Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Pitanje

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    3

    Uobičajeno Pitanje

    Pozdrav svima nov sam clan na forumu..ime mi je Milos imam jedno pitanje i unapred se izvinjavam moderatorima ako sam ga postavio na pogresnom mestu..Zaljubio sam se u tarantule i voleo bih da mi neko kaze ili da link gde mogu da se malo vise raspitam i saznam mnoge informacije o njima,neka bude neka za pocetnike tarantula najvise me zanima da li su otrovne i sta se desava kada vas ujede ? hvala puno

  2. #2
    Član darko c'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Nesko, sve to imas ovde na forumu udji u ''tarantule'' i kreni iz pocetka idi redom temu po temu[mozes koristiti i naprednu pretragu]tu imas sve,o tarantulama se najvise pisalo na forumu.
    Srecno.

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Citat Prvobitno napisao darko c Pogledaj post
    Nesko, sve to imas ovde na forumu udji u ''tarantule'' i kreni iz pocetka idi redom temu po temu[mozes koristiti i naprednu pretragu]tu imas sve,o tarantulama se najvise pisalo na forumu.
    Srecno.
    Hvala puno vec sam poceo da iscitavam

  4. #4
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Imaš i ovde opisano nekoliko vrsta: http://www.teraristika.org/content.p...rodovi-i-vrste
    Levo, u sadržaju ti je spisak rodova.

  5. #5
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Moj ti je savet da uzmes tarantulu koja ti se najvise svidja. Ja nekako nisam za te podele na "pocetnicke" i da tako kazem "advanced" vrste(sad i ja serendam mnogo ), nego prvo procitas i informises se o vrsti koja ti se najvise svidja, pa znas sta mozes da ocekujes od nje i tako prema njoj i postupas. Ja sam se tako godinu dana ustrucavao da uzmem prvu Poecilotheriu, pa sam se uverio da uopste nisu toliko strasne kao sto neki pricaju, i da uz dovoljnu dozu opreza slobodno moze da se uzme neki Poki za prvu T...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Dobro ti Miloš kaže, samo bi možda trebalo da izbegavaš H. maculatu i P. murinusa i jos neke T tog tipa, jer su mnogo brze i agresivne i tarantule koje su kopači, jer ih nećeš uopšte viđati.

  7. #7
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Ma nema to nikakve veze sto su brze i defanzivne, smao treba biti pazljiv. A za kopace se slazem, za pocetak izbegavaj lividuma i tako to jer bukvalno ces da ih vidis kad ih selis u drugi ter i nikad vise!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  8. #8
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Ok, hvala puno zanima me samo jos ovo... Recimo ako dodjem u kontakt s njom i ako me ona ujede jel pusta otrov i koliko je taj otrov opasan, uzimmo na primer da se radi o nekoj najcescoj tarantulu za pocetnike?

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Otrov se poredi sa otrovom pčele. Bezopasan je osim ako nisi alergičan. Nemoj se baš opterećivati da li je za početnike ili ne, već uzmeš onu koja ti se najviše sviđa. Ako ti se svidi neka agresivna tipa P. murinusa ili nešto slično, onda uzmeš malo veću tarantulu, ne skroz malu, jer će ti biti zanimljivije i lakše, ali ako imaš neki "strah" onda bolje da uzmeš neku mirniju vrstu za početak. Ako bi uzimao tarantulu koju bi SAMO POSMATRAO onda uzmi onu koja ti se najviše sviđa bez razmišljanja.
    Poslednji izmenio filipj97; 08.03.13. u 17:16.

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pitanje

    Citat Prvobitno napisao Nesko Pogledaj post
    Ok, hvala puno zanima me samo jos ovo... Recimo ako dodjem u kontakt s njom i ako me ona ujede jel pusta otrov i koliko je taj otrov opasan, uzimmo na primer da se radi o nekoj najcescoj tarantulu za pocetnike?
    Uglavnom ubrizga otrov ali se može desiti da ujed bude i "suv". Što se tiče otrova, vrste Novog sveta (američke) nisu opasne i ujed se poredi sa ubodom pčele dok vrste Starog sveta (Azija, Afrika, Australija) imaju znatno jači otrov pa i nakon ujeda slinga veličine 4-5 cm može doći do jakih bolova, grčenja mišića, mučnine i niz drugih simptoma pa stoga imaj u vidu, ukoliko nabaviš jednu od ovih tarantula, da je nikako ne uzimaš u ruku.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •