Prikaz rezultata 1 do 12 od 12

Tema: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Unhappy Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Imam mladog leopard gekona, drzim ga u terarijumu sa kucicom u kojoj se nalazi vlazan treset, uvek ima punu ciniju sveze vode i posudicu sa kalcijumom. Temperatura je oko 30c. Problem je vezan za presvlacenje. Presvlaci se vrlo cesto, na svakih nedelju dana, ali problem je sto se ne presvuce nikad sam, uvek moram da ga kupam i polako mu skidam kosuljicu, jer je u stanju i nedelju dana da sedi ne presvucen, sa kosuljicom koja je samo na neki mestima pocela da se skida. mislio sam da je problem sa vlaznoscu, ali sam nakon prvog puta stvarno pazio da mu treset u kucici bude vlazan. Ali dzabe nikako nece sam da se presvuce, uvek moram da mu pomognem, i onda nakon par dana opet skroz pobeli i pocinje opet.

    Molim vas za odgovor

  2. #2
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Ček samo da vidim da li sam te razumeo, uvek mu ostaje po malo od koze ili ti kada pobeli sam kreneš da skidaš?

  3. #3
    Član Aleksandar16'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Ja mislim da ti ne bi trebao sam da mu ti skidas kosuljicu .
    ja mom leopard gekonu , kad sav posivi onako , poprskam terariujum
    onom prskalicom kao za staklo da bi mu se vlaznost u terarijumu povecala .
    i onda on sam skine kozicu . Pitanje da li imas nesto
    u terarijumu sto je hrapavo da bi mu pomoglo da se presvuce
    Procitao sam u nekoj bas staroj knjizi za akvarijume i terarijume
    da treba ekser da se stavi u terarijum da bi on moga da se presvlaci
    ja to licno ne bi radio jer moze da se posece .
    ali ako stavis nesto hrapavo (kod mene je to neka kao stenica)
    on ce moci sam da se presvuce. Cak mislim i ako imas
    treset kao podlogu da ce moci ali nisam siguran.

  4. #4
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Zato sam i ja postavio pitanje, jer guster mora sam da zapocne presvlacenje, to ce najlakse uraditi od neko drvo, panj ili skroviste.
    Kada se primeti da je guster posiveo dovoljno je samo podici vlaznost u terarijumu i on ce to uraditi sam.
    Moja devojka brine o jednom L.geckonu koji je rahitican i dovoljno je samo povecati vlaznost i on cak i takav sam se uradi.

  5. #5
    Član Aleksandar16'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Citat Prvobitno napisao Proka Pogledaj post
    Zato sam i ja postavio pitanje, jer guster mora sam da zapocne presvlacenje, to ce najlakse uraditi od neko drvo, panj ili skroviste.
    Kada se primeti da je guster posiveo dovoljno je samo podici vlaznost u terarijumu i on ce to uraditi sam.
    Moja devojka brine o jednom L.geckonu koji je rahitican i dovoljno je samo povecati vlaznost i on cak i takav sam se uradi.
    pa da tako isto i ja radim , kad ga vidim svog sivog onda povecam vlaznost .
    on onda ode u skroviste i izadje kao nov

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Ja mu povecam vlaznost, on nema podlogu u samom terarijumu, samo u kucici ( kutija od margarina ) i tu mu cim primetim da je pobeleo sipam vode, u medjuvremenu odrzavam vlaznost naravno, samo kad pobeli dodajem jos vise vode. Nemam nista hrapavo u terarijumu, jedino sto mi pada na pamet o sta bi mogao da se trlja i presvlaci je ta kutija od margarina. Jednom ga nisam dirao i on je nedelju dana tako sav beo sedeo u kucici sav miran. Kad sam ga presvukao poceo je ponovo ko lud da jede i nista mu nije falilo. Onda posle par dana opet pobeli i sve tako. Mislite li da treba da mu stavim neki kamen ili da nesto nije uredu sa samim gusterom? Kada ga ostavim ne ostaju mu delici koze, ostaje mu bukvalno cela koza, mozda pukne na kolenima ili vratu i to je to .

    Hvala na odgovorima

  7. #7
    Član stsasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    59

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Negde sam čitao da gekonima kada nedostaje vitamin A može doći do problema sa presvlačenjem. Takođe savetuju da se jedan gutlud nedeljno odrdi sa nekom kvalitetnom hranom za akvarijumske ribe. Vitamin A su sveli na minimum zbog toga što je jako toksičan za kornjače a gekonima ipak treba. Stavi list novina kao podlogu da ima oslonac ako je u staklenom akvarijumu. I moji se leopardi presvlače u periodu od 2-3 nedelje ali to odrade za dva dana.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    druze stavi podlogu u terararijum treset i nebe ti trbo da mu to skidas stavi neki kamen da se cese od njega daj sliku terarijuma

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Stavljam veceras fotke terarijuma, pa cu nakon toga staviti novine kao podlogu i neki kamen, dok ne odem za koji dan da kupim treset . Hranu za ribice imam ali je daleko od kvalitetne. I na kakvu hranu mislis (listice, one braon ili crne granule itd. )?

  10. #10
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Bubama dodaj samo šangarepe, jabuke i zelene salate i sve ce biti ok.
    Procatiaj malo vise o gutload-u da bi ti bilo jasno.

  11. #11
    Član stsasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    59

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Kvalitetnu seru ili neku drugu koja je u roku a ne pet šop varijantu u plastičnoj čaši (pogledaš da li su dodali vitamin A a ne karotin ili neki drugi oblik vitamina A jer ga leopard gekon ne usvaja već se samo farba-pamet sa interneta ozbiljnih Američkih odgaivača). To ti je varijanta za početak da vidiš jeli to to. Posle nastavi sa šangarepom i sličnim kako ti je Proka pametno savetovao jer su to ipak prirodni izvori vitamina. Nabavi i kvalitetnu mačiju hranu za gutlud. Novine ostavi da ostoje da se farba dobro osuši - kažu da su izbacili olovo iz farbe ali da sveža ipak može biti otrovna.

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Problem sa presvlacenjem leopard gekona

    Novi razvoj dogadjaja: geokon je sve losije i losije, vise ne moze ni da jede (pokusava da uhvati lateralise ali vise ne moze, prolaze ispred njega on ih ne primecuje, pre je mogao da pojede 7-8 dnevno) i cini mi se da je smrsao. Stavljen mu je kamen u terarijum ali on sada vec vrlo slabo izlazi iz svoje kucice. Otezano hoda, mislim da je to zato sto mu je koza od presvlacenja ostala na prstima, ja to ne mogu da mu skinem, previse su mu male noge, kozu ni sa repa ne skida, kao da ne zna kako ili sta vec. Ponavljam ima sve sto mu je potrebno u terarijumu od kalcijuma, vode, vlaznosti, citao sam o gutload-u, lateralise za njega lepo hranim, svezim povrcem i kvalitetnom hranom za pse. Pocinjem da mislim da je sam guster genetski defektan ili tako nesto, ali sad vec previse nagadjam. Samo se plasim da je na ivici da ugine .

    Ljudi jel imate neki savet ili je mozda vreme da se poseti neki veterinar?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •