Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 111

Tema: Pocetnicka pitanja i problemi

  1. #61
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Re: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ma znam da nece popiti nego me brine zbog temperature na ne ispari voda iz cepa...

  2. #62
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Samo ti nju nahrani insektima kojima si prethodno dao voće i neće biti nikakvih problema. Tarantula koja je najedena/debela ne može tako lako da dehidrira tako da nemaš nikakvih razloga za brigu. Moja geniculata je već 2,5 meseca zatvorena u skloništu što znači da za to vreme uopšte nije pila vodu jer ima dovoljno zaliha u stomaku.

    Inače, jesi li joj dodao jos supstrata u kutiju ili je i dalje držiš na milimetarskom sloju prosejanog treseta?

  3. #63
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Re: Pocetnicka pitanja i problemi

    Dodao sam, dodao 3-4x vise po savetu

    btw, i nije bas debela, samo sto se presvukla, dupe joj je skoro manje od glave, sad me to brine...
    A nema nacina da je "udebljam" - 22. se presvukla, a ja 27. idem, cak i ovaj obrok 27. je malo rano...

  4. #64
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Dobro je ako si dodao Nakvasi samo polovinu treseta, ostavi čep sa vodom i trebalo bi sve da bude u redu. Ponudi joj nešto hrane pre nego što kreneš ali nije problem ni ako odbije, nahranićeš je kad se vratiš.

  5. #65
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Re: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ok, nadam se da ce sve biti ok...

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    nisam htio otvarati novu temu pa cu vas ovde pitati
    vec sam rekao da mi je T iskopala rupu i usla u nju evo jos nije izisla
    i sad prije 10 minuta odem da je obidem upalim lampicu da vidim sta radi a ona napravila krevetic i presvlaci se
    a to je vrlo malo i usko mijesto.Hoce li joj biti sta?pokusavam uslikati ali u sobi su2prozora pa se vise vidim ja nego T

  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Verovatno je dovoljno cim je ona tako odabrala.U svakom slucaju kad T krene da se presvlaci,NE UZNEMIRAVAJ! Nemoj ni da slikas,a ne da cackas nesto!

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Re: Pocetnicka pitanja i problemi

    Zaboravio sam da javim da je sve proslo ok Pred polazak sam joj ubacio jos jedan cep sa vodom i jos jednu dubiu (koja se odmah ukopala) Kada sam se vratio, oba cepa su bila skroz prazna.

    Tarantula mi je delovala ok osim sto je bila vidno agresivnija nego obicno...

    Sledece odsustvo koje sam planirao je nesto duze (40ak dana) pa cu morati da je nosim sa sobom

  9. #69
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Lasiodora Parahybana
    Brachypelma albopilosum
    za par dana treba da dobijem ove dve tarantule,inace ovo su mi prve tarantule,jednu poklanjam devojci drugu zadrzavam za sebe,citao sam ovih dana postove na ovom forumu i nasao dosta korisnih,zanimljivih stvari i stvari koje nisam znao,zanimaju me neke karakteristike ovih vrsti,sta su njihove karakteristike,koliko su otrovne,sta se sve moze raditi sa njima(hendlovanje),koliko cesto jedu itd,unapred veliko hvala !
    edit: Inace u pitanju su slingovi

  10. #70
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Parahybana je jedna od najvecih vrsta na svetu, raste do 25cm(retko i vise), otrov joj je slab ali zato bar iz mog iskustva lako baca iritirajuce dlacice, na koje mi se javlja burna reakcija na kozi(jos 5-6 vrsta me je zaprasivalo i od njih nisam imao nikakvu reakciju), ali to je individualno od osobe do osobe. Jede jako puno, skoro uvek kad joj ponudis i raste brzo.

    Albopilosumti je otprilike suprotnost sa parahybanom. Raste 15-ak cm, mozda malo vise. Otrov slab, ali koristi dlacice mada su generalno mirne. Slabije jede i kao i sve Brachypelme dosta sporo raste.

    Eto to su neke generalizovane informacije i treba da imas na umu da ne mora sve da bude tako sto se tice alavosti, brzine rasta, ponasanja itd.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  11. #71
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Sutra mi stize B.Pulchra od oko 3cm-3.5 sa oko 5 pres.pa sam hteo usput da pitam da li mogu da je stavim odmah u terarijum 30x20x20 ili da pravim nesto manje pa u tome da je cuvam,kao i koje su prednosti ili mane ako je stavim u terarijum/posudu ?
    Pitanje broj 2 je koliko cesto nuditi hranu u pocetku|(svaka 2 dana?),a i u nekom kasnijem periodu ?
    Takodje jos jedno koliko cesto vlaziti,da li to moze onako subjektivno dok ima vlage ili ima neka posebna odredica ?

  12. #72
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    G. pulchra*
    Mnogo bi tebi otežalo da je ubaciš na toj veličini u toliki terarijum, jer će imati problema sa nalaženjem plena ako ga odmah ne ulovi. Možeš ako hoćeš da je ubaciš u terarijum, ali bolje za početak u manju posudu. Moja preporuka ti je da kupiš u plastikari posudu sa onim kačaljkama sa strane od 1,5l to je 100-120 din. i tu da je staviš dok još malo ne poraste.
    Što se hranjenja tiče, možeš ti nju hraniti i svakodnevno, ali kasnije može da se desi da neki duži period odbija hranu, što je za njih i karakterističo. To je na tebi, mada ja slingove hranim na 3-4 dana uglavnom.
    Što se vlage tiče, vlaži podlogu(1/4 podloge, može i malo manje ništa joj neće faliti, a pred presvlačenje malo povisiš vlagu). Kad još malo poraste ubaciš joj čep sa vodom i malo kvasiš podlogu. Nemoj napati podlogu već samo povremeni malo fajtaj supstrat.

  13. #73
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Verovatno si poglešno ukucao slovo pošto je u pitanju rod Grammostola. Bolje da je na toj veličini prvo staviš u manju plastičnu kutiju a razlozi su:
    - lakše ćeš moći da održavaš vlagu što ide u prilog tarantuli jer na toj veličini nemaju još dobro razvijenu voštanu kutikulu pa mogu lako da dehidriraju.
    - dok su tako male, tarantule imaju tendenciju da se radi sigurnosti ukopavaju pa ćeš u manjoj kutiji lakše moći da vidiš gde se nalazi
    - samim tim što se ukopavaju znači da im je dovoljan mali prostor gde bi napravile skrovište i odatle lovile plen, pa bi tako u većem terarijumu verovatno samo ugao bio iskorišten a u ostatak ne bi zalazila.
    - tarantula bi lakše pronalazila hranu

    Dok je tako mala, mogao bi da nudiš hranu na svaka 3 dana a kad bude malko veća na svakih 5-6 dana. Vodi računa da izvadiš sve nepojedene insekte da ovi ne bi smetali tarantuli prilikom presvlačenja. Što se vlage tiče, održavaj polovinu treseta u kutiji vlažnim a kad poraste dovoljna je samo činijica sa vodom a treset može biti potpuno suv osim kada se bliži presvlačenje pa je potrebno nakvasiti 1/3 podloge.

  14. #74
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Hvala na odgovorima,omasio sam slovo B je ispod G a na slepo kucam pa ne gledam
    Mislim onda da sam razumeo sve otprilike,posle koliko da je prebacim u terarijum opet neki subjektivni osecaj kad joj sve to postane malo i ona malo navikne ?
    I jedan off,postoji li opcija da mi stizu notifikacije kad neko odgovori posle mene na post da ne jurim teme gde sam komentarisao ? Probao sam da nadjem ali slabo uspevam...

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Sa nekih 5cm ili više je možeš ubaciti, radi kako ti je lakše, ali bolje je da bude u prilagođenim posudama neko vreme dok još ne poraste. Posuda od 1,5l će ti dobro služiti neko vreme.

  16. #76
    Član BillyTheDummy'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    11

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Drustvo,moze jos jedno pitanje,dok je mala i dalje sad,da li je dovoljno da samo kvasim treset i da odatle kupi vodu ili bi trebao da napravim neku posudicu za vodu malu bojim se da se ne utopi,nemam bas nista prikladno sto bi moglo da posluzi toj svrsi...

  17. #77
    Član LimeKlc'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Dovoljno ti je samo kvasit treset,a ako bas hoces mozes stavit neki mali cep ili nesto slicno i u njega onda koji kamencic da T ima oslonac

  18. #78
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Neće se utopiti. Nikako da snimim tarantulu kako pliva, probao sam ranije sa nekim mališanima
    ali ne mogu da se setim gde je taj snimak. Probaću opet čim stignem.
    There's no place like 127.0.0.1

  19. #79
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi



    Evo ima ovde pred kraj snimka
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  20. #80
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Video sam na tuđim snimcima, hoću da vidim svojim očima.
    There's no place like 127.0.0.1

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •