Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 160 od 161

Tema: Izleti 2013

  1. #141
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Slažem se. A što se tiče dozvola, pa u ovoj zemlji takve stvari moraš ilegalno da odradiš. Dođeš, iskopaš, odeš - tako prosto. Kakve dozvole, i paporilogija, dok to omoguće, nestaće žabe sa Avale U celom svetu se to radi, kod nas recimo organizacija GEA radi nešto slično.

  2. #142
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Cuo sam za GEU. Radili su nesto takvo na Vrsackim planinama ako se ne varam. Znam da se u Hrvatskoj i Sloveniji takve stvari rade odavno. Ali kod njih zastitu drzava stvarno sprovodi, za razliku od nas gde je drzava zastitnik prirode samo na papiru. Ja mislim da bi se u citavu pricu zastite vodozemaca trebali malo vise ukljuciti herpetolozi. Valjda oni imaju vise uticaja na drzavu od nas kojima je to hobi.

  3. #143
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Veruj mi da njih to najmanje zanima. Oni rade svoja istraživanja koja nemaju veze sa konzervacijom. Zaštitu u našoj zemlji mogu da sprovode samo entuzijasti.

  4. #144
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pa pretpostavio sam da je tako. A trebalo bi najvise da ih zanima. Pogotovo vodozemci. Vec 20 godina oni ubrzano izumiru. Sva sreca pa nase vodozemce jos nije zadesila hitridomikoza. Da ona udje u nase vode broj vrsta bi kroz par godina bio nula. Mada i ona ce uci cim krene u Srbiji masivnije uzgajanje i prodaja zaba. Dovoljno je samo da par americkih bik zaba, koje su asimptomatski nosioci, udje u nase vode i cao.
    Sto se akcije prosirivanja i pravljenja novih barica tice dajem podrsku potpuno. Mogla bi jednog dana da se napravi akcija.

  5. #145
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Primetio sam da su ovih dana popularni Samurai spideri pa resih da ih pronadjem u svom dvoristu....




    Vidim da i kod nas na forumu ima potraznja za njima.

  6. #146
    Ljubitelj egzotičnih životinja Danijela91'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Tu sam
    Postova
    100

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Evo i od mene jednog, trebalo bi da je to vrsta Argiope bruennichi


  7. #147
    Član nikoli_ca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Napravi nalog na photobucket.com pa ćeš moći da kačiš redovne slike.
    Pauk je iz familije skakača i najverovatnije je u pitanju ženka vrste Phidippus johnsoni. I ja sam ga jednom našao na Đerdapu, evo slike:


    Bolju nisam mogao napraviti jer je stalno pokušavao da pobegne
    Pauk je Phileus chrysops, mužijak, ženke su totalno neupadljive na ovakvom kamenjaru, jer su braonkasto sive.

  8. #148
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Eo ja sam tokom malog izleta naisao na ovu gusenicu ili crva koji je imao preko 10cm, nisam siguran sta je...pa bih lepo zamolio nekog ko zna nesto o ovome da mi napise nesto,za pocetak moze samo i latinski naziv! https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...32870735_n.jpg

  9. #149
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    U pitanju je gusenica nocnog leptira koji se zove mrtvacka glava (Acherontia atropos). Gusenica u pocetku ne deluje ovako, ali ovo je vec stanje pred stadijum lutke. Imao sam priliku da se vec susretnem sa ovom gusenicom, a takodje i sa leptirom. Leptir je fascinanatan. Zujanje koje proizvodi je neverovatno! Cak sam ga nekad imao i na stiroporu. Mozda cu malo preterati, ali raspon krila mu je sigurno bio do 15 cm.
    Inace svake godine tokom letnjih veceri srecem ove leptire u dvoristu.

  10. #150
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    E hvala ti Dendzo stvarno su neverovatnog izgleda, ovo mi je druga na koju sam naleteo ali me je totalno zbunjivala svojom velicinom...nikad do sada nisam video toliku gusenicu leptira sem na tv-u :P

  11. #151
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Nema na cemu Pa kako ne?! Predugacka je u odnosu na gusenice ostalih leptira, a takodje i prelepa.

  12. #152
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao Boogi Pogledaj post
    E hvala ti Dendzo stvarno su neverovatnog izgleda, ovo mi je druga na koju sam naleteo ali me je totalno zbunjivala svojom velicinom...nikad do sada nisam video toliku gusenicu leptira sem na tv-u :P
    Pogledaj film "The Silence of the Lambs", tu su predstavljeni na malo jeziv način, možda ti se svidi Doduše, mislim da je ono Acherontia styx ali vrlo je slična A. atropos-u po boji i veličini.

  13. #153
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    E da su samo u filmovima predstavljeni na jeziv nacin. U nekim narodima Afrike, a i u ruralnim delovima Evrope, veruje se da su ovi leptiri olicenje zla, upravo zbog svoje "mrtvacke glave".
    Mada najvise od svih ljudi mrze ih pcelari, zato sto im ovi leptiri upadaju u kosnice i jedu med.

  14. #154
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Pogledacu hey-ho ,hvala na predlogu...kad sam je ugledao jako sam se iznenadio,do duse vrlo prijatno... e jos nesto sam hteo da vas pitam ali to o tome cu detaljnije kad nabavim koju sliku...hteo sam da uslikam, ovde u Kotoru se dosta gustera kriju po dvoristima medju ciglama..rekao bih da su neka vrsta gekona,lice mi jako. E sad,nisam uspeo ni jednog da uslikam zato sto samo provire glavama i cim osete opasnost pobegnu...ispustaju i nekakve zvuke! Ako uspem da ih uslikam stavljam ovde da mi kazete o kojoj je tacno vrsti rec. Jedino sto mogu jos da kazem je da su nocu aktivni.

  15. #155
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Jedino moze biti Hemidactylus turcicus. To je jedini gekon u Crnoj Gori.

  16. #156
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Eo ovakve sam original vidjao u dvoristu od stana u kojem sam ja...cak sam i uslikao jednog ali je slika jako loseg kvaliteta pa sam pozajmio ovu sa interneta da vam pokazem kako izgleda http://www.biolib.cz/IMG/GAL/26564.jpg 100% sam siguran da je to taj,a uostalom kao sto ti kazes to je i jedina vrsta.

  17. #157
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Jeste. To na slici je on.

  18. #158
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    Citat Prvobitno napisao nikoli_ca Pogledaj post
    Pauk je Phileus chrysops, mužijak, ženke su totalno neupadljive na ovakvom kamenjaru, jer su braonkasto sive.
    Jao ludilo. Ovakvog pauka sam cuvao kad sam bio klinja. Mnogo su lepi i zabavni. Nasao sam ga u sobi kako se spusta sa lustera. Ako uhvatis nekog bio bih ti zahvalan da mi ga prodas.
    "Kad god se neko slozi sa mnom pitam se gde sam pogresio" Ernest Hemingvej

  19. #159
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013

    hej.nasao sam nekog crva ili nesto slicno ne znam sta je, prilicno je velikuo i vrlo tanko,imalo je mozda nekih 30cm,i nasao sam kako pliva u vodi,imam slike ali mi nesto nece da se ucitaju,nisam vidao to nikad prije pa me zanima,ako neko zna i latinski dobro bi doslo

    edit:IMG_0685 (Custom).jpg
    Poslednji izmenio smajo122; 01.10.13. u 21:19.

  20. #160
    Član CTale'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Izleti 2013


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •