Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 31

Tema: pomoć oko leopard gekona

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno pomoć oko leopard gekona

    Dobar dan,ja sam nov član i imam samo deset godina. Dobio sam na poklon Leopard gekona, koga sam jako želeo. Ima dobar terarijum i hranim ga crvima. Voleo bih da ga hranim raznovrsnije, ali nisam siguran šta je za njega najbolje.?
    Dobro bi mi došlo par saveta o ishrani i ako treba na nešto da obratim posebnu pažnju
    Hvala unapred

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Kojim crvima? Ako si ga već očekivao, trebalo je malo više da se informišeš...

    Imaš sve ovde: http://www.nsexotics.net/index.php?o...d=45&Itemid=69

    Pitaj ovde ako te zanima nešto što možda nema u tekstu, pa će ti se javiti neko ko ima iskustva sa njima.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    pazdrav dobro doso u svet teraristike ,kao sto filip rece kad si vec znao da dolazi trebo si se malo raspitati ali sad je gotovo ,pocni sa citanjem
    mozes da ga ranis zoharima to jest lateralisima manjim dubijama, cvrccima
    ovde imas sve da kupis sto se tice hrane

    http://www.petreptilez.rs/
    ima i na fejsu
    https://www.facebook.com/groups/107494585353/?fref=ts

    lako se cuvaju daj mu grejanje uvek dostupnu svezu vodu ,kalcijum

    ida daj neku sliku terarijuma i gustera

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Jesam ga očekivao i jesam se raspitao koliko je moguće, ali uvek može da se sazna više. Kupiom sam ga u pet šopu, tamo su mi dali crve kojim ga hranim, ali ne znam ni kako se zovu, nisu mi rekli mnogo, čak ne znam da li je dečak ili devojčica. Zato mi trebaju saveti i na njima hvala.

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Oni su ti najverovatnije u pet shopu dali tenebrije (brasnene crve). E sad, samo tenebrije nisu bas dobra hrana. Pored njih mu davaj cvrcke, bubasvabe i supercrve (kao poslasticu). Sto raznovrsnija ishrana to bolje. Inace trudi se da duzina insekata bude manja od sirine njegovih usta. Ukoliko je veca predstavljace mu problem. Dva do ti puta nedeljno posipaj insekte kalcijumom i vitaminima. Uvek voda na raspolaganju. Ostalo pretpostavljam znas oko grejanja, temperature, sklonista itd. Sto se odredjivanja pola tice kod muzjaka su izrazene prefemoralne pore. Evo ti kako da ih razlikujes http://www.reptilecare.com/leopardgender.htm.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    POzdrav i dobro doso u svet teraristike,verovatno su ti dali tenebrij,mozes da ga hranis i fobasima,cvrcima.lateralisi,dubie sto se tice kupovine hrane mozes da se obratis korisnickom clanu Bluie,a jel su ti dali mozda kalcijum ili jel su ti rekli da treba da koristis kalcijum? POsto mi na ovoj zadnjoj slici deluje da joj je noga kriva?
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    lep gustercic ja bi ti preporucio da stavis umesto peska kokosov trset i stavi jos jednu posudicu u koju ces staviti kalcijum

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Verovatno su to ti crvi, jede ih, ali noću, jedva sam mu provalio fazon, kad mu ugasim svetlo tada jede. Čini mi se da nije baš zadovoljan, moraću podhitno da mu nabavim raznovrsniju hranu. Jer možeš da mi kažeš koji kalcijum je za njega najbolji, pošto vidim da ima puno vrsta, on je mlad, ima oko 8 meseci. U terarijumu ima podno grejanje, ima sklonište, baš smo na sve mislili, pre neki dan se presvukao, ali ta hrana...Moram da pogledam da li je bata ili seka, mada je mali, malo se bojim da ga nepovredim, mislim to će mama da radi, ali, naplašili su me sa onim da može rep da mu odpadne..

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Nisu mi rekli ništa, nemaju pojma zato se ja i obraćam vama, jer može Bluie da mi sve obezbedi? Čini mi se da mu se malo smanjio rep, iskreno malo sam uplašen.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Oni su noćni gušteri, tako da su aktivni kad se ugasi svetlo. Što se repa tiče, u njemu skladište masti i mislim da se smanjuje kad se gekon dobro ne hrani, neka ti kažu ovi što imaju iskustva sa njima. Rep sam od sebe otpasti neće, jedino ako ga odbaci u slučaju da ga nešto napadne i uhvati za rep, a kod njih mislim da se rep regeneriše potpuno posle nekog vremena...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja vladimir'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    APATIN
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    sto se tice repa tu drzi visak masnoce koju koristi kad nema hrane ,oni se krecu nocu ali moji i danju izlaze i setaju po terarijumu i jedu ,
    ovde mozes kupiti i hranu i vitamine i kalcujum


    http://www.petreptilez.rs/
    momak je iz beograda
    zove se milos 063 7799117
    ja stalno od njega uzimam hranu i zadovoljan sam

    sto se tice starosti ako ima 8 meseci i nije tako mlad vec se jasno moze utvrditi pol

    a slobodno ga uzmi u ruke samo polako neotpada njima tako lako repic

  13. #13
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Super izgleda mališa, samo pesak zameni tresetom kao i onu piljevini iz skorvišta. Za hranu se obrati Bluiu, uzmi cvrčke, fobase i male dubie.
    I ovde mi ne igleda ventilacija baš nabolje, tako da to takodje prekontoliši.

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Sve sam to sinoć obavio, kupio sam dubaje, cvrčke i lateralise, kalcijum i kokosov treset. Preuredio sam terarijum, slikaću pa ću objaviti.
    Što se tiče ventilacije, poklopac je iz dva dela, prednji je uvek pomeren napred, tako da ima razmak 3-4cm, što je valjda dovoljno za protok vazduha?

  15. #15
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Ja mislim da je ženka, a šta vi mislite?

  17. #17
    Član stsasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    59

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Svaka čast, za jedan dan odradio promenu značajnu za gekona. Nabavi termometar pa proveri temperaturu. Grejanje terarijuma će ti verovatno praviti probleme jer mu treba razlika temperature na krajevima terarijuma. Postoje podne grejne folije koje nisu toliko skupe i one su ti bolje rešenje za grejanje a i poboljšaće cirkulaciju vazduha. Ove grejače možga bi bilo bolje prelepiti da greju samo jedan kraj terarijuma Treba ti još jedno sklonište u hladnom delu kada drugačije rešiš grejanje. Moram za kraj da ti pohvalim roditelje i srećno sa gušterom.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    A jel znas koliko je star?
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

  19. #19
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Slazem se sa stsasa , pohvala za roditelje!
    Liči na muzijaka, ali nije baš najbolja slika i mislim da je još uvek mlad da bi ti mogao da vidiš, barem tako liči na slici.
    Evo kako je najlakše uočiti

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: pomoć oko leopard gekona

    Jos je mlad ali na sledece prevlacenje videce se.Slazem se sa prokom ja mislim da je muzijak 99%
    Sve dok imamo uspomene,ostaje nam proslost,sve dok imamo nadu ceka nas buducnost

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •