Pozdrav svima... kod kuce imam zenku bradate agame staru oko 6 meseci i po nekada jednostavno ne znam kako da postupam sa njom ... neka pitanja kao da su ostala ne razjasnjena koliko god citao vase postove ovde ... evo nekih pitanja koja me muce : Koliko odrasla bradata agama treba da pojede za jedan normalan obrok ? (pod tim smatram i hranu biljnog i zivotinjskog porekla)... koliko cesto treba da kupam gustera i u koje doba dana ?(do sada sam je kupao svake subote oko pola 6 uvece ) kolika sme da bude razlika izmedju dnevne i nocne temperature u terarijumu ? ( kod mene varira od 20 nocu do 30-40 danju ) koliko bi uv lampa tokom dana trebala da bude ukljucena (kod mene je ceo dan ) moze li agama da se povredi ako padne tj. da li smem da je pustim da se slobodno setka po namestaju ? ( do sada nisam smeo tako nesto da uradim) posle koliko vremena se agame smeju pariti ? koliko cesto treba dezinfikovati terarijum ? (peci pesak,ponovo kuvati drva i kamenje,oprati staklo ... ) i jos mozda par stvari ... i samo da napomenem da moj guster retko jede voce kada mu stavim u terarijum izuzev salate i maslacka a ni iz ruke kada je hranim nije preterano odusevljena pa obesim na koncic i jedino tak pohita da jede ... da li postoji mogusnost da se u ovoj dobi guster navikne da sam jede iz kofice ili cu morati vecno da ga kranim na kocic ? i da ... znam da voda za kupanje treba da bude mlaka ali ne znam koliko treba da bude duboka... naime guste se svim silama trudi da izadje iz kade i oseca se sigurno samo kada joj stavim ruku da moze da se pentra... kada voda postane dovoljno duboka ona se naduva i pocne da pliva ( bar je poslednja 2 puta uspela ) a do tada je samo vrtela nogama kao nesvet ... i sto me je dosta uplasilo posle jedno 3-4 minuta provedenih u vodi ukoci se totalno i pocne da pluta i za to vreme drzi zatvorene oci... koje su reakcije gustera na strah osim brade naravno i ako se guster slucajno razboli kako da to prepoznam ?? mislim da moja gusterica Eli vodi lep zivot kod mene ali cu biti mnogo sigurniji ako mi date odgovore na bar neka od ovih pitanja ...