Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 29

Tema: Ne jede tenebrije i biljke

  1. #1
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Unhappy Ne jede tenebrije i biljke

    Agama mi ne jede tenebrije i biljke, znaci ne jede uopste vec par dana.. Zbog cega li je tako?

  2. #2
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Pre koliko je stigla kod tebe? Da li je od tada jela? Moguce ako je tek stigla da je stres od novog prostora/terarijuma pa zato nece da jede.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    zadar
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    jesi joj probao dati onu tabletu protiv nametnika ? ako je to agama koja ti je na profilnoj slici vidim da je beba još. kolike joj žohare i crve daješ? jel joj salatu sitniš?

  4. #4
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Isitnim skroz, taman za njenu velicinu..:/
    Pa imam samo tenebrije od 1-1.5 cm, narucio od Kima..
    Imam ja nju od novembra jela je lepo do pre jedno 7 dana.. Okupah je tad i od tad je uzela dve tenebrije kad sam joj dao. I to tek peti dan posle toga..

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Da li je kakila od zadnjeg obroka? Da li si joj nedavno iznenada uveo neku novu hranu? Koja je podloga u terarijumu?

  6. #6
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Od poslednjeg obroka nije.. Pa dao sam joj minerale jedino, a podloga u terarijumu je pesak

  7. #7
    Član makicom'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    bg
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Ako imas maslinovo ulje kani joj kap, mozda se malo zapusila. Moja je sinoc jela kao blesava, a danas je sva kao slogirana...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Sigurno ima mali zatvor. Pokusaj da je stavis u plitku posudu sa toplom vodom i da joj lagano masiras stomacic s vremena na vreme.

  9. #9
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Sigurno ima mali zatvor. Pokusaj da je stavis u plitku posudu sa toplom vodom i da joj lagano masiras stomacic s vremena na vreme.
    Poslusao sam savet i odmah je kakila. Ali, i dalje ne jede..

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Jun 2012
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    ne znam sta im je u poslednje vreme ... moja jela kao luda i od jednom prestala ... sada jede na 2 dana i to nesto po malo ... i ja imam slican problem ... probacu i ja sa kupanjem i svime ostalim pratecim ... o kakvoj je tableti rec ? i jos jedno sporedno pitanje... da li je pametno agamama davati kuvanu piletinu ? ja jesam jedan sicusan komadic i nije se bunila znam da iguane prozdiru piletinu,pa ne verujem da bi i agama skodilo ... inace moja agama Eli ima skoro pola godine ...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Stefane, ne bih rekao da je malisa upao u brumaciju, pa da zbog toga ne jede. Nadam se da ce uskoro da projede.
    Svire sto se piletine tice nisam bas siguran da iguanama ne skodi. Iguana je biljojed, pa su joj stoga potrebni proteini biljnog porekla. Kada biljojed unosi proteine zivotinjskog porekla stradaju bubrezi i dolazi do gihta koji se nazalost u nasim uslovima lose zavrsava po gmizavce. A takodje ne bih ti preporucio piletinu ni za agamu. Sto da eksperimentises kad znas sta agame sigurno jedu.

  12. #12
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Uzecu joj sad jos neke hrane pa se nadam da ce jesti..

  13. #13
    Član makicom'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    bg
    Postova
    35

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Ono sto sam ja primetio kod moje je da je imala problem da se zapusila, izgubila interesovanje za hranom, pa je tu dosao i stres od vrsenja pritiska da jede do toga da je pomeram jer se ona ne pomera, itd... Interesovanje ne samo za hranu vec i okruzenje, tj. ko prolazi i sta radi oko terarijuma, dobila je danas, nakon drugog kupanja od 20 minuta u toploj vodi. Posle suncanja sama je dosla do posude sa latelarisima i popapila ih Da sam imao vise iskustva i moja sreca bi brze dosla ali zato smo ovde

  14. #14
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Jutros ubacim u terarijum posudicu sa par tenebrija, posudu sa biljkama i povecu plicu posudicu sa toplom vodom.. Otisao sam u skolu i tad se mukicaskroz ofucao jer nije jeo par dana, mrsav bas.. Dosao sam sad, tenebrije nisu pipnute ali stomacina je narasla.. Znaci nesto je jeo..

  15. #15
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    A mozda se samo nazderao vode, moze li tako? O.o
    Poslednji izmenio stefanvasic; 21.01.13. u 17:05.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Ne bih rekao da se nalio vode. Sam kazes ostavio si biljke, a ne pominjes da si ih zatekao. Izgleda da je ipak ruckao biljke.

  17. #17
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    ###, stavio sam ja bas dosta biljaka, ali razbacano je bilo dobro, i malopre se iskakio.. Tako da i ja msm da je jeo nesto..
    Insekte jos sam ne pipa, ali kad ga uzmem u ruku, on otvori usta i samo prislonim crvica on ga pojede.. Napredak..

  18. #18
    Član Underking'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    moja agama koja ima 6 meseci je tako jednom prestala naprasno da jede fobase kad je bila mala, utanjila s jelom nekoliko dana a onda sam joj po prvi put doneo cvrcke i dubije. Dakle, novu hranu za nju jer je dotle jela latere i fobase..ljudi moji...kakav je to juris bio, nije znala koju ce pre, genocid, nikad do tada nije tako reagovala na hranu...kasnije je ponovo pocela i fobase i danas ih obozava. uvek moze da ih jede bez obzira koliko je pre toga jela. to joj je omiljena hrana. naravucenije - promena hrane s vremena na vreme je dobrodosla, ne treba insistirati non stop na jednoj ili dve vrste hrane...isto je i sa biljkama, a nedavno je prvi put probao sistece madagaskarske...reagovao je odmah na njih - nova hrana...sto se tice vrsenja nuzde...kao mala radila je to svaki dan,a od pre mesec dana svaki 3 ili 4. nikad je nisam kupao

  19. #19
    Član stefanvasic'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Loznica
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    A ja treba sl. sedmice da umem cvrcke.. A primetih da je pocela da jede zelenu salatu i sargarepu.. Dolazi sebi polako

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Jun 2012
    Lokacija
    Temerin
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Ne jede tenebrije i biljke

    Ja sam veliki uspeh doziveo ... Hranio sam je dubijama i fobasima... prestala da jede-uzrsala-nezainteresovanost ... a pored toga sam imao lateralise koje joj nisa davao jer sam ih razmnozavao da oformim normalnu koloniju ... i onda sam prositao Underkingov post i razvalila se od latera.. pojela ih je sigurno 40... veliki uspeh... sada planirm uzeti ih jos i pored toga poceti sa cvrcima jer ih do sada nisam gaio ... pozdrav svima i hvala na savetima....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •