Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Epa dragi clanovi foruma i ostali citaoci dosao je i taj dan kad se moja tarantula presvukla ( inace prvi put kod mene ), nisam je uznemiravao nekoliko dana a onda sam izvadio kosuljicu i sredio joj dom Evo idu slicice pa ocenite, dajte neki predlog i kazite kako Vam se cini !
    Prvo slicice tarantule posle uspesnog presvlacenja ( izvinjavam se sto su u flasi, zaboravio sam da je slikam ranije a i nebi se videlo nista u rupi u kojoj je bila: http://oi45.tinypic.com/208emc1.jpg ; http://oi50.tinypic.com/34edqub.jpg
    A sad kako je izgledao stari dom ( slike u linkovima jer me nervira zato sto nece da se ubace onako ): http://oi49.tinypic.com/2v2z2p5.jpg
    Izbacio sam sve iz starog i poceo da pravim novi, prvo sam nabacao kokosov treset, stavio sam otprilike koliko sam mislio da joj treba: http://oi50.tinypic.com/dh9tau.jpg
    Onda sam poravnao sav taj treset, ubacio kokosov orah za kucicu i ubacio malo mahovine kao dekoraciju: http://oi50.tinypic.com/b6wtn5.jpg ; http://oi48.tinypic.com/9qiwx3.jpg
    Ubacio tarantulu sa flasom a kasnije sam je polako gurkao sa stapicem koji sam provukao kroz grlo flase i ona je pocela da upoznaje novi dom: http://oi49.tinypic.com/2po63yx.jpg ; http://oi46.tinypic.com/2qdaomw.jpg
    To je to nadam se da Vam se svidelo kako sam sve sredio!

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Lepo si joj sredio Gamer sve lepo objasnjeno Lasiodora ima da uziva

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno

    Haha, Hvala i ko kaze da vec ne uziva ^_^

    Evo i dokaza da joj se svidja mahovina koju sam ubacio u ter
    IMG_20130401_222922.jpg

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Fino izgleda... Kolika je tarantula?

    btw, zasto s slike tako zelene?

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Hvala, zaboravio sam da je izmerim dok je bila na staklu ali sigurno ima oko 5,5-6,5cm sa rasponom nogu, a u telu oko 4,5cm ( nisam siguran ali otrpilike toliko, sad sam izmerio mahovinu na kojoj je stala mislim ta sto se vidi na slici pa sam otrpilike procenio i znam da je bila pre presvlacenja oko 4-5cm sa nozicama )
    A to zeleno nisam ni ja znao sta je, prvo sam mislio da je zbog blica a i mozda je jer u tom delu mi je delimicni mrak, i onda je verovatno zbog blica pa se odbijalo od mahovine ili je na telefonu ukljucen neki drugi rezim slike pa se nesto iskomplikovalo stvarno ne znam, nije bio moj telefon pa ne mogu sa sigurnoscu da Vam kazem jer ni ja nisam siguran samo nagadjam

  6. #6
    Novajlija LukaCG'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Crna Gora Bar
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Baš je lijepo sređeno,i lijepa je tarantula.Mora da si ponosan vlasnik

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Hvala ti, da znas da jesam

  8. #8
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Moja Lasiodora se malo 'ponasa' pa nisam bas siguran sta joj je. Doveo sam je pre mozda nedelju dana i jos je prilicno mala. E, sad.. kontam ja da joj treba vremena da se privikne, pa se smirila, odbijala hranu i slicno. Danas bacim pogled, a ona se ukopala na dno i okrenula na ledja. Ne mogu da kazem da joj je vreme presvlacenja jer sam se isto tako presao sa geniculatom. Ponasala se na isti nacin, nije bilo presvlacenja a sad jurca i jede kao nenormalna. Nisam uspeo da vidim kod Lasiodore da li je odbacila dlacice, pa ne mogu nista ni oko toga da kazem Sta moze da bude u pitanju? Pomoc!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Boogi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Crvenka
    Postova
    218

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Samo je ne diraj! Ne mora uvek da odbaci dlacice, jos ako se okrenula na ledja pa onda ce se presvuci sigurno...ostavi je samo tako... i nemoj je uznemiravati I javi sta se desilo.

  10. #10
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Nisam bas bio siguran sta joj je posto se i geniculata ponasala na isti nacin. Ukopala se, legla na ledja i ja se ponadao da joj je vreme... a posle nedelju dana izasla bez presvlacenja, seta i jede a od poslednjeg proslo skoro mesec i po. Ali, poslusacu savet i necu je cackati. Javljam ako bude nekih promena. Hvala

  11. #11
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Ma to ti se samo cini. Znaju one cesto da stoje naopacke kada se nalaze u rupi tj. nogama su zakacene za zemlju iznad sebe.

  12. #12
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Stvarno su one neverovatna stvorenja Bas bacim pogled sinoc, a ona izasla malo da protegne noge. Kao sto ti rece hey-ho, izgleda da je ona sve vreme visila naopacke

  13. #13
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Update situacije... Nista od preslvacenja jos uvek. Samo kopa tunele i retko kad izlazi napolje, a hranu odbija i bezi od nje. Ne znam ima li uticaja (pored navikavanja na sredinu) i to sto je jos uvek tako mala? Geniculata je u pocetku bila isto takva, stalno se ukopavala a sada se samo sepuri, a lovi i jede kao nenormalna (ni ona se jos uvek nije presvukla). Da li da ocekujem slicno ponasanje i od Lasiodore nakon nekog vremena?

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Pa slusaj ovako i moja je kopala tunel, uopste nije izlazila napolje, i plela mrezu oko njega i tako mozda 3 nedelje sedela u tom tunelu nije cak ni izlazila. I tako je zateknem jednog dana legla na ledja a vec sutra izbacila kosuljicu napolje i izasla da se protegne tako da nemoj da brines.

    P.S Odkad sam kupio moju T, danas je tacno mesec dana, nije nista jela

  15. #15
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Ne bih se ja toliko brinuo da je i jedna od njih isplela bar malo mreze, ali ni lasiodora ni geniculata do sada nisu izbacile ni nit. Genica isto takva bila u pocetku, a sada se ponasa kao 'prava tarantula' (citaj: seta, lovi, jede...) , dok se bana samo ukopava u svoje tunele, a od mreze ni traga.

  16. #16
    Član ghost'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Citat Prvobitno napisao djuki Pogledaj post
    Moja Lasiodora se malo 'ponasa' pa nisam bas siguran sta joj je. Doveo sam je pre mozda nedelju dana i jos je prilicno mala. E, sad.. kontam ja da joj treba vremena da se privikne, pa se smirila, odbijala hranu i slicno. Danas bacim pogled, a ona se ukopala na dno i okrenula na ledja. Ne mogu da kazem da joj je vreme presvlacenja jer sam se isto tako presao sa geniculatom. Ponasala se na isti nacin, nije bilo presvlacenja a sad jurca i jede kao nenormalna. Nisam uspeo da vidim kod Lasiodore da li je odbacila dlacice, pa ne mogu nista ni oko toga da kazem Sta moze da bude u pitanju? Pomoc!

    Isto se i meni desavalo sa L.Violaceopes,medjutim kod nje je definitivno bio problem sa kutijom(stanistem) u kom je bila....nije htela/hteo da jede,niti se presvlacila,samo je blejala u svom tunelu koji je isplela,pa sam svremena na vreme proveravao pincetom da li je uopste ziva...od kada sam je prebacio u novo staniste,presvukla se ,jede i izlazi napolje..eto valjda joj nije mesto(kutija) odgovaralo ..valjda ce nekom pa i tebi ovo pomoci ako imaju slicnih problema,barem da uzmu i to u obzir

  17. #17
    Član djuki'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Citat Prvobitno napisao ghost Pogledaj post
    ...od kada sam je prebacio u novo staniste,presvukla se ,jede i izlazi napolje..eto valjda joj nije mesto(kutija) odgovaralo .
    I ja sam mislio da je mozda do toga pa sam joj sredio novo prebivaliste, stavio cist treset, napravio bolju ventilaciju... Sve u fullu... Nije mi bas najjasnije njeno ponasanje, ali uporedjujem je sa geniculatom koja se na pocetku isto tako ponasala, a sad je ziva vatra U svakom slucaju, hvala na savetu, malo cu jos sacekati,pa ako ne bude promena, onda joj ponovo menjam okolinu Hvala jos jednom

  18. #18
    Član ghost'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Citat Prvobitno napisao djuki Pogledaj post
    I ja sam mislio da je mozda do toga pa sam joj sredio novo prebivaliste, stavio cist treset, napravio bolju ventilaciju... Sve u fullu... Nije mi bas najjasnije njeno ponasanje, ali uporedjujem je sa geniculatom koja se na pocetku isto tako ponasala, a sad je ziva vatra U svakom slucaju, hvala na savetu, malo cu jos sacekati,pa ako ne bude promena, onda joj ponovo menjam okolinu Hvala jos jednom
    Koliko god mislili iz onoga sto citamo ili cujemo od drugih da poznajemo paukove uvek nas iznenade....da definitivno sacekaj jos malo,mozda mu treba vremena dok se skapira sa svojom kucom...ma bice ok...pozdrav

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    Tarantule kao ,ale vole da se ukopavaju, to im daje osecaj sigurnosti, moja parahybana kad je stigla kod mene bila je otprilike velicine ove tvoje i nije ni jela niti se presvlacila jedno mesecak dana sigurno, posle se presvukla i sve ok...Ne moras da brines, ubacis bubu ako nece izvadis je i pokusas za par dana. Zna ona sta radi

  20. #20
    Član ghost'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: L.Parahybana presvlacenje i novi dom

    @GaMeR Kul si sredio staniste...reci mi posto imam gomilu mahovine sa hrastovog drveta posle secenja,koja je fora sa njom? Znam da joj odgovara vlaznost i da li mogu jednostavno da je stavim na treset slicno kao ti radi dekoracije...pitanje je u stvari da li ce se osusiti,skupljati grinje ili slicno?Pravo da ti kazem nemam pojma pa zato pitam
    Poslednji izmenio ghost; 11.04.13. u 17:51. Razlog: nisam naveo kome se obracam

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •