Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 62

Tema: Prevara iz oglasa

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Lik je genije, ostavio gomilu podataka i krenuo sa prevarom. Priceless.
    Videh mu u profilu da upravo sad gleda ovu temu. Pozz Markeru.

    @Loshme

    U pravu si.
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  2. #42
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prevara iz oglasa

    Dobro, odvojiću ovo u posebnu temu kasnije.

    Nije ovo prvi put da se ovakve stvari dešavaju (ne na našem forumu nego globalno) i isprobani su razni načini da se to spreči.

    Uslovljavanje postavljanja oglasa brojem postova je delotvorno u određenoj meri ali ima mnogo mana. Prvo, članovi kojima je baš stalo da postavljaju oglase će spamovati forum (već viđeno na gomili drugih foruma). Drugo, to takođe nije u duhu ovog foruma jer nam je cilj da pružimo prijateljsku atmosferu svim ljubiteljima egzotičnih životinja. Jako je malo mesta gde neko može da nađe kupce za npr. pitona. Kada neko želi da proda svog ljubimca, treba mu omogućiti da to i učini bez da ga teramo da piše po forumu i nabija broj postova.

    Ocenjivanje ili reputacija... Ovo je delotvorno na limundu možda jer nema drugog načina da se vidi ko je pouzdan prodavac ali na forumu to nije slučaj. Svi stari prodavci i članovi imaju veliki broj postova, može se videti šta su radili ranije na forumu, od kada su članovi i kakva iskustva imaju drugi članovi sa trgovinom. Tako se izdvajaju oni pouzdani. Međutim, šta je sa članom koji se registruje da da oglas? Ima ih jako puno takvih, pogledajte podforum mali oglasi. Oni neće imati reputaciju isto kao što sada nemaju istorijat i broj postova. Na vama je da odlučite da li ćete od njih kupovati i kako. Nikako pare unapred i rešen problem. Pouzećem ili lično preuzimanje. Negativnu reputaciju neće niko imati jer ko nekoga prevari neće više biti ovde. Niko ne sedi na forumu u oglasima i vara ljude. Pojavi se neko poput ovog Miloša i to uradi jednom i kraj. Nikada se neće desiti da neko ko ima negativnu reputaciju nešto prodaje.

    Ukratko, te mere samo opterećuju ostale članove a nište ne čine u sprečavanju prevara.
    Potpis u pripremi!

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Vidim na FBu,veliki je Srbin.Svaka ti cast-BRUKO!

  4. #44
    Član ghost'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    17

    Uobičajeno

    %$#@ sam mu mamu!

    vala bas bruka

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Ima tu jos par clana koji mi smrde ali necu nikog da prozivam vreme ce pokazati
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  6. #46
    Član Dzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Ovo je sjajan forum i zao mi je sto se desavaju ovakve stvari. Vise bih voleo da citam neke nase naucne clanke nego ovakve teme...

    Nisam bas objektivan za savete mozda cete pomisliti da sam zedan krvi ali u stvari ja sam samo realan. Mislim da taj lik koji je prevario treba da nauci lekciju na tezi nacin. Imate njegove fotografije bacite ga malo na stub srama da novi teraristi znaju kako prolaze oni koji varaju. To je bolje za njega, shvatice da se ne isplati biti lopov i bice bolji covek, naravno dodatno treba da dobije to sto mu legenda sprema. Za njegovo dobro treba sto pre nesto da se ucini! Sto teze to bolje, jer ce bolje da zapamti.

    E sad sto se legende tice ti si bre bas legenda kad si dozvolio klincu da te tako nasanka. Ja mislim da stvarno treba da se oprostis od tih 50 evra da naucis za sledeci put. Takodje mislim da je na tebi humana duznost da sto pre reagujes i uradis nesto i na veoma grub ali pravican nacin ispravis tog decka pre nego pomisli da sa ovakvim stvarima moze da se izvuce pa zaglibi jos vise na robiju ili tako nesto. Ma koliko kontradiktorno zvucalo moras da razumes da tako radis jedno dobro delo. NAse drzavne institucije i sluzbe koje su nadlezne za ovakve stvari nisu dovoljno kompetentne i cesto naprave situaciju jos gorom za mlade zalutale ljude, pa ti isti posle jos gore stvari rade. TAcno je da nasilje radja nasilje zato postoji kontrolisana i odmerena kazna. Objasni mu to da razume dok je budes primenjivao.

  7. #47
    Član darkner'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Pre dve nedelje sam uzeo parahybanu od dotichnog...
    Ustartu je krenuo da me pozuruje sa uplatom,sto naravno nisam pristao,jedina opcija je bila placanje pouzecem,kad otvorim paket.
    Poslao mi paket,sve regularno,unutra bio spajder,dodushe sa skalpom na bulji od silnog hendlanja...ali sve zavrsheno korektno...

  8. #48
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    sta reci, sem tuga.......

  9. #49
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Znaci katastrofa , da covek ne poveruje cime se sve ljudi bave

  10. #50
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prevara iz oglasa

    Da, i eno ga opet u oglasu sa novim nalogom - http://www.teraristika.org/forum/sho...ajem-terarijum

    A evo i privatne poruke prevaranta kada ga neko provali


    Citat Prvobitno napisao nbgd
    jel si ti normalan majmuncino jedna?? sta glumis ne razumem te? ceo dan sedis za tim kompom nemas sta da radis u zivotu i uperedjujes ip adrese sta ne razumem? pustas muda na forumu,isterujes pravdu kao...aj mi daj link od fejsa ili me dodaj,pa uzivo da mi kazes sve sta imas? ustv nemoras ako si se uplasio uzivo nista da mi kazes al bar me dodaj na fejsu da popricamo..moronu asocijalni patetični...za 800din da varam ljude,kakav si ti maloumni degenerik xD
    Potpis u pripremi!

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Zasto jednostavno ne date coveku ip ban i cao... Ne kapiram svrhu sto da ga pustate da pise oglase...

  12. #52
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prevara iz oglasa

    Veoma je lako promeniti IP adresu, ona je dinamična. Par reseta kablovskog modema i nema više te IP adrese. IP ban nema nikakvu svrhu.
    Potpis u pripremi!

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    A neki browser ban? Kako god, i obican ban ce raditi posao... Tebi nije tesko 100x da ga banujes a o5 nije bas lako otvoriti 100 email adresa...

    Po meni je skroz bzv da covek koji je optuzen za prevaru bude online dok mi ovo pisemo...

    Nov sam ovde, jos mi ni ljubimac nije stigao al bez obzira na to nemam lose namere... shvatite ove moje postove kao dobronamerne komentare

  14. #54
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Prevara iz oglasa

    Upravo tako i shvatam .

    Razumem bes što ovakvi mogu slobodno da se registruju na forum ali morate da razumete da nije tako lako banovati nekog. IP adresa se menja, browseri takođe. Jedini način je da se ide korak ispred. Uvek je meni lakše da ga banujem jer je to meni jedan klik nego njemu da napravi novu mejl adresu i da se registruje ponovo.

    Trajni ban koji funkcioniše je nešto što mnogi žele da naprave i mogle bi dobre pare da se uzmu ukoliko neko nekada nađe način da to ostvari

    Strašno je što takvi ljudi postoje ali oni čine jako mali broj. Ne treba se previše opterećivati njima, ceo svet pa i ovaj forum su puni dobrih i poštenih ljudi i greota je opterećivati se ovakvim. Ja ću, koliko je u mojoj moći, banovati svaki novi nalog koji ovaj prevarant napravi. To je moj posao
    Potpis u pripremi!

  15. #55
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Ma klinac je retardiran , steta sto mene nije nesto prevario .

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Re: Prevara iz oglasa

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Da, i eno ga opet u oglasu sa novim nalogom - http://www.teraristika.org/forum/sho...ajem-terarijum
    To je terarijum koji sam ja pravio i prodao pre ... odavno.
    Ne mogu da se setim kome. Mislim da je isao sa tarantulom u kompletu.

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Re: Prevara iz oglasa

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Upravo tako i shvatam .

    Razumem bes što ovakvi mogu slobodno da se registruju na forum ali morate da razumete da nije tako lako banovati nekog. IP adresa se menja, browseri takođe. Jedini način je da se ide korak ispred. Uvek je meni lakše da ga banujem jer je to meni jedan klik nego njemu da napravi novu mejl adresu i da se registruje ponovo.

    Trajni ban koji funkcioniše je nešto što mnogi žele da naprave i mogle bi dobre pare da se uzmu ukoliko neko nekada nađe način da to ostvari

    Strašno je što takvi ljudi postoje ali oni čine jako mali broj. Ne treba se previše opterećivati njima, ceo svet pa i ovaj forum su puni dobrih i poštenih ljudi i greota je opterećivati se ovakvim. Ja ću, koliko je u mojoj moći, banovati svaki novi nalog koji ovaj prevarant napravi. To je moj posao
    Nije toliko tesko napraviti takav ban koliko je skupo i neisplativo Npr neka sms verifikacija ili tako nesto...

    p.s. Mora da ima neki addon koji banuje celu kombinaciju OS+BROWSER+IP... Na kraju krajeva i dinamicka IP nije veliki problem jer svakom moze biti dodeljen samo odredjen broj IP adresa Kao sto rece, nisu vredni toga, nego to je moja struka pa ja resio da smorim Terariste :P

  18. #58
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Re: Prevara iz oglasa

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    A evo i privatne poruke prevaranta kada ga neko provali

    Citat Prvobitno napisao nbgd
    jel si ti normalan majmuncino jedna?? sta glumis ne razumem te? ceo dan sedis za tim kompom nemas sta da radis u zivotu i uperedjujes ip adrese sta ne razumem? pustas muda na forumu,isterujes pravdu kao...aj mi daj link od fejsa ili me dodaj,pa uzivo da mi kazes sve sta imas? ustv nemoras ako si se uplasio uzivo nista da mi kazes al bar me dodaj na fejsu da popricamo..moronu asocijalni patetični...za 800din da varam ljude,kakav si ti maloumni degenerik xD

    "...aj mi daj link do fejsa ili me dodaj,pa uzivo da mi kazes sve sta imas..."


    There's no place like 127.0.0.1

  19. #59
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Ej bre, pa danas mu je rodjendan xD

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Prevara iz oglasa

    Ma decko je jedna obicna balava seljacina,klasican net huligan koji misli da sve sme no videcu ga uskoro uzivo pa cu videti sta ima da mi kaze.Glumi nekog huligana neko ludilo
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •