Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 161

Tema: Izleti 2013

  1. #61
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Buković...

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Znam gde je Bukovic! Pitao sam te koje je mesto, jer me je jedan deo podsetio na Gornju Jagodnju iz koje sam ja inace rodom
    Interesuje me jesi li naisao na nekog poskoka?
    Poslednji izmenio Dendzo; 02.05.13. u 12:34.

  3. #63
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Premestila sam neke fotografije pa su nestale iz posta, evo ih opet


    Pelophylax ridibundus


    Vipera ammodytes


    Lacerta agilis


    Bufo bufo (par)

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo napokon novih slika. Ima i zmija kao sto sam i obecao, ali nazalost na slikama su sve mrtve

    Inace prosle sedmice sam bio sa devojkom u njenom selu. U pitanju je selo Krcmare u okolini Kursumlije. Lepa priroda, lepo vreme, mnostvo herpetofaune. Sve u svemu raj

    Evo za pocetak malo prirode





    Reka Toplica





    Jedan od mnogih fenomena toga kraja - Marina sena (prema legendi okamenjena ljubavnica Kraljevica Marka)



    Okolina Marine sene





    Pre nego sto nastavim sa zivotinjama evo jedna pozerska slika



    E sad zivotinje

    Ribarica (Natrix tessellata)

    Na slikama su dve mrtve jedinke, a video sam i nekoliko zivih u reci.





    Belouska (Natrix natrix)

    Slicna situacija. Na slici je mrtav bebac, ali sam video i nekoliko zivih jedinki (nazalost nisam ih uslikao jer su bile predaleko u vodi).



    Zelene zabe (Pelophylax complex) - najverovatnije mala i velika jer su se cule dve razlicite vrste kreketa, mada ja mislim da sam uslikao samo ridibunduse





    Sareni dazdevnjak (Salamandra salamandra) - na slici je stradali adult, ali sam video i nekoliko larvica


  5. #65
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Nastavak donosi zelemabace (Lacerta viridis) - u zivotu nisam video toliko zelembaca u nekom mestu (bukvalno kako napravis korak zelembac). Dole su cesti kao zidni gusteri u Beogradu







    I na kraju sto se herpetofaune tice poslednjeg dana sam video jednu viperidu (crna cik cak sara na sivoj kao osnovnoj boji). Glavu nisam video, jer je krenula da se zavlaci u zbunje, ali je telo bilo debelo i zdepasto, tako da ostaje dilema da li je poskok, ili sarka.

    No pre nje naisao sam na muzjaka i zenku sumske kornjace (Testudo hermanni). Zatekao sam ih kako odlaze svaka u svom pravcu. Najverovatnije sam zakasnio na parenje. No evo slika.

    Muzjak (uopste me se nije uplasio, za razliku od zenke)









    Zenka (odrastao sam u kraju gde je bilo dosta sumskih kornjaca, ali ja vecu od ove u zivotu nisam video)









    I za kraj jos malo slika

    Prugasto jedarce (Iphicilides podalirius)



    Velika sjenica (Parus major) - u gnezdu






  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Dendzo super su slike, mada mi je žao ubijenih zmija...evo i ja sam imala sreću što se tiče šumske kornjače (Testudo hermani), i jednog žutotrbog mukača (Bombina variegata), fotografisano je u okolini Paraćina.








    Prilikom pravljenja ove fotografije, bila mi je potrebna i pomoć prijatelja jer je mali bio baš nemiran



    A ovde sam već nekako uspela da ga smirim



    I našla sam još nešto što će nekome možda biti interesantno, ne tiče se herpetologije, ali je lepo ovo je rovac (Gryllotalpa brachyptera)


  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Hvala! I tvoje slike su kul, narocito ovaj mukac. Mnogo su zanimljive i nestasne zabice

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Da, jedva sam ga fotografisala

    E a ovog lepotana sam čekala 20 minuta da izađe




    Lacerta viridis

  9. #69
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Ma da. Ja kad sam ih slikao pre dve godine potrosio sam na njih vise od sat vremena da bih napravio desetak lepih fotki. Nemirni su strasno
    Zelembac kao i uvek. Na visini zadatka sto se lepote tice.
    Evo, ja sam danas bio kod rodjaka na slavi u selu Babe u okolini Sopota, i uspeo sam da uslikam jednog, samo sto je ovo juvenilac. Video sam jos nekoliko ovakvih i dva adulta.



    Takodje sam naisao i na dva stradala eskulapova smuka.

  10. #70
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    E kad si već kod stradalih zmija, ja danas naiđoh na ubijenu beloušku i to jako malu. Nije mi jasno šta je smetala nekome, vidi se da joj je zgažena glava, sveže ubijena da se tako izrazim. Mada nešto slabo nailazim na zmije, ovih dana sam dosta obilazila okolinu Praćina i uglavnom nailazila na Testudo hermani, Lacerta viridis, Podarcis muralis i naravno nezaobilazne su žabe. Ali eto bar se nikada ne vratim prazne galerije

    Poslednji izmenio Danijela91; 06.05.13. u 22:17.

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa znas kako. Ne smetaju one nikome. Sve na koje sam ja do sada nailazio bile su stradale na putu. Jednostavno izadju da se zagreju i kad automobili naidju pregaze ih. Naravno, ne kazem da nema ljudi koji cim ih vide pomisle da su otrovnice pa ih tuku i kukom i motikom. Ove od danas su bile bebac i adult i bile su klasicno pregazene. Imam sliku bebca, ali je mutna.



    Nazalost ne stradaju samo zmije. Strada i ostala herpetofauna, a narocito vodozemci koji prelaze puteve kako bi stigli do mesta za parenje, ili hibernakuluma . Najveci "masakri" herpetofaune koje sam ja do sada video su bili novembra prosle godine na Avali (pet pregazenih dazdevnjaka na trasi duzine oko pola kilometra) i pre neki dan u Petrovaradinu (na svega nekoliko desetina metara gomila mrtvih zelenih krastaca po putu).

  12. #72
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo malo slika iz Bosne(iz Bosanskog Grahova tačno). Trebalo je da odem na planinu Šator u blizini, ali tamo i dalje ima snega, tako da nisam. Prvog dana sam išao na jedno mesto bez foto-aparata i nešto više sam uspeo da vidim nego narednog dana kad sam malo poranio i poneo aparat. Očekivao sam da ću naći poskoke, ali sam na kamenjarima nalazio veliki broj zelembaća koji su u glavnom bežali pre nego što ja izvadim foto-aparat, bilo je mnogo škorpija(Euscorpius) samo ne znam koje su tačno vrste, šumskih guštera i žaba, stonoga itd. Naišao sam čak i na parenje stonoga prvog dana, ali nisam imao čime da slikam. Bilo je baš mnogo različitih paukova, ali nije mi baš dobar aparat tako da nisam uspevao da ih uslikam, a i bili su stalno u pokretu.
    Ipak, najzanimljivije mi je bilo kad sam prevrnuo kamen i ispod našao guštera i škorpiju, evo nekih slika:

    http://imageshack.us/a/img254/2505/dscf5730.jpg
    http://imageshack.us/a/img515/6985/dscf5731rv.jpg
    http://imageshack.us/a/img21/2492/dscf5732g.jpg
    http://imageshack.us/a/img841/5767/dscf5736u.jpg
    http://imageshack.us/a/img28/7830/dscf5740j.jpg
    http://imageshack.us/a/img705/1770/dscf5743o.jpg
    http://imageshack.us/a/img28/8316/dscf5745q.jpg
    http://imageshack.us/a/img707/4520/dscf5754r.jpg
    http://imageshack.us/a/img197/1203/dscf5755.JPG
    http://imageshack.us/a/img194/3400/dscf5757q.jpg
    http://imageshack.us/a/img11/8593/dscf5767.jpg
    http://imageshack.us/a/img29/8695/dscf5769a.jpg
    Poslednji izmenio filipj97; 08.05.13. u 19:01.

  13. #73
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Ma meni je žao kada pronađem mrtvu u šumi ili tako negde, nevezano za saobraćaj, jer je jasno da je ubijena od strane nekoga (na primer smrskana glava i slično). Veliki problem je činjenica koju si pomenuo a to je da ljudi ne raspoznaju vrste. Pa čak i da naiđu na otrovnicu ne razumem iz kog razloga prilaze da je ubiju, za neotrovne tek. Drugi problem su razne gluposti u koje veruju tipa moraš ubiti zmiju jer će ti godina biti loša ako je pustiš i ostale nebuloze.

    Filipe, super su fotografije.

  14. #74
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Kod mene u kraju ubijaju slepice, a da ne pricamo o necemu drugom. A verovanja i da ne pominjem

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    isao sam par dana na izlet i vidio dosta zivotinja ali mi je kamera pokvarena pa sam ovo mobitelom uspio
    bjelouska (natrix natrix) imp

    947141_345450248914949_927974848_n.jpg
    improvizovana kuka
    946508_345450592248248_862495691_n.jpg
    i poskok(vipera ammodytes)
    601927_345449895581651_1470066991_n.jpg
    922732_345449575581683_209619177_n.jpg
    na prvoj se vidi tijelo a na drugoj samo glava i veliki rog

  16. #76
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2013
    Lokacija
    Bar
    Postova
    3
    Poslednji izmenio David; 13.05.13. u 22:54.

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo malo slika od danas iz Topciderskog parka

    Zidni guster (Podarcis muralis)





    Velika zelena zaba (Pelophylax ridibundus)



    Bilo je i ostalih pripadnika herpetofaune, ali zenka mrmoljka je bila suvise daleko za slikanje, dok je muzjak zelene krastace pevao iz nekog steka koji ja nisam uspeo da provalim.

    A sad malo ornitofaune

    Cavka (Corvus monedula)



    Patka gluvara (Anas platyrhynchos) - majka i mladunci


  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Prekjucerasnji teren sa jezerca u selu Zuce. Ponovo smo isli koleginica sa fakulteta i ja. Samo, za razliku od proslog puta, sada nismo isli biciklama, vec autobusom.

    Napokon sam uspeo uslikati zive zmije ove godine

    No, teren nije lepo poceo. Tek sto smo stigli zatekli smo ovog malisu

    Stepski smuk (Dolichophis caspius) - stradali mladunac



    Ipak posle nekih petnaestak minuta vec smo naisli na mnostvo belouski i ribarica. Zbog guste trave i njihovog lakog bega u vodu, uspeli smo samo da uhvatimo jednu malu ribaricu (Natrix tessellata) koja je bila u fazi presvlacenja.







    Vodena povrsina ne bi bila "vodena" da nema vodozemaca. Pa nas je tako odmah cim smo dosli docekao orkestar velikih zelenih zaba, kojima su povremeni prateci vokali bile zelene krastace. Naravno dok nismo otisli slusali smo njihove pesme. Medjutim, prvi vodozemac kojeg smo uhvatili bila je obicna krastaca (Bufo bufo). Stajala je pored vode i nije cak ni bezala od nas.









    Ove slike su prvo fotkanje. Nakon ponovnog pravljenja kruga oko jezerceta zatekli smo belousku kako guta ovog drugara. Kad nas je ugledala pustila ga je i pobegla u vodu. Posto ga je pola bila progutala izgleda da mu je polomila zadnje noge. Kad ga je pustila vise se vukao nego sto se normalno kretao. Razmisljao sam da li da ga nosim kuci i lecim, ili pustim da se priroda pobrine za njega. Ovog puta je presudilo ovo drugo. Na kraju krajeva belousku sam osujetio za dobar obrok. Ipak drugar je uspeo nekako da se dogega do vode. Tu sam jos napravio nekoliko fotki. Evo jedne



    Iako na njoj mozda deluje da su mu noge u redu, stvarnost uopste nije bila takva.

    Sledeci, ujedno i poslednji, vodozemci koje smo uspeli da uhvatimo i slikamo su pripadnici orkestra velikih zelenih zaba (Pelophylax ridibundus). Evo samo nekoliko, po mom misljenju, najlepsih fotografija ovih momaka.















    Njihove pratece vokale, zelene krastace, nismo uspeli da pronadjemo iako smo ih culi. Dakle to je bilo sve od vodozemaca, ali ne i od gmizavaca.

    Na potopljenim deblima suncale su se barske kornjace (Emys orbicularis), a okolo jezerceta je bilo dosta zidnih gustera, sumskih gustera i zelembaca. Nijednog nismo uspeli da ulovimo, ali zato neko jeste. Tri lokalna psa koji su nas pratili su se pobrinula za ovaj scenario.



    Iskopali su ogromnu rupu u kojoj su valjda zatekli ova dva nesrecnika.

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Posle par sati provedenih na suncu, ujeda mnostva komaraca i najezde krpelja koji su sa drveca padali po nama kao nenormalni bilo je vreme za polazak. U sustini bio sam zadovoljan onim sto smo videli, nasli i slikali.

    Dok smo se vracali nadao sam da cemo naleteti na nekog stepskog smuka, ili eskulapa, ali nismo. Ipak ono na sta smo naisli u meni je probudilo neki neopisiv osecaj. Toliko sam bio uzbudjen kada sam pored puta ugledao smukulju. Bila je to prilika da po prvi put uslikam tu prelepu zmiju. Naravno nisam je propustio















    Koleginica Dragana sa smukuljom



    I na kraju ja


  20. #80
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Super, super, baš si krenuo da obilaziš kraj Koronela se baš dosta ređe viđa na Avali i okolini. Čini mi se da ih je nekad bilo više. Oko tog jezera ima dosta praticola, a u jezeru je nekad bilo i Triturus dobrogicusa. Pitanje da li ga još ima. Jesi viđao Ablepharuse na Avali?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •