Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: P. regalis parenje

Hybrid View

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno P. regalis parenje

    Mužjak je ubačen kod ženke i posle nekih 20 minuta je došlo do prvog njegovog pokušaja da je opari, nažalost neuspešnog, ali mu je malo falilo. Lako se posle sklonio od ženke i sad bleji na staklu u ćošku. Sutra slike kad mi sestra vrati aparat Nadam se najboljem!

    Edit: Evo prve slike, sutra ću slikati bolje nije mi tu aparat.

    http://oi56.tinypic.com/2m5axjp.jpg
    Poslednji izmenio filipj97; 27.02.13. u 20:40.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: P. regalis parenje

    Evo prodje mesec dana od parenja. Od tada zenka nista nije jela, sto me ne cudi, jer je sredila muzjaka i dosta se ugojila. Ako je uspelo parenje, postoji mogucnost da se zenka presvuce pre nego sto napravi kokon, ali se nadam da nece.

  3. #3
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: P. regalis parenje

    Kad se ženka poslednji put presvukla? Jel ga zgrabila nakon insercije ili još pre parenja? Jesi pokušavao da ga spasiš pincetom?

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: P. regalis parenje

    Imao je jedan pokušaj najverovatnije neuspešan, trajalo je to 2 sekunde možda, jedino ako je jednom palpom uspeo da je opari. Ostavljen je preko noći sa njom, sve je bilo ok i onda naredni ceo dan, druge noći ga je pojela. Sklonio sam ih na mirno mesto nisam mnogo posmatrao sve to, moguće da je i uspeo. Imala je ženka u početku prilika da ga pojede, ali nije tako da je moguće i da je uspeo da je opari pa da ga je pojela. Ženka je presvučena sredinom jula prošle godine, mužjak je tad imao 7 meseci tako da nismo hteli da čekamo ženku da se presvuče, jer mužjak možda ne bi izdržao. Sve je moguće sad

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: P. regalis parenje

    Po meni postoje dve opcije. Posto su zenke Pokija retko agresivne prema muzjacima i mogu jako dugo da zive zajedno, mislim da ili je zenka nespremna za parenje(sto ne verujem jer ako se dobro secam imas dosta veliku zenku), ili je parenje uspelo. A najverovatnija mi je opcija da je uspeo da je spari ali da ce da se presvuce pre poleganja kokona jer se bas odavno presvukla. Ali videcemo, nikad se ne zna...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: P. regalis parenje

    Ja pretpostavljam da će se presvući. Imala je više prilika odmah da ga pojede, a nije tako da mi je logično da je uspeo da je spari, ali nikad se ne zna. Bila je dobro uhranjena pre parenja. Vreme će pokazati.
    Poslednji izmenio filipj97; 28.03.13. u 15:22.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: P. regalis parenje

    Evo update:

    Videh danas ostatak dubije na jednom mestu u terarijumu gde ga ranije nije bilo, tako da pretpostavljam da je ženka jela, jer je bilo nekoliko dubija u terarijumu već neko vreme, a to je dobar znak da presvlačenje ne bi trebalo da se desi uskoro tako da svaki dan očekujem pravljenje kokona, a od parenja je prošlo oko 70 dana.

  8. #8
    Član korisnik'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Ljubljana
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: P. regalis parenje

    Sta bi? Jel ima kokona?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •