Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 111

Tema: Pocetnicka pitanja i problemi

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Question Pocetnicka pitanja i problemi

    Pozdrav, upravo sam se registrovao ali vec neko vreme sam proveo citajuci teme po forumu jer sam dosao do ideje da kupim jednu tarantulu. Koliko sam citao, one ne zahtevaju mnogo ciscenja sto mi je jako vazno jer sam lenj!

    Imam par pitanja koja me muce i na koja moram pronaci odgovore pre sam kupovine jer su za sada veliki problemi

    Verovatno cu uzeti L. Parahybana i terarijum 30x30x20. Ono sto me trenutno najvise muci je HRANA!

    Imam problem sa zivim primercima buba neverovatno su mi gadne i ne postoji sansa da ja zive bube drzim u kuci! Evo sad sam se najezio! Dakle, zanima me da li je moguce tarantulu hraniti nekim mrtvim/suvim bubama i ima li to negde da se kupi?

    (ovaj deo me posebno zanima jer nisam na forumu uspeo da pronadjem odgovor na ova moja pitanja, ako sam nesto preskocio mozete mi i poslati link do teme):

    Crvi mi nisu toliko odvratni, njima bih i mogao da je hranim, nije mi toliki problem, ali me zanima da li je moguce tarantulu hraniti celog zivota samo crvima? ...kao i koliku kolicinu tih crva da kupim i kako da ih cuvam? Da li ce uginuti posle odredjenog vremena (ti crvi) i slicno... Da jos napomenem da cu ranije kupovati malo po malo crva (iako je skuplje) nego praviti nekakvu uzgajivacnicu u svom stanu


    Nadam se da nisam mnogo smorio ))

  2. #2
    Član Aksont'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Backa Topola
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Mozes tarantulu da hranis crvima ali ne znam koliko je dobro za nju da celog zivota njih jede.. Ako ces uzimati tarantulu uzmi i bube..za nedelju-dve-mesec dana vec ces se navici

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    A mrtve bube je l dolaze u obzir? Po principu: kupim 10ak komada, pogazim ih pa ih onda ubacim kod tarantule?

    Znam sebe, nikada se necu navici!

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ako ne mogu mrtve onda nemoj kupovati T samo ces je muciti ...

  5. #5
    Član Aksont'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Backa Topola
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    mrtve ne mogu..tarantule imaju los vid pa plen traze pomocu vibracija, a mrtve bube ne prave vibracije I veruj mi, navicices se! samo budi uporan..i ja sam isto bio takav...

  6. #6
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Citat Prvobitno napisao splasHHH Pogledaj post
    Ako ne mogu mrtve onda nemoj kupovati T samo ces je muciti ...
    Baš tako..

    Tarantula ne može da živi samo na crvima i definitivno trebaš nabaviti još neku vrstu hrane. Kad kažem da ne može, ne mislim na to da će uginuti već da bi jako sporo rasla a takođe bi i počela da ih odbija posle nekog vremena.
    Nisu svi insekti isti što se gadljivosti tiče. Meni su recimo gadni lateralisi i ne volim rukom da ih uzimam dok npr je npr sa dubiama potpuno duga priča, skoro pa mogu na lice da ih stavljam Obe ove vrste bubašvaba koristim za hranjenje paukova jer znam da su najhranjiviji i da ih tarantule vole.
    Popci su takođe jako dobra hrana a prijatno ih je i slušati kako cvrče noću, osećaš se kao da spavaš na livadi Tako da, nisu stvari tako loše što se tiče insekata za hranjenje, ima i nečeg dobrog

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Dobro de, kad ste navalili Recite mi koje od tih odvratnih buba NE znaju da lete, i ne iskacu iz posude gde se cuvaju da bih ih bezbedno ubacivao pincetom?

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ne lete nijedne, ne mogu da se prenju po glatkim površinama. Ako su ti gadne bube, moja preporuka je da hraniš tarantulu, ako je manja u početku fobasima ili tenebrijama(crvi), a kasnije da pređeš na dubije(bube) koje nisu nimalo gadne i dosta su spore za razliku od lateralisa.

  9. #9
    Član Aksont'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Backa Topola
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Popci su takođe jako dobra hrana a prijatno ih je i slušati kako cvrče noću, osećaš se kao da spavaš na livadi
    Bas cu ih uzeti pa ne moram za 1. maj da kampujem

    Citat Prvobitno napisao oo7 Pogledaj post
    Recite mi koje od tih odvratnih buba NE znaju da lete, i ne iskacu iz posude gde se cuvaju da bih ih bezbedno ubacivao pincetom?
    Sto se buba tice, po takvom opisu dubia..
    B. dubia:
    prednosti:
    -ne leti
    -ne iskace
    -bubski crgnogorac
    mane:
    -ukopavaju se

  10. #10
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Nijedne ne lete tako da oko toga nemaš problema. Popci mogu da skaču mada ne baš visoko a skaču samo kad su uznemireni, inače ne. Svakako obezbedi poklopac za kutiju u kojoj ćeš ih držati.
    Za početak nabavi tenebrije i dubije pa kad vidiš da nisu toliko strašne nabavićeš i nešto drugo

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Vazi momci, hvala na pomoci

    Imam jos jedno pitanje za sada: posto s vremena na vreme volim da slusam muziku malo glasnije Da li ce to smetati tarantuli? Cini mi se da sam negde procitao da ih buka tj vibracije uznemiravaju?

  12. #12
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Smetaće ukoliko ti je terarijum na istoj polici sa zvučnicima, inače ne.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    moj terarijum stoji na pola metra od tv i na istom su ormaru,dolaze li vibracije i do T i smeta li to njoj

  14. #14
    Član Aksont'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Backa Topola
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    meni je tarantula na stolu, a zvucnici pored stola (dodiruje ga) tako da koristim slusalice..mada za novu godinu bili su zvucnici na maksimumu a ona se presvukla ziva, zdrava citava... P.S. smeta im i ako se zalupe vrata..

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    mislim da mojoj od tv nista nedode jer je ogroman terarijum i rastopio sam 9l treseta u njega tako da to najvjerovatnije ni ne osjeti,ali je vrlo osjetljiva u krugu od 2 metra sta god prode ona se povuce u kucicu,i reaguje na svjetlost uvjek,a sto si rekao to za novu godinu je bila odvrnuta mjuza pa se presvukla i ziva i zdrava tu se nemisli da ce ona od jednom mjesecno vibracija otezat presvlacenje i sl.samo se nece osjecati sigurno dok osjeti vibracije mislim da joj to neskodi

  16. #16
    Član Aksont'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Backa Topola
    Postova
    73

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    nisam rekao da je muzika bila upaljena za ng pa da se ona presvukla za nedelju dana, nego da se u toku nove godine presvukla..

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    aha izvinjavam se

  18. #18
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Citat Prvobitno napisao Aksont Pogledaj post
    mrtve ne mogu..tarantule imaju los vid pa plen traze pomocu vibracija, a mrtve bube ne prave vibracije I veruj mi, navicices se! samo budi uporan..i ja sam isto bio takav...
    -.-
    Po ko zna koji put, tarantula može da 'namiriše' mrtav plen. Naravno ako je sveže ubijen. Bubu koja je danima mrtva i osušena neće jesti ali zveže ubijenu bubu hoće.


    Citat Prvobitno napisao oo7 Pogledaj post
    A mrtve bube je l dolaze u obzir? Po principu: kupim 10ak komada, pogazim ih pa ih onda ubacim kod tarantule?

    Znam sebe, nikada se necu navici!
    Ako već možeš da pogaziš bube i tako mrtve da ih daš taratnuli, ne vidim kako ne možeš da preskočiš taj deo sa gaženjem i da bubu sprovedeš odmah kod tarantule?
    There's no place like 127.0.0.1

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Moja lasidora je stojala na vuferu koji nije radio ali je pored bio mali zvucnik koji kad kupite racunar dobijete uz njega i razmisljao sam i kontao sam da sam ja tako mala zivotinja da bi i meni smetalo da mi nesto zuji kod kuce Pa sam je stavio na tv ali sad kada gledam tv ugasen mi je zvuk ili mi je na 3 tek da cujem

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    E samo da vas pitam zasto moja T u terarijumu je iskopala rupu ispod kore od drveta skroz do stakla i tamo kulira? Ja sam mislio da je u sobi jako vruce joj bilo pa sam obratio paznju da manje lozim u pecku ali nista.. Ona i dalje bleji tamo, kad malo mrdnem drvo izleti napolje kao luda U toku dana ima kad izadje iz rupe ali retko, kad izadje onda popravlja rupu vrati se i nastavi da kulira :P Primetio sam da je pocela da joj tamni "guzica" , kontam da ce se presvuci ali da li je to razlog da lezi bukvalno na staklu ili ima nesto drugo?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •