Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 33

Tema: Pitanje

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Pitanje

    Presvukao mi se burmanac pre 9 dana, i danas sam primetio kao da su joj oci malo mutnije i da je malo svetlija,kao u procesu pred presvlacenje,pa da pitam da li je to to i da li je normalno ? Stara je 4 meseca otprilike i uspesno se presvukla i jela 2 dana nakon toga bez problema. Hvala unapred na odgovorima

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    aj probaj da slikas, nije uobicajeno da se tako nesto desi .

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    ajde danas cu u toku dana, nadam se da brat nije odneo usb, pa da uspem da prebacim

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Po ovom što si naveo očigledno je da se sprema za novo presvlačenje. Dešava se da se zmija nekad presvuče samo par nedelja od prethodnog presvlačenja, posebno ako je mlada, jer aktivno raste, tako da nema potrebe da brineš

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    evo slika, nadam se da se vidi ok, posto je losiji fotoaparat
    [IMG][/IMG]


    I hvala nenade na odg
    Poslednji izmenio Floriansu; 24.12.12. u 17:02. Razlog: zaboravih da zahvalim :D

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    e aj javi sta se desava ! nije da neverujem nenadu, ali bas me zanima dal se presvlaci tako brzo tj dal je moguce da tako brzo napreduje . i reci mi cime je hranis i na koliko dana , ako te ne smaram mnogo

  7. #7
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    pa mirna je, nisu joj u potpunosti mutne oci ( negde izmedju ) , presijava se koza na nekim delovima(onako beli se) jos uvek, jela je pre 4 dana(malo manjeg od poluodraslog misa), a hranim je na svakih 7 dana(pacov koji ima dlaku,samo sto nije jos progledao, to je jela pre 3-4 nedelje zadnji put, a zadnja 2 puta je jela misa poluodraslog skoro) i nemam nikakvih problema,jede lepo,raste lepo,javicu sta se desava dalje, da li ce da se presvlaci,necu je sad hraniti dok ne vidim sta ce biti,zavuce se u skloniste i bleji ne smaras me btw

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Kao sto rece Nenad nije nemoguce da se zmija presvuce dva puta u kratkom roku, posebno ako je jos mlada i u razvoju. Meni se triangulum presvlacio 3 puta za 40 dana i evo ga ziv i zdrav. Tako da nema potrebe za brigu.
    Poslednji izmenio Stiv; 27.12.12. u 13:58.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    vazi, hvala

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    nista se ne desava, mirna je dosta, gotovo da ne izlazi iz sklonista, a oci su joj mutne donekle, ne skroz ali nisu ni skroz ciste, da joj dam da jede ili da cekam dok se ne presvuce i ne prodje 2-3 dana od toga?

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Re: Pitanje

    ja mog hranim cim se presvuce

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    i ja hranim cim se presvuce , a hranim je i pre nego sto pobeli i nekad kad su joj oci mutne malo ... nekad mu treba i po 2 i po nedelje da se presvuce , od kad primetis da hoce da se presvuce ! nije greska ni da mu das sad , samo sto postoji mogucnost da nece da jede ...

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    evo jos uvek se nije presvukla, do prekljcue je samo bila u sklonistu i sad 2 dana je napolju samo, nisam jos dao da jede iti sam video da trazi, mirna je skroz i necu joj dati dok se ne presvuce, kontam da ce do kraja sledece nedelje da se presvuce

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    pazi ovko , ona bi trebalo da jede , bar odraslog misa ili polu odraslog pacova , na svakih 2 nedelje a moze i manje. koliko sam video ti si je hranio sa pacovima koji nisu progledali , sto je malo za nju . a ako nije jela od kad si mislio da se presvlaci , onda je gladna sto posto ! ako je sad pobelela , sacekaj da se presvuce i malo pojacaj ishranu ! ako ti nesto nije jasno pitaj slobodno! p.s. zmija kad se presvuce ima neki odsjaj sto te je vrovatno zbunilo ! inace da bi se zmija presvlacila na tri ili cetiri nedelje ,mora da se hrani mnogo jace i vise nego sto joj je dovoljno, i mislim da to nevalja za samu zmiju !

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Re: Pitanje

    valja tako ako hoces da ti rikne za 5 godina

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    brate nije gladna 100%, znam kako je kad je gladna i kad jos 2-3 dana ne jede i kako se ponasa tad, skroz je mirna i nocu i danju, nekoliko osoba mi je reklo da ni slucajno ne dam ukoliko vidim da pobeli i da treba ut aj proces presvlacenja da ide, i poslednja 2 puta je jela na 2 nedelje poluodraslog misa

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    ok , samo mi reci kad je jela zadni put ?

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    57

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    23.12.2012, poluodraslog misa i od tad ni ne trazi ni nista(kao sto sam opisao gore brzo nakon toga su joj se zamutile oci malo i pobelela je na nekim delovima i zato je nisam hranio, jer sam cuo da ne treba kad udje u ceo taj proces presvlacenja), nocu je mirna i skupljena...

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Pa od tada se već i trebala presvući, ne traje to više od mesec dana. Čini se meni da ti nisi dobro procenio da je počeo taj proces presvlačenja i zmije verovatno već i jeste gladna. Ne možeš glad uvek proceniti po ponašanju, ako ovako dugo nije jela neće se ponašati kao što obično očekuješ tj da traži plen po terarijumu, sada joj je logičnije da miruje i usporeno koristi zalihe koje ima.
    Nahrani je bez problema...




  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    zmija je mlada i treba da se hrani na svake dve nedelje , cak i cesce . nece joj biti nista sad, ali vidi da jede na svake dve nedelje bar prvih dve tri godine a kasnije moze i redje . ako je budes hranio kao sto sam ti rekao trebalo bi da se presvlaci na svaka dva meseca . to sam rekao onako uprosceno da bi znao kad da ocekujes presvlacenje ! a sad posto si je hranio malim obrocima moze da se desi da se presvuce i tri meseca od proslog presvlacenja ! kao sto rece Necrovox nemozes uvek da prepoznas dali je zmija gladna po njenom ponasanju , a i netreba ! nego se hrani na svakih 10 tak dana ili 15 tak dana zavisi od velicine obroka koji joj dajes ! ako joj das nesto vece (sto ce se pomuciti da proguta), onda je nehranis 15 tak dana a ako joj das nesto manje, jer recimo trenutno to imas, onda joj daj na svakih 10 ili 7 dana.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •