Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 39 od 39

Tema: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Pa ne znam toplota je uvek oko 20-22, najviša je negde oko podneva i ujutru oko 24-25, kad padne ispod 20 uvek gledam da nekako vratim na 20 ( koristim onu metodu sa flašama i toplom vodom, ili jednostavno kad trebam da vlažim terarijum naprskam vrućom vodom i podignem temp ). Znači jedino kod toplote gledam da ne padne ispod 20 a za hranu kao što rekoh nije jela još kad sam je kupio

  2. #22
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    To sto ne jede ne treba da te brine, a temperaturu je najbolje da odrzavas grejacem, jer kako ces kad odes negde? Uostalom ne mozes ceo zivot da je grejes toplom vodom
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Daj predloži neki grejač, čuo sam za neke trakice ali ne znam kako to uopšte funkcioniše a i čuo sam da može da polomi staklo od prevelike temp.
    Kaži mi otrpilike gde se ti grejači kupuju ?

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    E ljudi moja l.p je sada izasla iz kucice i plete mrezicu gledam pokusava da se popne na staklo i vidim da ne moze priblizim se i izgleda kao da su joj izuljane noge, ne bas noge nego krajevi .. Sta da radim? Jel to normalno ili?

  5. #25
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Citat Prvobitno napisao GaMeR Pogledaj post
    Daj predloži neki grejač, čuo sam za neke trakice ali ne znam kako to uopšte funkcioniše a i čuo sam da može da polomi staklo od prevelike temp.
    Kaži mi otrpilike gde se ti grejači kupuju ?
    Po meni je najbolji folija grejac. Mozes da kupis gotov grejac od ljudi sa foruma, ili da kupis u Rovexu u BG foliju pa da pravis sam.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    E ljudi moja l.p je sada izasla iz kucice i plete mrezicu gledam pokusava da se popne na staklo i vidim da ne moze priblizim se i izgleda kao da su joj izuljane noge, ne bas noge nego krajevi .. Sta da radim? Jel to normalno ili?
    Jel su joj crna ledja ? Mozda pokusava da se presvuce pa zato i plete mrezicu A ovo za noge ne bih bas znao sta da ti kazem...

  7. #27
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    @GaMeR
    Ima po sredili ledja crno nije jako onako malo je .. Sad je pratim i prvo plete mrezu kod kore od drveta onda ode na drugu stranu terarijuma zgrabi treset i nosi i stavlja u mrezu sto je isplela .. Stvarno ne znam zasto to radi?

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    @GaMeR
    Ima po sredili ledja crno nije jako onako malo je .. Sad je pratim i prvo plete mrezu kod kore od drveta onda ode na drugu stranu terarijuma zgrabi treset i nosi i stavlja u mrezu sto je isplela .. Stvarno ne znam zasto to radi?
    Nisam bas neki strucnjak ali verovatno pravi krevetic kako bi se presvukla, mada ako kazes da ima malo crno na abdomenu tj na ledjima onda stvarno ne znam zasto bi toliko ranije pravila, pitaj ove iskusnije ali ja bar mislim da je to to, ne verujem da ima drugog objasnjenja

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja smajo122'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Sanski Most
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    ako si je premjestio u skorije vrijeme iz nekog terarijuma u novi ona sebi pravi kako joj je ugodnije,npr moja je iza cuvarkuce isto tako od mreze skupila kuglicu u kojoj je zemlja i vadila vani,moguce da ti previ rupu ili sebi namjesta sta hoce,mislm da nije to do presvlacenja jer ona rijetko premjesta zemlju kad se treba presvuc

  10. #30
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Citat Prvobitno napisao GaMeR Pogledaj post
    Nisam bas neki strucnjak ali verovatno pravi krevetic kako bi se presvukla, mada ako kazes da ima malo crno na abdomenu tj na ledjima onda stvarno ne znam zasto bi toliko ranije pravila, pitaj ove iskusnije ali ja bar mislim da je to to, ne verujem da ima drugog objasnjenja
    Ako je to crno na abdomenu poput ovog:

    onda nije još blizu presvlačenja

    a ako je potpuno crno i ima ovako karakterističan sjaj:

    onda je definitivno blizu presvlačenja i vodi računa da je ne uznemiravaš

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    hey-ho Uh moja je takva kao na ovoj drugoj slici, ali evo cekam vec 2 nedelje i vise da se presvuce, mada je vec 2-3 ili 4 dana skroz crna nije bila tako mnogo pre dve nedelje ,bila samo malo nesto ono do pola mozda, a sad skroz i eto ja cekam i cekam...

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Moja je kao na prvoj slici , ako imas jos neku takvu sliku i ako ti nije problem postavi cisto da znam .. Pa zbog cega onda plete mrezicu i baca zemlju tamo? Jako mi se cudno ponasa ..

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Onda ti GaMer ocekuj da ce ti se presvuci svaki cas! Samo je nemoj cackati i uznemiravati...povisi malo temperaturu i vlagu ako treba i samo cekaj!

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    LJUDII POMOOOC !
    Ubacujem slicice da bi znali o cemu se radi ! DSC00672.jpg
    Znaci napravila je rupu u tom cosu tera i otvor rupe je sa svih strana isplela mrezom a sad pokusava da izadje iz te rupe i mislim da se uplela u sopstvenu mrezu a treba da se presvuce abdomen joj je skroz crn, a ona kao sto se i vidi na slici pokusava da izadje !!
    STA DA RADIM ?? NE BIH DA JE CACKAM ZBOG PRESVLACENJA ALI NISAM SIGURAN DA ONA ZNA STA RADI !

  15. #35
    Član
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Ne znam ja bih uzeo spric i malo je pogurao ali ne znam da li je sigurno zbog presvlacenja, nisam toliko iskusan, probaj ili sacekaj nekog iskusnijeg da dodje

  16. #36
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Nemoj nista da radis, ostavi je na miru. Ne moze da se uplete u svoju mrezu, ako si mislio da ne moze da izadje. Samo je ostavi, pogotovo ako je u premoltu...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  17. #37
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    GaMeR, Ne može se ona uplesti u svoju mrežu, lako je može pokidati a takođe i pojesti. Nemoj nikad da misliš da tarantula ne zna šta radi niti da pokušavaš da joj pomogneš.

    Ovo što ti radiš je isto kao kad bi kupio kaktus i onda se stalno nervirao i svakih par sati proveravao vlažnost vazduha, kiselost zemljišta i intenzitet fotosinteze, da ovaj slučajno ne bi uvenuo.

    Dakle, opusti se i samo gledaj. Shvatićeš posle par presvlačenja da si se džaba uzbuđivao zbog sasvim normalnih stvari.

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Hvala Vam puno !
    Stvarno nisam znao sta je radila, ali evo jutros sam je zatekao opet u toj rupi i sve kao pre

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana

    Pozdrav evo upravo mi je parahybana legla na ledja posle 2-3 nedelje blejanja u prazno i kopanja onog glupog tunela
    Cekam da se presvuce pa cu da ubacim slicice i informisacu Vas dalje!

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •