Prikaz rezultata 1 do 6 od 6

Tema: Bradata agama samo spava, ne jede

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Bradata agama samo spava, ne jede

    Pre nekoliko meseci smo zet i ja kupili po jednu agamu, otprilike iste uslove imamo samo sto je on u terarijumu napravio unutra neku pozadinu od stiropora, znate na sta mislim. I sad, problem je to sto je njegova agama mnogo energicnija, "ludja" i MNOGO veca od moje. Pre mesecak dana sam njegovu agamu drzao sa mojom i od kako nisu zajedno ova moja samo spava, slabo jede bube (gotovo nikako), dok njegov taliban i dalje samo skace i pojeo mu je sve bube (narucivali smo istu kolicinu buba, meni je ostalo jos dosta). U cemu je problem? Ja mojoj agami cesto dajem voce, a on njegovoj nista (cak joj je pre neki dan umalo dao spanac).

    Kako se gleda ko je zenka, a ko muzijak? Nasao sam neka objasnjenja, ali svuda obrnuto pricaju, te je zenka veca, te muzjak i sl. :l

    Njegova agama ima poprilicno krupniju glavu, masivnije telo i deblji rep. Da nije musko?
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  2. #2
    Član Underking'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Bradata agama samo spava, ne jede

    Ako je tako onda je njegova agama muska... Pod pretpostavkom da tvoja agama nije bolesna ili da jednostavno nije takvog pasivnog karaktera ja bih ti preporucio da je malo stimulises ...menjaj joj raspored u teraijumu s vremena na vreme, postavi vise kamenja, granja....menjaj joj hranu koju joj dajes...ako nece dubije daj joj lateralise, ili cvrcke, ili fobase, sistece...barem insekata ima koliko hoces. Menjaj dok nesto ne pocne da jede. Probaj sa povrcem - maslacak, rastan, brokoli, tikvice, zelena salata, celer... Vadi je iz terarijuma i pusti je da se seta po sobi, stanu, vise prostora moze da joj pomogne. Neka stalno slusa nesto, ako treba muziku, nemoj da joj bude tisina non stop...

  3. #3
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Bradata agama samo spava, ne jede

    Citat Prvobitno napisao Underking Pogledaj post
    Ako je tako onda je njegova agama muska... Pod pretpostavkom da tvoja agama nije bolesna ili da jednostavno nije takvog pasivnog karaktera ja bih ti preporucio da je malo stimulises ...menjaj joj raspored u teraijumu s vremena na vreme, postavi vise kamenja, granja....menjaj joj hranu koju joj dajes...ako nece dubije daj joj lateralise, ili cvrcke, ili fobase, sistece...barem insekata ima koliko hoces. Menjaj dok nesto ne pocne da jede. Probaj sa povrcem - maslacak, rastan, brokoli, tikvice, zelena salata, celer... Vadi je iz terarijuma i pusti je da se seta po sobi, stanu, vise prostora moze da joj pomogne. Neka stalno slusa nesto, ako treba muziku, nemoj da joj bude tisina non stop...
    Predlog:

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Bradata agama samo spava, ne jede

    I ja sam pretpostavio da je njegov muzjak...a moja je ovakva od kako je dosla kod mene, uvek je mirna, nece puno da bezi, skace, dok je njegova potpuno obrnuto. Ne smeta meni sto je moja manja nego imam i psa pa reko' da ne pomisli za agamu da je bas lak zalogaj.
    Cesto je vidim iza kamena legne i zatvori oci, uzmem je ponekad u ruke, stavim je pored prozora da gleda malo kola i ljude napolju, voli to...i po kuci je pustam i kad je suncano otvorim prozor i stavim je da se sunca.
    Zelenis hoce ponekad da jede, jabuku i maslacak joj dajem najcesce. Od buba trenutno zeli samo dubie pomalo. latere i fobase nesto odbija, probacu da bube nahranim necim drugim pa joj se mozda svide.
    To za muziku jedino nisam probao, poslusacu te. Hvala puno na savetima.

    @hey ho

    Hahaha, to je to.


    Imam jos samo jedno pitanje, da li postoji sansa da i moja agama poraste otprilike koliko i ta njegova iako je trenutno dosta manja?
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Bradata agama samo spava, ne jede

    Malo kasnim, ali da ti dam predlog u vezi muzike probaj sa Mocartom... Mnogi kazu da to pospesava rast cak i biljaka a tek zivotinja Ne znam da li je sve to istina ili prevara ali nista ne gubis ako probas... Pozdrav

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Bradata agama samo spava, ne jede

    Cuo sam za to. To je dobro pustati i bebama cak i dok su jos uvek u stomaku.
    Pustao sam joj Vivaldija (cetiri godisnja doba) i svasta nesto od Mocarta...

    Izmedju ostalog i ovako neke stvari


    Inace, pocela je solidno da jede dubie, pojede par latera i samo jednog fobasa...doduse i dalje se krije iza kamena i drema. Valjda ce je i to proci uskoro...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •