Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Tema: Sistece madagaskarske kao kucni ljubimci a ne hrana

  1. #1
    Član Underking'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Sistece madagaskarske kao kucni ljubimci a ne hrana

    Zdravo svima!
    Nedavno sam i ja poceo da hranim bradatu agamu sa patuljastim sistecim bubasvabama (elliptorhina javanica) koje sam nabavio kod Bluie-a, a probacu u nekom trenutku i sa madagaskarskim sistecim (grophadorhina portentosa). No, citao sam na dosta inostranih foruma da ljudi cuvaju ove insekte i kao kucne ljubimce a ne koriste (samo) kao hranu. E sad me interesuje kakva je u tom pogledu situacija kod nas u Srbiji. U skladu s tim imam 2 pitanja.

    Koliko vas koristi ove madagaskarske sistece kao hranu za svoje ljubimce, a koliko vas ih cuva bas ili samo kao kucne ljubimce?

    I drugo....

    Vi koji ih cuvate kao kucne ljubimce...interesuju me vasa iskustva i kako ste im sredili habitat...da li su ove bube zanimljive u toj meri da se isplati trosak i trud njihovog cuvanja

    poz
    hvala
    Underking

  2. #2
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Sistece madagaskarske kao kucni ljubimci a ne hrana

    Ja imam 15 komada. Uzeo sam ih pre godinu dana s namerom da započnem neku koloniju ali sam odustao od toga jer se jako sporo razmnožavaju. Nikako da nađem terarijum viška da ga uredim za njih tako da mi stoje u manjoj kutiji, kao kućni ljubimci

    Nisam siguran koliko su dobre za hranjenje guštera, naročito veći primerci jer imaju dosta tvrd oklop koji gušteri teško vare.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •