Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 140 od 161

Tema: Izleti 2013

  1. #121
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    isao sam par puta rano na izlet ali nista,vidio sam mnogo gustera i zmija ali nista nisam uspio uslikati zbog velike trave
    nebi ni objavljivao slike da nisam naletio na zanimljivog pauka pa ako neko zna lat. naziv ili nesto o njemu nak napise
    sumska zabica
    IMG_0033 (WinCE).jpg
    ovaj pauk,stvarno je lijep pa ako ko sta zna nek pomogne
    pauk (WinCE).jpg
    sad (WinCE).jpg

    slike su puno boljeg kvaliteta ali se mora smanjiti da bi mogao ucitati na forum

  2. #122
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Napravi nalog na photobucket.com pa ćeš moći da kačiš redovne slike.
    Pauk je iz familije skakača i najverovatnije je u pitanju ženka vrste Phidippus johnsoni. I ja sam ga jednom našao na Đerdapu, evo slike:


    Bolju nisam mogao napraviti jer je stalno pokušavao da pobegne

  3. #123
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pronadjoh neke svoje stare slike interesantne za pogledati. Kvalitet je los jer u to vreme telefoni nisu mogli puno bolje fotke da prave!





    Larva vilin konjica je toliko zagrizla zabi nogu da je ova jadna samo krecala kao kad je zmija guta a da nema kost nogu bi joj odgrizla!
    Poslednji izmenio Nikhanter; 05.07.13. u 01:12.

  4. #124
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Ovo je baš horor Inače, u pitanju je larva velikog veslara Dytiscus marginalis.

  5. #125
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pomislio sam da je larva od vilin konjica jer sam gledao na TV kako love male ribice i sad sam skonto da imaju razlicite vilice!

  6. #126
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Ovo je baš horor Inače, u pitanju je larva velikog veslara Dytiscus marginalis.
    Dytiscus marginalis je meni toliko predivan insekt da moram da smislim nacin da odgajim makar larvu ove stvari jer mi je totalno super sto jede zabe!
    Inace ocekujte od mene slike sa stare planine i deliblata za jedno mesec dana !
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  7. #127
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa meni se bas zbog toga ne svidja. Mada za zagrizene ljubitelje insekata ovo je sigurno zanimljiva buba. On se obicno hrani ribicama, ali tamo gde nema ribica stradaju vodozemci i to punoglavci, larve dazdevnjaka i mrmoljaka, pa cak i odrasli mrmoljci. Uzivo sam gledao kako isisava punoglavce. Doduse ne larva, nego adult. Prizor je bas horor sto bi rekao hey ho. Sto se zaba tice mislim da ne moze tako lako da savlada adulte. Eventualno moze da ih povredi, pa da uginu.

  8. #128
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo nesto sa izleta po mom dvoristu! Inace me zanima sve o ovom insektu pa ako neko nesto zna neka mi pomogne. Latinski naziv bi bio sasvim dovoljan a za ostalo je zaduzen google!

  9. #129
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Kad smo već kod neobičnih beskičmenjaka, da postavim i ja koju sliku

    Belostoma niloticum


    Scolopendra cigulata - koju sam pre par dana našao ispred svoje zgrade na Novom Beogradu. U ovom kraju ranije nije nalažena.

  10. #130
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    I žabice od juče...

    Pelobates syriacus



  11. #131
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao Nikhanter Pogledaj post
    Evo nesto sa izleta po mom dvoristu! Inace me zanima sve o ovom insektu pa ako neko nesto zna neka mi pomogne. Latinski naziv bi bio sasvim dovoljan a za ostalo je zaduzen google!
    Neka vrsta ose iz roda Chrysura.

  12. #132
    Član markoidvor'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Idvor i Novi Sad
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Kad smo već kod neobičnih beskičmenjaka, da postavim i ja koju sliku

    Belostoma niloticum

    Da nije u pitanju vrsta Lethocerus patruelis, pošto koliko ja znam ona je jedini predstavnik familije Belostomatidae u Evropi?

    Pozdrav

  13. #133
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Stvarno ne znam, ne razumem se u insekte. Kad sam pitao druga biologa, on mi je rekao da je u pitanju B.niloticum.

  14. #134
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Neka vrsta ose iz roda Chrysura.
    Hvala to je to!

  15. #135
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo i od mene posle duzeg vremena nekih slikica

    Zelena krastaca (Pseudepidalea viridis) - drugar kojeg sam spasao iz podruma jedne zgrade u Topcideru. Bio je jedini preziveli u podrumu koji su krasili lesevi ostalih krastaca i nekoliko mrmoljaka. Kontam da su jadnici upadali u podrume kroz resetke na prozorima, a posle nije bilo izlaska. Elem, s obzirom da je bio sav dehidriran odneo sam ga kuci da ga oporavim i zadrzim ako bude hteo da napreduje u zatocenistvu. Medjutim skoro sedam dana je odbijao hranu i odlucio sam da ga ne mucim vise pa sam ga pustio. Ipak srecan sam jer je uspeo lepo da se hidrira provodeci vreme u posudi sa vodom. Evo nekih slika.










  16. #136
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Bravo, jako lepo od tebe. Vidi se da je u lošem stanju, ali ko zna, možda se oporavi.

  17. #137
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Slike iz Carapicevog Bresta

    4. jul

    Kosulja eskulapovog smuka. Doduse nigde nisam nasao zmiju (iako sam prevrnuo citavu okolinu), ali kada sam izvrnuo kosulju i bolje je pogledao zakljucio sam da je u pitanju eskulap.





    Pregazena gravidna zenka zelembaca. Najgore od svega je bilo sto sam video kako je gaze. U trenutku slikanja joj se jos mrdao rep. Tuga



    I od juce malo slika

    Jedan od mnogobrojnih zidnih gustera



    Zutotrbi mukaci (Bombina variegata) - isti par srecem vec tri godine zaredom, ali nemaju uspeha. Sva jaja sto poloze propadnu ili od susenja, ili od toga sto ljudi prolaze kolima i traktorima preko tih barica. No ove godine imam vise vremena nego prethodnih pa cu nadgledati razvoj punoglavaca s vremena na vreme. Cim vidim da je frka prebacicu ih u neku drugu stajacicu gde nece moci da im naude.



    Muzjak - cekao je ustekan pod vodom dok je zenka plivala. Kada sam pokusao da ga uhvatim, kako sam gurnuo ruku u baricu, tako mi je obuhvatio prst u ampleksus. Nikad u zivotu do tada nisam doziveo da mi muzjak neke zabe obuhvati prst i ne pusta











    I za kraj jedna porodicna fotka. Muzjak (ovaj rasireni), zenka viri iz vode i jaja na travkama.


  18. #138
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Bravo, jako lepo od tebe. Vidi se da je u lošem stanju, ali ko zna, možda se oporavi.
    Hvala! Nadam se da je vec sad srecan. Bio je kost i koza.
    Pokusao sam da ga zadrzim bar do jeseni, pa mozda cak i zauvek, ali nije hteo da jede i onda je najbolje resenje bilo pustanje. Doduse nisam ga pustio u Topcider, vec u sumu blizu mene, ali snaci ce se on. Ipak ovo je jedan od najtolerantnijih evropskih vodozemaca na surove uslove sto se tipova stanista i izolacije tice, tako da mislim da se vec snasao. Mislim uslovi u kojima sam ga nasao su bili surovi. Svuda po podrumu otrovi za pacove, insekte, mnostvo njegovih mrtvih saboraca.
    Inace krastace se vrlo tesko navikavaju na zatocenistvo i cak postoji jedan sindrom maladaptacije koji nosi ime po naucniku koji je to prvi utvrdio kod krastaca. E sad nemam pojma kako se zove naucnik.

  19. #139
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Ja sam ih par puta donosio kući tokom noći radi slikanja, i kasnije ih puštao. Nikad nisu odbijali hranu, tako da verujem da je ovaj tvoj bio baš stresiran. Što se mukača tiče, možeš da probaš da doneseš kući punoglavce, i pustiš ih kad se pretvore u žabe. Tako ćeš im pomoći, makar kratkoročno. U svakom slučaju, možemo se jednom organizovati da napravimo neku dublju baricu tu, van puta, u kojoj će moći da se razmnožavaju. Može da se uzme neka plastična kadica i ukopa.

  20. #140
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa izgleda da je onda stres ucinio svoje, mada definitivno se one teze navikavaju nego druge zabe. Barem tako pise u literaturi.
    Ja sam cak bio sam dosao na ovu ideju, ali mislim da nece tako lako neko da dozvoli da se kopa po Avali. Ipak je ona stavljena pod zastitu drzave.
    Mada najgore je sto tu u blizini i imaju barice u kojima stalno ima vode, ali mukaci vole te na putu i to im je. Mozda cak i donesem punoglavce pa ih odgojim. Videcu kako ce se odvijati situacija.
    Ove godine sam naprimer uspeo odgojiti dve larve dazdevnjaka. Othranio sam ih enhitrejama i grindalima i pustio u prirodu. Nema nista lepse nego kad ih svaki dan posmatras kako se razvijaju

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •