mi je malo cudno zato sto znam da kad slucajno samo malo dotaknem agamu po repu ona bezi i zbog toga sam pomislio da ne vole to.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  9. #9
    Član Underking'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Ukratko, nikako nemoj to raditi. Nijednog gustera nije dobro hvatati za rep, bez obzira da li im se oni regenerisu ili ne. Kod agama se rep ne regenerise.
    Ne uzimas agame za rep niti odozgo (odatle im pristupaju ptice grabljivice) nego spreda ili sa strane i to da te on vidi
    kada se opusti mozes je uzimati i lagano odozgo, samo bez naglih pokreta.
    uzmes je jednom rukom a drugu postavis ispod trbuha celom duzinom, kada oseti da ima oslonac smirice se
    to ces znati ako te ne steze noktima
    i ja moju kad dirnem po repu bezi
    nakon 10ak uzimanja opustenija je kada je iznosim iz terarijuma, poigram se 10ak min i vratim je, nisu to igracke da se vuku i maltretiraju do besvesti

    pozdrav!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Pitanja u vezi Bradate agame

    Znaci nije dobro hvatati ih za rep? Tako sam i mislio...
    Inace, tako i ja pristupam mojoj agami, gledam da je ne uznemiravam previse...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •