Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 161

Tema: Izleti 2013

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Izleti 2013

    Vreme je da krene i ova tema zar ne? I ja sam tu posle duzeg vremena ali sam se naostrio da ovu temu ove godine sto vise popunjavam. Bilo bi lepo da to ove godine svi uradimo posto vidim da tema iz godine u godinu sve manje ima poseta i postavljanja slika i sl..ajde da ozivimo ovaj deo foruma..Hvala

    A moderatori vi fiknite ovu temu u lepljive da bude vidljiva... Hvala unapred..

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa evo da se ja javim Planiram izlet na Gradac u potragu za poskocima pocetkom aprila, mogao bi mi neko reci svoja iskustva
    Hvala !

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo uhvatih malo jucerasnjeg sunca, pa sam isao malo da slikam.

    Zidni guster ( Podarcis muralis )
















  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    da se pohvalim i ja ove godine idem u prvi izlet na slikanje prvo cu u pocetku aprila ici sam i slikati a onda idem i s prijateljem kojem sam navukao na ovaj hobi,tako da ce i od mene biti slikica

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno

    super ljudi, najzad kreceeeee...

    bolje sredinom ili krajem aprila jos je malko lose vreme, ali gradac je generalno poznat po poskoku, bio jednom,dvaput i nasao ga, tamo sam takodje nalazio i stepskog smuka i ribaricu ... kratko doduse trazio... ako pozelis mozemo napraviti zajednicki izlet... ali najbitnije je da je sama klisura reke prelepa, prelepo je puno puta pregaziti reku zbog kretanja kroz klisuru, prelep put do tamo, i sl... a uz to naci po koji primer poskoka i milina... poruka za tebe twilight

    Citat Prvobitno napisao twilight Pogledaj post
    Pa evo da se ja javim Planiram izlet na Gradac u potragu za poskocima pocetkom aprila, mogao bi mi neko reci svoja iskustva
    Hvala !

    naravno kad ih budes trazio gledaj mozda da se pomeris povrh pruge ako ides sam, ima ih cise, jer uz samu reku i u njenoj blizini ima dosta setaca, ljudi na pikniku, musicara pa znaju se malo skrivati od tupanja nogu... ja sam ih nalazio povise pruge... pazi na voz

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    E ekstra, bas bismo mogli ici i zajedno ajde cucemo se pa cemo videti!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Danas sam malo posetio Ovcar (planina blizu Cacka) , u pocetku sam mislio da nece biti nicega, al ipak sam bio srecne ruke














    Evo i par zivuljki :


    Dvoumim se , da li je ovo Sumski guster (Darevskia praticola) ili Zidni guster (Podarcis muralis). Neka neko iskusniji kaze, meni se cini da je mladji primerak ovog prvog



    I za mene jedna od najlepsih zivotinja :


    Sareni Dazdevnjak (Salamandra salamandra)


    Nazalost samo ova dva primerka, posto je bilo dosta toplo danas. Eto toliko od mene.

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Na slikama je Darevskia praticola.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    ej idem vec 4x u prirodu daleko od kuce i nista nisam nasao danas sam se toliko razocarao jer sam presao 20km i samo vidio 2 fazana par glupi insekata i mrave,ne razumijem zasto nema niti jedne zmije,gustera i sl. moze te li mi malo objasniti gdje trazite zivotinje i dali ih na nekim mijestima cekate ili idete kroz sumu i trazi te

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Znas kako. Realno me cudi to sto si presao 20 km, a nijednog gustera nisi video. Za zmije i da te razumem. Lakse ih je naci prevrcuci kamenje, blokove, cigle, stare panjeve i druge stvari nego naleteti na njih na otvorenom. Mada za takve stvari ti treba i iskustva. Imas ljudi koji jednostavno znaju kako zmije disu i mogu ih naci kad hoces i gde hoces.
    Inace vodozemce ces najlakse naci u, ili uz vodene povrsine. Ako je kod tebe lepo vreme sigurno se vec mogu zapaziti i belouske i ribarice u vodi. E sad. Napominjem treba iskustva. Kada sam ja prvi put aktivno krenuo u pronalazenje herpetofaune naci zmiju za mene je bio pojam. Ali kada proucis vrste koje zive u odredjenom kraju i njihove navike mozes ih i lakse naci. Moj ti je savet da nadjes podatke na internetu o tome koje vrste gmizavaca i vodozemaca zive u tvom kraju. I onda uzmes da polako proucavas te vrste i njihovo nalazenje ce vremenom doci i postajace sve lakse. A i u nekim situacijama se trebas zadesiti u pravo vreme na pravom mestu.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa da. lepo kaze Dendzo, pronadji na netu informacije o stanistima, generalno najbolje da ih trazis na nekom usamljenom mestu, malo dalje od ljudi. Sto se tice dazdevnjaka, trazi ih u sumi blizini nekih potocica, najbolje je kad pada kisa jer tad izlaze. Sto se tice gustera trazi ih po kamenjarima i sl.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    I jos sam zaboravio jedno. Po meni vrlo vazno. Sto manju teritoriju pretrazujes vece su sanse da ces nesto naci. Po meni je glupost pesacenje 20 km, ako si stvarno pesacio toliko. Najbolje ti je da odredis sebi jedan deo i kazes "Danas cu ovo da procesljam detaljno." Ako treba i nekoliko puta. Naravno ovo ne vazi u slucaju ako ti je potrebno preci toliko do stanista za koje znas da samo na njemu zivi odredjena vrsta koju trazis.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    hvala vam na savjetima,ja sam isao prvo do izvora jednog malog potocica i pregledao ga pa sam isao do kamenjara pa do sume ali je izgleda grska sto sam samo isao stazom i nisam izlazio daleko na mjesta gdje ljudi ne zalaze sutra ako bude lijepo vrijeme ici cu na odredeno mijesto i tu cu provesti vecinu vremena trazeci kao sto je @dendzo rekao

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    dendzo hvala ti 100x,poslusao sam tvoje savjete i danas na kamenjar i polako poceo prevrcati kamenje covjece pronasao sam sve i svasta od neki sareni paukova koji skacu p do gustera i pri kraju se popnem malo vise i krenem traziti kad se nesto cuje kroz travu uz veliki kamen ja kontao guster kad poskok velicine mozda 80cm,ja sam poceo drhtiti nezzz od cega od straha ili dragosti i poskok ulazi medu kamenje i ja nako gledam kako odlazi i za 5sekundi jos jedan malo manji isto ulazi tu samo nisam imao mob. ili aparat pa nisam mogao uslikati i jos sam zaboravio napisati kada su usli ja klipicom ispred ulaska prodrmao i on odma poceo ispustati neke zvukove i ja odem dendzo uljepsao si mi nedelju

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Sledeci put obavezno da poneses fotoaparat

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao ACO87 Pogledaj post
    Sledeci put obavezno da poneses fotoaparat
    hocu ako oni prevaranti iz radnje zavrse sa popravkom popravljaju ga vec 7 dana

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    V.ammodytes.jpg Evo, ja sam imala sreće ovih dana da uslikam ovog lepotana, i nekoliko žabica, uz pomoć svoje ekipe naravno


    Photo0803.jpg


    pelophylax ridibundus.jpg
    Poslednji izmenio Danijela91; 24.04.13. u 19:12.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Lepe slike Ne znam sta mi je lepse. Poskok, ili ova krastacica

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Lepe slike Ne znam sta mi je lepse. Poskok, ili ova krastacica

    Hvala Meni je poskok svakako lepši
    http://s1277.photobucket.com/user/Danijela91/media/Bufobufo_zps1b95cc66.jpg.html?sort=3&o=2


    evo slikala sam i jedan par "na delu" nadam se da se lepo vidi
    Poslednji izmenio Danijela91; 25.04.13. u 00:22.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Vidi se lepo. Ja sam ove godine uslikao nekoliko parova. Smesni su mnogo, a narocito tuce oko zenke

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •