Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 120

Tema: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

  1. #41
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Ovo sam inace uradio bas na brzinu jer nisam hteo da je drzim u maloj kutijici. Vec sam u potrazi za necim slicnim pa cu joj napraviti nesto kvalitetnije. Karton je samo privremena varijanta dok ne nadjem nesto bolje i izmajstorisem

  2. #42
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Poslusao savet i izbacio karton. Bas krenuo da joj napravim nesto lepse, a ona se ukopala skroz i nacisto. Razumem ja da im je to u prirodi, i da je najcesce pred presvlacenje, ali njoj jos niije vreme pa se malko i brinem posto ne reaguje ni na sta. Sta bi bilo najbolje da radim u ovom slucaju? Da je ostavim da sama izadje ili da pocnem polako da vadim treset?

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Nemoj je cackati, samo mozes da je uznemiris tako. Izaci ce sama kad bude htela.

  4. #44
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    da, ne diraj je.. ona sama zna da li joj odgovara da je ukopana ili ne, sve one same rade i znaju zasto to rade, ostavi je da kulira mozda se najela dovoljno i sad par dana da odmori zatvorena pa kad oseti potrebu za hranom ili necim drugim izacice sama, samo je ne diraj i pusti je da uziva

  5. #45
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    I ja ti preporucujem da je ne diras jer sam evo pre 5 minuta skoro gadno prosao sa mojom lasiodora p. Ja hteo da vidim zasto ne izlazi iz rupe koju je iskopala i ja je pipnem pincetom ona se uznemiri i skoro da nije isocila iz terarijuma .. Ziv sam se u***

  6. #46
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    hahahah e zato uvek treba biti miran i strpljiv i kad god se sakrije ukopa ili zatvori u kucicu samo treba iskulirati i sacekati da se sama pojavi.. ja vec mesec dana nisam video g pulchripesa i opet se ne brinem jer znam da ona ima svoje razloge zasto se zatvorila i da ce izaci kada se presvuce ili ogladni a i svako cackanje pauka ga stresira i moze samo da skodi i odlozi presvlacenje ili kampovanje u zatvorenoj rupi pozz

  7. #47
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Citat Prvobitno napisao splasHHH Pogledaj post
    I ja ti preporucujem da je ne diras jer sam evo pre 5 minuta skoro gadno prosao sa mojom lasiodora p. Ja hteo da vidim zasto ne izlazi iz rupe koju je iskopala i ja je pipnem pincetom ona se uznemiri i skoro da nije isocila iz terarijuma .. Ziv sam se u***
    Hahaha... Da je bar ova moja tako zivahna! Sad je vidim, ukopala se na dno i ne mrda. Prvo sam mislio da je do temperature pa proverio i to, ali sve bilo ok.

  8. #48
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Citat Prvobitno napisao ZolleRu Pogledaj post
    hahahah e zato uvek treba biti miran i strpljiv i kad god se sakrije ukopa ili zatvori u kucicu samo treba iskulirati i sacekati da se sama pojavi.. ja vec mesec dana nisam video g pulchripesa i opet se ne brinem jer znam da ona ima svoje razloge zasto se zatvorila i da ce izaci kada se presvuce ili ogladni a i svako cackanje pauka ga stresira i moze samo da skodi i odlozi presvlacenje ili kampovanje u zatvorenoj rupi pozz
    Hvala na ohrabrujucim recima Znaci da ne brinem cak ni kada je nema par dana? Frka mi je malo posto je jos malecka, pa se plasim da joj se ne obrusi sve ono na glavu .

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Moju L. parahybanu nisam video 2-3 meseca.Imala je dovoljno mesta ispod kamena,tako da joj ostatak terarijuma i nije trebao.

  10. #50
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Citat Prvobitno napisao Dule Pogledaj post
    Moju L. parahybanu nisam video 2-3 meseca.Imala je dovoljno mesta ispod kamena,tako da joj ostatak terarijuma i nije trebao.
    Tako i moja ima dosta mesta ispod kore od drveta pa kulira tamo evo vec 2-3 dana, ja sam se uplasio kad je skoro iskocila iz terarijuma kad sam je pipnuo, tako da ovo mi je bila pouka da je ne diram

  11. #51
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Sad mi je vec lakse! Trebalo mi je ipak da me neko malo uveri, cisto da budem siguran da ne radim nista pogresno! Hvala vam ljudi na pomoci i strpljenju Sad mi ostaje samo da cekam dok se gospojica ne udostojmi da izadje

  12. #52
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Vec nekoliko dana izigrava 'krticu', samo kopa tunele i ukopava se Niti izlazi da jede, niti se pomera sa dna posude... Ne zelim da se ponasam previse zabrinuto, pa samo s vremena na vreme bacim pogled u kutiju da proverim da nije mozda izasla. Da brinem malo ili ne

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Shvati da male tarantule možeš i da ne viđaš duže vreme i da tarantule nisu životinje koje su aktivne, pogotovo danju.

  14. #54
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Svestan sam ja da one imaju svoje nacine zivljenja i da ih ne mozes naterati da rade ono sto zelis, jedino sam se brinuo da ja mozda ne radim nesto pogresno.

  15. #55

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti


  17. #57
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    oko 22 stepena , a ona je 3,4 cm...

    ali sa obzirom da je tv pored nje moguce da je i veca temperatura u tom delu...

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    kakv je to treset moguce da pokusava da kopa ali nemoze da izbaci taj treset

  19. #59
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    36

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    Najobicnija zemlja za cvece tj humus,uspela je ,iskopala je tunel skroz od cepa do ovog drugog sklonista,mozda za nekih 15 minuta. Sad me samo zanima da li da napunim cep opet sa vodom ili samo da nastavim da orosavam zemlju oko njega?

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Moja prva tarantula (Acanthoscurria geniculata)-saveti

    nemoj sipati vodu u cep samo orosavaj i nemoj nista cackati po terarijumu,ona ce piti vodu sa zidova i kapljice po zemlji,samo odi i procitaj sta ima u zemlji, pise ti na kesi u kojoj je zemlja jer cesto proizvodaci stavljaju neke otrove i slicno za bube pa bi moglo naskoditi T

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •