Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 101 do 111 od 111

Tema: Pocetnicka pitanja i problemi

  1. #101
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ih 5-6 godina? Nasao sam na netu za A. bicolor ovo:
    1.instar to 2.instar >> 8 days +/-
    2.instar to 3.instar >> 30 days +/-
    3.instar to 4.instar >> 33 days +/-
    4.instar to 5.instar >> 36 days +/-
    5.instar to 6.instar >> 40 days +/-
    6.instar to 7.instar >> 70 days +/-

    Kapiram da je bar slicno? btw, oni se samo 7 puta presvlace tokom zivota?

    Ma mogu ja da je hranim kolko ocu kao ona nece da jede... Bas je neki flegmatik od tarantule... Od kad je kod mene (od septembra) jela je 3-4 puta, jednom mesecno odprilike i to joj ja skoro sazvacem dubiju Onako zivu, ne bi je ona nikada pojela... Evo ni na staklo nece da se popne, necu da je maltretiram jer svejedno nemam neku dobru kameru kojom bih mogao da je slikam... Ali kada ponekad uspem je vidim odozdo, meni deluje kao zenka...

    Ne znam kada se presvukla, nisam pitao... Al uopste mi ne deluje kao da planira uskoro

  2. #102
    Novajlija zemunac'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    zemun
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Pozdrav narode imam problem sa mojom T, u zadnje vreme je postala ne aktivna troma na zadnjici je ostala bez dlaka ....sta da cinim

  3. #103
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ako joj je pocrnelo dupe tu gde nema glaka sprema se za presvlacenje...

  4. #104
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Kad sam vec krenuo da offtopic-ujem...

    Prvi obrok nije prosao bas slavno... Borba je bila neizvesna do samog kraja... U jednom trenutku su i australis i dubia bili u "nok-daunu":



    ... leteli su udovi na sve strane...



    Ipak, na kraju pobedu odnosi australis, a za kaznu dubia biva pojedena od strane vec pomenutog ))

    Edit: nisam verovao da ne moze da probusi dubijin oklop, pa kako bre on onda zamislja mene da ubije, da li se decko sali? :P

  5. #105
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Velika je dubia ali eto savladao ju je Najbolje je kad im ubaciš lateralisa jer ovi trče pa je interesantno gledati škorpiju kako ih lovi. Ne može da probuši ali uvek pokušava da zavuče žaoku između segmenata na oklopu bubašvabe ili je ubada u stomak a inače oklop male dubije je tvrđi od tvoje kože tako da nemoj da ga podcenjuješ
    Ovo za spori rast sam rekao na osnovu mog P. transvaalicus-a kojeg imam od početka 2009. i još uvek nije sazreo. Ono što si naveo je dosta brzo, verovatno ih vlasnik drži stalno na toplom i često hrani. Voleo bih da je moja malo brže rasla..

  6. #106
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Uzeo sam dubije i fobasezato sto ne volim latere jer su penjaci i letaci i brzi su, mrzim bubasvabe...

    To je bas bedak ako je njima zivotni vek 7god ona ce bukvalo da umre cim poraste Ona tabela je doduse force feeding (2x nedeljno) ako se hrani 1x malo su duzi intervali... I kao sto rekoh, neko je bas pitao da li to vazi i za australisa (posto je ono za bicolor) i neko mu rece da od 1. - 5. presvlacenja jeste a kasnije australisi malo uspore...

  7. #107
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Lateralisi se ne penju i ne lete, a brzi jesu
    love of tarantulas..

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Nisam ni mislio da su ko ptice, ali muzjaci mogu da uzlete ako im je zivot ugrozen... A i mogu da se penju po staklu, tako svuda pise...

  9. #109
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ne mogu da se penju po staklu i ne mogu da lete u pravom smislu te reci. Eventualno mogu da slete ako krenu da padaju sa visine pa da ublaze pad...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #110
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Sad nesto gledam ova moja pitanja sa pocetka teme, vrlo su zanimljiva Malo se jesam privikao na dubije, ali ih i dalje ne bih pipnuo rukom ni u ludilu...

    Ne znam zasto sam uvrteo sebi u glavu da se lateralisi penju, tj da su samo dubije "bezbedne", smeo bih da se kladim da sam to negde procitao...

    Da se razumemo, verujem vam na rec ali ipak necu da eksperimentisem, nista ne fali dubijama

  11. #111
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ne mogu lateralisi da se penju po glatkim površinama ali mogu u uglu staklenog terarijuma da se popnu uz silikon. Meni su tako u par navrata izlazile dok nisam skontao o čemu se radi

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •