Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: pentrači

  1. #1

    Uobičajeno pentrači

    Zanima me kojih su par vrsta T. što se mogu naći kod nas,ali da su taj tip tarantule što je po granama,stenama,vinovim lozama u terarijumu? hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: pentrači

    Ima ih mnogo,prijatelju,nije to samo par vrsta...

  3. #3

    Uobičajeno

    al recimo P.regalis nekih 15ak cm.ženkica neka pa još i ako bude plavkasto bela... ))

    sigurno jedna od lepših T. (bar meni) http://www.google.rs/search?hl=en&ps...HYfQtQaV5YCQCA

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: pentrači

    Ta plavkasto-bela se zove P.metallica i raspona nogu od 3cm kosta oko 40-50 evra.Regalis je mnogo-mnogo jeftiniji,ali pitaj u Potraznji na forumu da li neko ima i posto,pa ce da se javi neko.

  5. #5

    Uobičajeno Odg: pentrači

    ma ovo je ŽUTA boja na pauku,jedan od lepših primeraka,a on nije skup,ženka nekih 15 cm. je 40e sam vrh je!! http://www.google.rs/search?hl=en&ps...is%3B699%3B936

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: pentrači

    Jes' vala.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Mage'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: pentrači

    regalisa ima koliko hoces,ako ti treba samo daj oglas i imaces bar 10tak ponuda...cak nisu ni skupi
    Samo problem je sto su OTROVni(ne mnogo ali otrovniji su od ostalih vrsta) i brzi ,agresivni!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: pentrači

    Ja imam odraslu ženku i iskreno NIKAD nisam imao problema sa njim. Uopšte nema neke nagle promene ponašanja kao na primer murinus, ali sve to zavisi od jedinke...

  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: pentrači

    Sve zavisi od jedinke do jedinke i nikad ne mozes da budes siguran pre kupovine da ce ti neka T biti mirna ili agresivna. A da ne pricam tek da ne treba da se generalizuje ceo rod Poecilotheria kao agresivan... Moja zenka P. ornata se dize u preteci polozaj cim se bilo sta dogodi kod nje u terarijumu, P. bara i P. metallica radije biraju da beze i odmah hvataju sturu, dok je recimo P. miranda bas mirna, da ne poverujes za jednog Pokija. P. regalis mi je tu negde u sredini, a sa P. fasciatom(koja vise nije kod mene) nikad nisam znao na cemu sam, desavalo se da bezi, ali i da ujede odmah cim je nesto dodirne, cak i bez preteceg polozaja... Moja preporuka ti je da ipak sacekas malo sa uzimanjem Pokija, jer si jos nov u hobiju. Ako hoces da menjas chromatusa jer ti se "ne svidja njegov temperament", sta bi tek rekao za nekog nadrkanog Pokija koji pokazuje zuto cim ga pogledas, a pritom je jos i prilicno otrovniji od bilo koje terestrijalne T
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: pentrači

    Moja preporuka ti je da uzmeš neku aviculariu, samo da obezbediš sve potrebne uslove, jer su dosta osetljivije od ostalih rodova, ali su generalno dosta mirne, a i prelepih boja, imaju slab otrov...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •