Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Otok noge kod Leopard Geckon-a

  1. #1

    Question Otok noge kod Leopard Geckon-a

    Imam malisu vec 6,5 godina.
    Poslednje nedelje sam primetio otok desne noge.
    Kada ga pipnem /pritisnem ponasa se normalno.
    Osim toga hranu -crvice uzima 1-2 na nedelju do dve , mada ima problema da ga proguta , pa to cini iz 2-3 pokusaja.
    Kalcijum i vitaminske preparate izbegava u hrani , pa mu ih dajem uz vodu kojom ga pojim ili dodajem u vodu kojom mu vlazim kokos treset.
    Vase misljenje o trenutnoj situaciji ?


    A evo i slike :
    Leopard Geckon otok zadnje desne noge.jpg

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Otok noge kod Leopard Geckon-a

    Kakav je otok na pritisak? Da li je tvrd, mekan, pokretan, nepokretan...?

    Meni ovo lici na metabolicku bolest kostiju. Javlja se usled nedostatka kalcijuma. Posto nema dovoljno kalcijuma kosti postaju slabe i krive se, pa samim tim i izazivaju otoke. Narocito me jedna cinjenica navodi na taj zakljucak, a to su poteskoce u gutanju. Najverovatnije su i vilicne kosti postale mekse. Takodje, ne svidja mi se to sto samo jede crvice. Moras uz njih da mu dodajes i cvrcke, bubasvabe, i druge insekte koji su nutritivno bogatiji i da ih posipas kalcijumom i mineralima.
    E sad. Ponovo nisam sto posto siguran. Iz mog nekog iskustva bih rekao da je to to, a u takvim slucajevima moze pomoci samo bolja i raznovrsnija ishrana. Sigurnu dijagnozu bi sigurno dalo rendgensko snimanje.

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Otok noge kod Leopard Geckon-a

    Dendzo hvala , i meni se nedostatak kalcijuma javio kao moguc uzrok problema.Nazalost kao sto vec rekoh posto odbija da jede bilo sta sto je posuto kalcijumom a da tako kazem "kalcijumskih kapi " nema u prodaji primoran sam da mu dajem vitamine za ribice i kalcijum umucen u vodi koju pije ili kojom vlazim kokos treset.
    Otok je nepokretan , konzistencije-gustine okolnog tkiva , iste boje.
    Davao bi ja njemu i druge insekte , ali posto zivim u stanu sa tri zenske osobe , suprugom i dve cerke , i crvice su jedva prihvatile a kamoli ostale insekte.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •