Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 31 od 31

Tema: pomoć oko leopard gekona

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Hvala, već ima podno grejanje, to smo mu odmah stavili, i pošto ploča nepokriva ceo terarijum, jedna strana je ostala nepokrivena, nekih 5-7cm širine. Proverili smo temperaturu sa termometrom ima 28 stepeni, što je mislim idealno. Noću gasimo svetlo i više otvorimo poklopac tako da se temperatura spusti nadam se bar za 2-3 stepena. Vidim po njemu (ili njoj) da je zadovoljan. Kad smo ga kupili rekli su da ima oko 8 meseci, ali ni oni nisu sigurni, ma oni nemaju pojma, prodaju nešto u šta se nerazumeju. Počeo je bolje da jede, i samim tim da izgleda.
    Pozdrav Đole i mama

  2. #22
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Mama zahvaljuje!
    Mi se u kući kladimo, za sad je 3:1 za žensko, ali izgleda je brat upravu. Do tad je Žile, a možda bude i Marina.
    Star kažu 8 meseci. Kod mene je nedelju dana i već se jednom presvuko.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Slazem se sa Prokom i Legendom. Dakle, muzjak

  4. #24
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Bas lepse izgleda terarijum sa kokosovim tresetom nego sa peskom. Vidim da je mokar treset i preporucujem da skinete poklopac sa terarijuma na par dana jer ce u suprotnom dugo ostati jako vlazno, posto je ventilacija dosta slaba. Leopard gekon se ne moze penjati po staklu tako da ne morate brinuti oko toga.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    promena je ekstra ali jedino tu nema ni malo ventilacije kad zatvoris a mislimi ja da je muzijak vide se kao 2 loptice na korenu repa

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    I ja mislim da je mužjak hvala na savetima.
    Poslednji izmenio serzile; 25.02.13. u 15:04.

  7. #27
    Novajlija milence'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2017
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Pozdrav svima.
    Ne bih da otvaram novu temu jer ih je verovatno jako puno pa cu iskoristiti ovu Ziletovu.
    Juce sam dobio zenku LG i sinoc sam poceo da ucim o svemu tome. Svidja mi se cela prica i prvo sto bih uradio na svom terarijumu jeste promena podloge. Trenutno je zemlja i neki sitni sljunak preko sto mi se ne dopada i zato bih stavio kokosov treset. Velicina terarijuma je 90x60x40 sto je idealno za nabavku jos jedne zenke i jednog muzjaka. Znam i da svaki gekon mora imati svoje mesto gde moze da se sakrije jer u suprotnom postaju agresivni.
    Planiram drvene lajsne da zalepim spolja na staklo i obavezno drveni poklopac sa rupama za ventilaciju. Trebalo bi kupiti merac temperature i vlaznosti vazduha. Da, i foliju bih uzeo za odrzavanje temperature u jednom delu terarijuma.
    Na koji nacin odrzavati vlaznost treseta? Citam da se pretvori u prasinu kada se previse osusi.
    Koji lepak lepi stiropor,stirodur ?
    Eto, ako imate jos neke predloge slobodno napisite. Zao mi je sto neke stare teme nemaju mogucnost pregleda fotografija i linkova.
    Slike Slike
    Poslednji izmenio milence; 20.04.17. u 12:00.

  8. #28
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Podlogu mozes da promenis, treset je ok. Terarijum je ok za 2-3 gekona ali da budu sve zenke, muzjake nemoj da spajas nikako jer ce ih konstantno pariti(iscrpljivati) i na kraju mogu i da uginu. Treset ne moras da vlazis, jedino im stavi posudu sa vodom.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  9. #29
    Novajlija milence'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2017
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Hvala loshme.
    Evo necega sto sam sinoc primetio a sto mi se nikako ne dopada.
    Nokti su jako osteceni i krivi tako da vise idu sa strane nego sto su povijeni ka dole. Neke nokte cak i nema.
    Sta mi je ciniti?
    Slike Slike

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    To kolko se meni cini jeste zaostala koza od presvlacenja. Ovaj jedan nokad sto crni je moguce da ce i otpasti, ali ne brini ima resenje i za ovo.
    Naime u malo posudicu sipas mlaku vodu (ne jako duboko, samo da mu pokvasis prste) i tako ga drzi oko 5 minuta. Posle toga uzmi stapic za usi i polako vuci od gore ka dole preko te koze da je skines. Ako je idalje tesko, jos malo mu potopi prstice pa probaj opet, i gledaj da to uradis sto je pre moguce da mu ne otpadne jos prstiju. Javi kako je proslo

  11. #31
    Novajlija milence'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2017
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Djole, odradjeno sve po uputstvu i sad je ok

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •