Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 161

Tema: Izleti 2013

  1. #81
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa da. Krenuo sam Da iskoristim vreme dok sam bez posla, jer kad se zaposlim mislim da necu imati toliko slobodnog vremena.
    Meni je ovo prva smukulja tako da sam jos pod utiskom kad pogledam slike. Znam da ima praticola. Bilo ih je i ovaj put, nego nekako su prebrzi, a i vegetacija oko jezera je bas prerasla. Pitam se sta li smo sve pregazili a da nismo ni znali Tritona je najverovatnije bilo sve dok nije pocelo poribljavanje. Pretpostavljam da su im ribe pojele jaja i larve, a zmije pojele odrasle. Naprimer prosle godine kad sam bio jedine ribe koje sam video su bile beovice, a ove godine bas ima dosta crvenperke, babuske, a pracnulo se i nesto ovece par puta. Vojnik sto cuva kasarnu mi je rekao da su nedavno pecarosi bacali sarane. Takodje ima i americkog somica koji je nesto najgore sto moze da pogodi stajacu vodu i njen zivi svet. Sta mi je jos interesantno. Ove godine u onom plicem delu nigde punoglavaca, a prosle u ovo vreme voda je bila crna koliko ih je bilo. Izgleda da je onaj mraz krajem marta uzeo danak.
    Sto se Ablepharusa tice nasao sam ga ove godine u Carapica Brestu (po mapi i to je Avala), ali gore na vrhu ga nikad nisam vidjao.

  2. #82
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Da, upropastili su jezero poribljavanjem, idioti. Mnogo čest slučaj da meštani istrebe tritone tako što poribe vodu. Moguće je da se zadržala mala populacija tritona tu, ne znam da li je to iko istraživao. Veliki tritoni se prilično teško nalaze obično. Za smukulju te razumem u potpunosti, uvek je super osećaj kad nađeš vrstu koju ranije nisi viđao

  3. #83
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa i ja sam se bas pre neki dan zapitao. Kad razmislim malo bolje. Voda je dublja i obicno mutna tako da ih je tesko zapaziti u njoj, a sto se tice vremena kada su u kopnenoj fazi treba se bas zadesiti i pronaci ih. Mada ponovo ne bih rekao da ih ima.
    Naprimer za prvi maj sam bio sa devojkom u Kosutnjaku i Topciderskom parku. Kada sam prisao onom najvecem jezercu odusevio sam se. Citavo dno je vrvelo od malih mrmoljaka. Cak sam gledao i svadbene borbe. Po tri, cetiri muzjaka na jednu zenku Ali ipak trebalo mi je dobrih desetak minuta da ih zapazim u onako, koliko toliko bistroj vodi. Zato je Zuce jos veci problem, jer je jezerce stalno zamuceno.
    Da li je iko istrazivao njihovo postojanje tamo nemam pojma, ali sam nasao jednu knjizicu na internetu po kojoj sam video da je Zuce lepo istrazeno sto se vrsta tice. Knjizica se zove Vodozemci i gmizavci Beograda i bas je lepo uradjena.
    E da. I sta sam zapazio nedavno, naprimer u Topcideru. Valjda su radnici koji odrzavaju park cistili jezerca i u travi koju su izbacili nasao sam upletenog mrmoljka, u fazi susenja, koji je bio dugacak jedno 15 santima. Ne bih rekao da je u pitanju bio mali mrmoljak. Uglavnom to sto im rade nije dobro. Taman su se pocetkom maja parili, zenke polozile jaja i onda ovi dodju i isuse jezerca kako bi ih ponovo napunili.
    Izvini sto sam se sad malo prebacio na Topcider, ali cisto sam hteo da napravim poredjenje sa Zucama!

  4. #84
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Da li si slikao možda tog tritona kog si našao u izbačenoj travi? Baš me zanima koji je. Vulgarisi nisu problem, njih svuda ima, i obično ih ima u velikom broju. Ali velike tritone kad nađeš, teško da ćeš ih videti u velikom broju, obično tek ponekog. To su noćne životinje, što još otežava situaciju. Na terenu se uspešno hvataju jedino zamkama koje se postavljaju i stoje u vodi preko noći. A ovako ići i tražiti ih meredovom je često uzaludan posao. Što se Topčidera tiče, pre neki dan sam bio tamo i u jezercu uopšte nisam video tritone. Moguće da je bio poneki, nisam puno zagledao, ali ih svakako nije bilo puno. Drugim rečima, te životinje uđu u vodu, obave šta imaju, pa se vrate na kopno

  5. #85
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Nisam slikao, ali mislim da ni slika ne bi pomogla koliko je bio suv.
    Ja sam male mrmoljke video prvog maja u velikom broju. Prosli put kad sam dolazio u Topcider, znaci prosle sedmice, nisam video nijednog u tom velikom jezercetu u kojem sam ih video. Jedino sam video zenku u onoj najmanjoj vodenoj povrsini, sto uopste nije jezerce. Inace ljudi koji tuda stalno prolaze su mi rekli da su nedavno radnici koji odrzavaju park isusivali jezerca pa ih ponovo punili vodom. Izgleda da je to ucinilo da mrmoljci nestanu glavom bez obzira.

  6. #86
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Da, isušivanje je pogubno za jaja i larve, to je glavni problem.

  7. #87
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo jos nesto slika od mene.

    24. maj (Beli Potok) - Eskulapov smuk (Zamenis longissimus)


























  8. #88
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    25. maj (Beli Potok) - Slepic (Anguis fragilis)




















  9. #89
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Au kakve fotke, Austin Stevens ti nije ravan
    Kaži mi sa koje razdaljine si slikao tog smuka? Da li možeš toliko da mu priđeš a da se ne uplaši i pobegne ili si zumirao iz daljine?

  10. #90
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Super, samo napred Kakvo je stanje sa barama u okolini Belog potoka?

  11. #91
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Hvala

    Ne mogu ti tacno reci zato sto sam bas dosta slika ispucao, a ovo su najbolje od njih. Prva je slikana sa desetak santima daljine. Vecina je slikana sa nekih tridesetak cm, dok sam neke i zumirao sa razdaljine od mozda metar. Obicno kad slikam smukove ne volim da se izlazem ujedu. Uzmem lepo koznu rukavicu, naravno kad je imam kod sebe i namestam zmije kako zelim. Inace ovaj smuk je u pocetku bezao, ali onda je poceo da zauzima poze za napad. Posle desetak minuta se smirio i onda sam ga i golom rukom namestao kako sam hteo.
    Poenta slikanja zmija je, narocito agresivnih, da ih izmoris. Vecina profi fotografa ide na tu opciju, pa cak i gore pomenuti Ostin Stivens. Ono sto mi imamo, a one nemaju je izdrzljivost. Posto nemaju dijafragmu i samo jedno plucno krilo dobro razvijeno (izuzetak su pitoni, boe i vodene zmije koji imaju oba dobro razvijena) ne mogu mnogo da napadaju i obicno nakon desetak do petnaest minuta se izmore. Nakon toga imas sigurno par minuta dok miruju da ih slikas. Naravno ne kazem da nema izuzetaka. Neke mogu napadati i po pola sata. S tim da treba napomenuti da se viperide teze umore, jer ne napadaju toliko ucestalo kao smukovi. Nemam iskustvo u slikanju viperida, ali sam ovo citao na raznim forumima posvecenim fotografisanju zmija.
    Evo mozda ce Nenad to bolje objasniti jer covek ima mnogo iskustva. Nenade pretpostavljam da mislis na barice u Carapicevom Brestu, jer ja za druge ne znam?

  12. #92
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Obicno kad slikam smukove ne volim da se izlazem ujedu.
    Neću više da pričam sa tobom Kad ćeš da se čeličiš ako nećeš sad
    Ja zmije slikam tako što ih umirim pod šeširom prvo. stavim šešir, ili kanticu neku, šerpu, šta god, nekad sam i majicu koristio u nedostatku drugog. Pustim je da se zavuče ispod i sačkem da se umiri. Ako pokuša da izađe, gurkam je nazad. Kad se umiri, pustim je minut-dva da se navikne, legnem pored nje, pa sklanjam šešir, ili šta već, i slikam. Najčešće zmija miruje ispod, sklupčana, ali nekad i vrlo brzo pokuša da pobegne. Onda ponoviš sve dok ne budeš zadovoljan Sa Viperama je lakše, jer se obično vrlo brzo umire, dobro poziraju i nemaju odsjaj na koži, jer im nije glatka.
    Da, onih par barica oko potoka dole.

  13. #93
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    He he Ocelicen sam ja, nego mislim da nema potrebe da me ujedaju. Na kraju krajeva koje su me sve zivotinje ujedale, smukovi su smesni.
    E pa i ja tako slikam zmije, ali manje Obicno stavim kanticu, ili neku posudicu na njih i pustim ih da se sklupcaju, ili ih pustim da mi se sklupcaju pod rukom. Sa velikim zmijama se trudim da ih izmorim i onda ih namestam kako zelim.
    Sto se barica oko potoka tice zadnji put sam bio tamo pre vise od mesec dana. Tada sam zatekao dosta larvi dazdevnjaka, jaja zutotrbog mukaca, jaja i punoglavce sumske zabe i dve velike zelene zabe. E sad da li i dalje tamo ima nesto, ili su barice presusile nemam pojma. I da u okolini one prve bare gde ima trske zatekao sam zidne gustere, sumske gustere, zelembace i skinka.

  14. #94
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Aha, znači ne možeš završiti pos'o dok ne izmoriš zmiju?
    Sad mi je jasno kako si uspeo da napraviš fotografije jer mi je poznato da smukovi beže čim im se malo probližiš pa sam mislio da si ih slikao sa 3-4 metra pod zoom-om.

    Nenade, hvala za objašnjenje Jel stvarno nosiš šerpu na teren?

  15. #95
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Ja ne mogu dok je ne umirim lepo

    Sto se serpi tice, nema covek sta da ih nosi. To se uvek moze naci kao sumski i livadski inventar

  16. #96
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Sto se serpi tice, nema covek sta da ih nosi. To se uvek moze naci kao sumski i livadski inventar
    To je nažalost tačno. Često možeš da nađeš. Ali ako baaš nema, onda može šešir A manje zmije možeš često i rukom da umiriš, kako reče Dendzo.

  17. #97
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    a mozes li objasniti svoj teren kako izgleda??koliko se zadrzavas gdje vecinom ides i sl.(ne lokacija nego ono kao kamenjar,livada,potok,suma..)

  18. #98
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa zavisi šta se traži, različite vrste - različiti tipovi staništa. Tako da sve ovo što si nabrojao i još mnogo toga drugog. Na proverenim terenima se zadržavaš duže, tamo gde nisi siguran da ima toga što tražiš, ostaćeš kraće, ukoliko nisi baš komotan sa vremenom.

  19. #99
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo i od mene nekoliko fotografija iz Crne Gore.
































    I Zamenis longissimus, okolina Kragujevca

    Poslednji izmenio nenad; 01.06.13. u 20:19.

  20. #100
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Pa zavisi šta se traži, različite vrste - različiti tipovi staništa. Tako da sve ovo što si nabrojao i još mnogo toga drugog. Na proverenim terenima se zadržavaš duže, tamo gde nisi siguran da ima toga što tražiš, ostaćeš kraće, ukoliko nisi baš komotan sa vremenom.
    nasao sam tacnu lokaciju poskoka i par puta sam vidjao sarku ali nikako jos nisam smuka i sl. neotrovnice,stvarno me je strah biti u blizini poskoka jer je to mijesto daleko od kuce a ja idem na teren sam,volio bi prvo malo sa neotrovnicama da radim pa tek onda na otrovne,na teren idem bicikom i krecem oko 12h i budem negdje do 17h pretrazio sam mnogo mijesta ali sam nalazio zabe,slijepice,gustere i sl. nikako jos neku zmiju sem bjelouske sa izleta u maju,mozda ih nema zato sto su ljudi u blizini,jer mnogo farmeri rade i idu sve dublje i dublje u prirodu

    i sad je vrlo tesko vidjeti gustera jer su trave velike i samo ih cujem nikako ih vidjeti
    sta vi radi kad ste u slicnoj situaciji

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •