Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 120

Tema: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Mislio sam da mi skroz bude otvoren poklopac tj da ide mrezica kao gornja stranica. Ja i jesam vlazio samo jedan deo treseta tj na mali deo sam samo stavljao par kapljica vode...

  2. #22
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Nemoj da ideš kod staklara jer je pravljenje tako malog terarijuma čisto bacanje para a pauk se neće ništa bolje osećati nego u plastičnoj kutijici.
    Najbolje što možeš da uradiš je da je prebaciš u neku plastičnu kutiju poput one od feta sira, jer ima providan poklopac, i izbušiš rupe odozgo i sa strane. Treset pre stavljanja u kutijicu malo prosušiš na radijatoru i posle toga ga kvasiš u samo jednom ćošku. Pokušaj da izbegneš da ti ceo treset bude vlažan a ako se to desi opet neće biti toliko problematično jer ćeš na plastičnoj kutiji imati bočnu ventilaciju pa neće dugo ostati mokro.

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Ok. Mada sam sad dobio i ciglu kokosovog treseta pa sta mislite da li je bolji on ili humus? Sada mogu da biram pa ne znam koji da stavim.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Kokosov treset najbolji!Ja sam godinu dana stavljao zemlu za cvece,ali kad sam prvi put qpio k.treset video sam koliko redje treba da prskam po terarijumu. Naravno,moze i ta qtija feta sira ili kakva vec,samo ja volim da mi ter lepo izgleda i kad drzim malu tarantulu,pa ih pravim od stakla.Do duse u prednosti sam jer sam skoro menjao stolariju,pa imam stakala koliko hocu a i drugara staklara,pa posle sam lepim i ukrasavam...

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Citat Prvobitno napisao klicakn Pogledaj post
    Ok. Mada sam sad dobio i ciglu kokosovog treseta pa sta mislite da li je bolji on ili humus? Sada mogu da biram pa ne znam koji da stavim.
    Bolji je treset jer je sterilan, ne moze da se ubudja a i bolje zadrzava vlagu.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Sto se kutije tice, mozes da uzmes u plastikari onu od 1.5l prakticna je sigurno.

  7. #27
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Uzeo sam od feta sira i izbusio poklopac i sa strane, i sad mi je jedino problem kako da je prebacim... cim otvorim poklopac od teglice ona pobegne ispod zemlje,a napravila je tunel jedno 6,7 cm dugacak

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Ne znam da li je u pitanju pocetnicka sreca ili nesto drugo! Za 20 sekundi sam je prebacio . Samo sam nagnuo teglu i gurkao je stapicem za usi. Mora da joj se nije svidjalo prethodno mesto boravka . Jedino sto ne znam kako sada, tj koji deo da nakvasim. Da uzmem onu prskalicu kao sto ima za pranje prozora pa da poprskam ili sa spricom samo da spricnem par kapi...

    http://i1340.photobucket.com/albums/...ps8ea61e27.jpg

    http://i1340.photobucket.com/albums/...ps4059a50d.jpg

  9. #29
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Bilo gde nakvasi 1/4 podloge i to je to. Samo sto bih ti ja preporucio da koristis kokosov treset za podlogu...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #30
    Član Aleksandar88SU'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Nemoj staklara!
    napravi sam kao ja, mada sam ga smotano napravio ali dobar je osecaj.
    Samo ti treba nekog stakla lenjir i rezac koji se moze kupiti u gvozdjari za 150 din + silikon.



    TO sam napravio za svoju malu G. pulchra, a posle kad naraste onda za drugu malu T

  11. #31
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    A gde je tu ventilacija?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    E moram priznati da super izgleda s'obzirom da je DIY ali i mene zanima kako si ventilaciju resio. Jel ostavis tako poluotvoreno pa stavis neku mrezicu ili imas neki drugi patent?

  13. #33
    Član Aleksandar88SU'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Paniku u stranu.

    Nije napravljeno da bude nepropusno
    Ventilacijom nemam problema posto je staklo do bola neravno posvuda ima 3-4 mm lufta a i kraj sam tako napravi oda ga izvucem malo, nemoz da prodje a vazduha ima.
    Jos je ziva i zdrava tako vec godinu dana opusteno, jede presvlaci se i raste.

  14. #34
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Veliki pozdrav svim forumasima! Ja sam takodje uzeo geniculatu, pa joj sad sredjujem privremeno staniste. E, sad, ja sam hteo malo da ulepsam pa sam ubacio i vestacko lisce. Nadam se da to nije problem? Uskoro cu postaviti i neke slicice, i nadam se da cu dobiti par saveta.

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Naravno da nije problem. Njima ništa ne smeta što ne može fizički da ih povredi

  16. #36
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Evo kako to otprilike izgleda
    Geni5.jpg
    E, sad... Kako sam joj to sredio, ona se samo uvukla unutra, i ni nogu da promoli. Znam da je to uobicajeno, ali cisto da mi razbijete brigu, kazite mi da nemam sta da brinem Inace je drzim u plasticnoj kutiji (oko 20x15x5),pa se pitam da joj nije mozda preveliko ili sta vec...?

  17. #37
    Član milan89'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    13

    Uobičajeno Re: Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Samo opusteno, treba joj malo vremena da se privikne na okruzenje, a i kao sto si sam rekao to je uobicajeno. E sad mislim da je treset previse vlazan, mozda da probusis par rupa sa strane za vertikalnu ventilaciju da se brze prosusi, ili da izvadis jedan deo treseta i ubacis suv. Pobrini se da uvek ima jedan vlazan i jedan suvi deo posude, da moze da bira gde ce da bude, i nema problema.

  18. #38
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    E, to mi je trebalo! Da mi neko smo kaze da se opustim Brinuo sam se, posto sam je tek udomio pre neki dan, pa sam jos uvek malo 'na ivici'. A sto se ventilacije tice, isekao sam ceo gornji deo kutije i ubacio mrezu za insekte tako da stalno ima vazduha. Da napravim i sa strane pa da ima vise strujanja? I hvala ti sto si mi otklonio strahove

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Mislim da je bolje da presečeš neku manju saksiju na pola i staviš kao sklonište, brzo će propasti karton. Vlaži 1/3 treseta više od toga nije potrebno.

  20. #40
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Za ubuduće da znaš da je treset previše vlažan onda kad iz njega možeš rukom cediti vodu i uvek je dobro jedan deo treseta osušiti skroz pa ga onda dodati u terarijum, pogotovo ako ti ventilacija nije baš najbolja.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •