Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 111

Tema: Pocetnicka pitanja i problemi

  1. #21
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Isto tako je bilo i sa mojom. Samo iskopala tunele i zavukla se unutra, i kulirala sve vreme. Posle par dana (danas bas) izasla napolje i sad luta po teru. A nije joj jos vreme za presvlacenje. Verovatno joj samo bilo do toga da malo odmori od svega

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Ako već možeš da pogaziš bube i tako mrtve da ih daš taratnuli, ne vidim kako ne možeš da preskočiš taj deo sa gaženjem i da bubu sprovedeš odmah kod tarantule?
    Pa istresem ih iz kutije i pogazim gamad, posle ih lezerno ubacim u terarijum. A ovako moram da istresem samo jednu sto nije bas lako.

    p.s. kad smo kod tih buba (dubia), kapiram da ih ubacujem sa pincetom, nece valjda biti problema... ali me interesuje kako to cuvati? I cemu sluze one gajbe od jaja u njihovim kutijama koje sam vidjao po slikama na forumu?

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Stavis ih u neku posudu i u tu posudu stavis onaj kornet od jaja da mogu da se kriju i ubacujes na par dana malo jabuke/sargarepe... bilo cega od voca i povrca i to ti je to.

  4. #24
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Citat Prvobitno napisao oo7 Pogledaj post
    Pa istresem ih iz kutije i pogazim gamad, posle ih lezerno ubacim u terarijum. A ovako moram da istresem samo jednu sto nije bas lako.

    p.s. kad smo kod tih buba (dubia), kapiram da ih ubacujem sa pincetom, nece valjda biti problema... ali me interesuje kako to cuvati? I cemu sluze one gajbe od jaja u njihovim kutijama koje sam vidjao po slikama na forumu?
    Da li ti više voliš, kada ti mama spremi sarmu, da je prvo izgazi pa ti tako posluži ili je bolje da se izostavi taj korak?

    Nabaviš dugačku pincetu i sa njom fino ubacuješ jednu bubu na svakih nedelju dana i to je to. Ne moraš ih odmah gajiti nego kupuj na manje količine dok se ne navikneš i skontaš da uopšte nisu tako strašne.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Drugari, ne zezajte me, ni ja ne volim sto sam pi**ica al sta da se radi, gadne su mi - ###. Nadam se da cu se navici

    Cekam sada da mi se javi vlasnik nsexotics da se dogovorimo oko kupovine, pa se javljam sa novim problemima ))

  6. #26
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ako ti smetaju bube, probaj sa tenebrijama (crvicima) Ne migolje se previse i lakse se mozda 'svari' rukovanje sa njima P.S. Posto uzimas od Kima, on ce ti najbolje reci sta, kako i na koji nacin.

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ma videcu, hranicu je tim dubiama koliko vidim sta ljudi pisu, nisu toliko strasne, ubacivacu ih pincetom i to je to...

    Nego sada sam poceo da se dvoumim izmedju L. parahybana i A. geniculata. Geniculata mi izgleda lepse ali mi se vise svidjaju osobine parahybane. A i svidja mi se sto parahybana brze raste i moze da poraste vise...

  8. #28
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Hmm... Ja imam geniculatu i mogu ti reci da zaista predivno izgleda. A sto se tice osobina, mislim da su obe vrste prilicno slicne, imaju istu brzinu rasta i dostizu otprilike istu velicinu. Ali ipak to je samo moje misljenje, neko iskusniji bi trebao da ti kaze malo vise

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ponašanje dosta slično, brzina rasta tu negde isto, geniculate rastu 20cm otprilike i koji cm više, a parahybane 25cm otprilike. Najbolje ti je da uzmeš obe, jer nema svrhe sad da se dvoumiš, moraš sam da vidiš

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ma nemam gde da drzim 2 terarijuma

    Izgleda da cu ipak uzeti geniculatu

  11. #31
    Član SoulReaper'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    76

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    ти узмеш мале па ћеш да смислиш где да сместиш тератијуме док порасту :d

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Slušaj imam ja jedan dobar predlog Ako si uzeo terarijum ( 30x30x20 ) jednostavno stavi neko parče stiropora na sredini pa uzmi obe vrste ( ja sam tako odvojio skorpiona i lasiodoru ), a taman ti i ne treba toliko veliki ter. ako uzimaš neku manju od 2-3cm

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    i ja sam se druze dvoumio izmedju L.Parahybana i B.Smithi i mnogo su razlicite po osobinama ali eto na kraju sam uzeo obe male a za mesto Smithi ne trazi velik ter. a za parahybanu smislicu nesto posto mi je u sobi sve razbacano i nema nigde mesta ako treba podelicu i krevet s njom spavacemo zajedno hehe
    proci ce vreme dok rastu tako da ZA to vreme ces smisliti nesto nadam se da cu i ja

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ma kakav stiropor, ja kolko znam tarantule se po staklu penju a kamo li po stiroporu...

  15. #35
    Član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Gamer ti je lepo objasnio za prostor samo sto ga nisi razumeo. Ako imas terarijum naprimer 30x30x20 ili slicne dimenzije mozes staviti stiropor ili staklo u sredini da pokrijes od dole pa sve do gore do poklopca tako da ces imati od 1 terarijum tako reci dva, u tvom slucaju L. parahybana i A. geniculata
    i to nema veze sto ce moci da se penje na stiroporu nema gde da bezi ako je sve lepo uradjeno

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Tek posle sam primetio da sam ispao glup u drustvu al rekoh ajd da ne menjam post

  17. #37
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Citat Prvobitno napisao oo7 Pogledaj post
    Ma kakav stiropor, ja kolko znam tarantule se po staklu penju a kamo li po stiroporu...
    Druže nisi me dobro razumeo, tarantula nema gde da ode ako joj stavis stiropor od donjeg stakla pa skroz do poklopca kao što reče Brendon, a rek'o sam ti ovo zato što se dvoumiš pa da iskoristiš taj jedan terarijum za 2 T

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Juce mi je stigla geniculata i vec danas je jela Bilo je malo problema jer se dubia pravila mrtva, al nekako je ukapirala o cemu se radi pa je smazala

    Inace, planiram da je hranim na svaka 2 dana do prvog sledeceg presvlacenja (kada se nadam da cu pomocu mikroskopa uspeti da joj odredim pol) pa onda ako je (uz Boziju pomoc) seka nastavicu sa force feeding-om a ako je bata malo cu iskulirati...

  19. #39
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Ova tema, saveti i predlozi su i mene naterali da se malo zamislim, pa sam pre par dana dodao i Lasiodoru u drustvo moje geniculate Lepo ljudi kazu... kad pocnes, ne mozes se zaustaviti Sad genica zivahna, luta i jede kao nenormalna, a bana malo kulira i privikava se na sredinu. Na taj nacin jedna je uvek u vidokrugu i na display

  20. #40
    Član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Pocetnicka pitanja i problemi

    Haha eto i ja sam se uverio u tu pricu sto kaze Djuki : Lepo ljudi kazu ... kad pocnes ne mozes se zaustaviti eto na ovu temu bas sam napisao da imam 2 T. (B.Smithi i L.Par.) eto sad imam 4 a vec razmisljam o 5-tu Zarazio sam se LOL 007 sto se tige geniculate extra izbor eto i meni je stigla i jede kao NENORMALNA udusevila me je kako lovi hranu to je neverovatno extra izbor

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •