Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 70

Tema: Moja Theraphosa blondi

  1. #1
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Moja Theraphosa blondi

    S obzirom da je ova vrsta kod nas dosta retka a verujem da je mnogima interesantna, u ovoj temi ću uz postavljanje fotografija ukratko ispričati neka lična iskustva sa njom.

    Nakon prvog presvlačenja u N1 stadijum, nimfe su prilično velike što se i može videti na fotografiji gde je prisutna i nimfa N1 stadijuma vrste G. pulchripes:


    Kao sling, mnogo je jela i bilo je gotovo nemoguće prehraniti je. Evo košuljice nakon drugog presvlačenja:


    a evo i nje:




    Par dana nakon presvlačenja, dok još nije potpuno očvrsnula i dobila apetit, iskoristio sam priliku da je uslikam pored takođe presvučenog G. pulchripes. Dakle, ovog puta T. blondi N2 i G. pulchripes N2.


    Još 2 fotografije, nakon malo tovljenja:



    Ponovo se presvukla a nema nijedne fotografije jer nisam tome prisustvovao ali evo je 2 dana nakon presvlačenja:



    G. pulchripes je poznat po tome da raste relativno brzo ali se nikako ne može takmičiti sa T. blondi koja raste najbrže od svih tarantula. Stoga, još jedna fotka poređenja – T. blondi N3 i G. pulchripes N3:


    Nedelju dana nakon presvlačenja, na meniju je B. dubia:


    Izgled nakon mnogo pojedenih dubia, popaca, tenebrija:


    Pošto je bila debela, očekivao sam uskoro presvlačenje a onda sam je zatekao u normalnom položaju i sa puknutim abdomenom. Plašio sam se da će presvlačenje započeti u normalnom položaju što ponekad ume da bude problematično ali se posle kraćeg vremena okrenula na stranu:


    Tako se migoljila i delovalo je kao da pokušava skroz da se okrene ali joj je falio oslonac. Znao sam da je rizično da je diram pa sam jako pažljivo pružio drveni štapić iznad njenih nogu te se malo odgurnula od njega i uspela da legne na leđa:


    Uskoro nastavak

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Auuu!
    Kakvo prase!

  3. #3
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Presvlačenje uspešno:






    Kada se protegnula primetio sam manju anomaliju na abdomenu u vidu nedostatka dlačica ali se to potpuno ispravilo posle naredna dva presvlačenja. T. blondi N4 i G. pulchripes N4:


    Jedne večeri nisam dobro zatvorio kutiju pa je iskoristila da se malo prošeta po sobi:


    Mesec dana kasnije uselila se u svoj prvi terarijum:



    Skrovište sam joj napravio tako što sam odsekao gornji deo plastične flaše i zalepio kokosov treset sa unutrašnje i spoljašnje strane, a zatim to ukopao. Delovalo je kao da joj se sviđa i boravila je tu većinu vremena, čekajući na ulazu da naiđe neka bubašvaba:


  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Extra, svaka cast! Naravno, posebno mi se svidela ideja da stavis pulchripes pored blondi da ih uporedis na istim stadijumima. Jeste malo rizicno, ali ne sumnjam da si znao sta radis!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Član darko c'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Sve pohvale, vrhunski odradjeno.
    Svidja mi se to sto si uradio sa flasom jer one u prirodi vecinu vremena provode u nekoj takvoj rupi i odatle love.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    uu svaka cast stvarno prelijepa tarantula,odlicno si je smijestio
    stavljaj nam jos slika kad budes imao vremena

  7. #7
    Član Toster'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Cakovec
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Svidja mi se ovo sto si je slikao kraj pulchripesa
    Takve velicine je sad ili je jos rasla?

  8. #8
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    loshme10, Da, naravno, sve je bilo pod kontrolom Kad se još jednom presvuče, napraviću fotografiju njenih nekoliko košuljica pored košuljica genikulate pa da se vidi razlika u rastu.
    darko c, to mi je i bila namera, da izgleda što prirodnije

    Posle 2 meseca boravka u novom terarijumu počela je da se sprema za presvlačenje. Plašio sam se da će se možda zaglaviti ukoliko presvlačenje počne u skrovištu ali me je iznenadila tako što je dovlačenjem treseta napravila sebi gnezdo iznad rupe, u uglu terarijuma. Pre presvlačenja otresla je sa sebe gomilu iritirajućih dlačica i legla na njih.

    Evo fotke oko 2 nedelje nakon presvlačenja:


    I dalje je koristila skrovište ali je češće izlazila napolje i aktivno lovila plen pa je bila interesantnija za posmatranje:


    Došao je momenat da se preseli u svoj krajnji terarijum ali je igrom slučaja nešto duže ostala u transportnoj kutiji zbog odugovlačenja sa pravljenjem poklopca na tom terarijumu, pa je na svako uznemiravanje otresala dlačice.

    Takođe ih je dosta otresla i prilikom samog ubacivanja u terarijum pa je bila ćelava sve do narednog presvlačenja. Dosta se upoznavala sa novim okruženjem:


    Preko paprati je prešla kao tenk



    Pošto je otkrila novo i prostrano sklonište, smestila se unutra i nije često izlazila. Zapravo, izlazila je samo da izbaci nepojedene ostatke insekata

    Ubrzo je opet došlo vreme za presvlačenje a to sam zaključio jer je dovukla dosta zemlje na ulaznu stranu skrovišta a ostatak oplela mrežom pa tako onemogućila ulaz insektima a novi izlaz iz skrovišta je prokopala sa zadnje strane. Presvlačenje je trajalo dosta dugo i na sreću dobro se završilo.

    Protezanje u toku:



    Prošlo je 2 nedelje od presvlačenja a i dalje nisam bio siguran da je dovoljno očvrsnula da bi lovila plen tako da ga nisam nudio a iskoristio sam priliku da je štapićem pažljivo isteram napolje radi fotografisanja jer sam znao da tako nešto baš i neće biti moguće kad ogladni. Tada sam je prvi put čuo kako stridulira!




  9. #9
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Koliko cm ima sad? Moja stirmi ima oko 15-16cm, a ocekujem presvlacenje za nekih mesec dana...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #10
    Član Toster'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Cakovec
    Postova
    67

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Sto znaci ovo "Tada sam je prvi put čuo kako stridulira!"

  11. #11
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno

    Nemam pojma, nisam baš uspevao da je izmerim jer je često u skrovištu ali košuljica od poslednjeg presvlačenja je te veličine. Računaj da je onda tvoja do sada prošla 5 presvlačenja.

    Citat Prvobitno napisao Toster Pogledaj post
    Sto znaci ovo "Tada sam je prvi put čuo kako stridulira!"
    Striduliranje predstavlja trenje sitnih čekinja smeštenih na unutrašnjoj strani prvog para nogu o čekinje na spoljnoj strani pedipalpa prilikom čega se stvara upozoravajući zvuk (sekundarni stridulatorni organi). Kod nekih vrsta su smeštene na spoljnoj strani helicera pa se zvuk dobija trenjem pedipalpa o njih (primarni stridulatorni organi). Naravno, ne poseduju sve tarantule ovakve čekinje.
    Fotografiju ovih organa imaš u članku o P. muticus na naslovnoj strani.

  12. #12
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Tri nedelje nakon presvlačenja ponašanje je bilo primetno drugačije pa je na svako uznemiravanje počela da se suprotstavlja podizanjem prednjih nogu i pedipalpa:


    Odrasla ženka Blaberus craniifer zalutala je na pogrešnu teritoriju:




    Nekoliko dana kasnije, za ručak je dobila mladog pacova iz Markovog legla (hvala Necrovox-u):

    Prizor i nije najlepši pa je dobro što je slika malo mutna

  13. #13
    Član Aleksandar88SU'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Om nom nom
    Mnogo lep terarium, i tarantula naravno.

  14. #14
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Hvala

    Još malo hasanja:




    ... i par sati kasnije, odnošenje nesvarenih delova hrane na suprotan kraj skrovišta:




  15. #15
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Na pojilu:

  16. #16
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Zagrađivanje skrovišta kao prva faza prepreme za presvlačenje:


    i dva dana kasnije, jedna noćna šetnja:


  17. #17
    Član FlyKiwiFly'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    I terarijum i T su vrhunski, lepe slike

  18. #18
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Skrovište je sada potpuno ograđeno tako da više neće izlaziti sve dok se ne presvuče:



  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    dali joj znas spol?

  20. #20
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Moja Theraphosa blondi

    Da, ženka je.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •