Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 57

Tema: Konačni početak

  1. #21
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    AKo baš hoćeš ženku onda uzmi A. insubtilis, i C. marshali.
    C. cyaneopubescens od 12 cm je skoro pa odrasla ženka tako da neće još dugo biti toliko aktivna pa će ti možda dosaditi. Ako si početnik uvek je bolje da uzmeš mlade paukove jer ćeš tokom vremena mnogo više naučiti o njihovom ponašanju a sa one liste što si gore naveo (ako se sve odnosi na mlade paukove) možeš napraviti lepu kombinaciju vrsta sa različitim karakteristikama i ponašanjem.

    Ne znam koliko para možeš da potrošiš ali evo jedne kombinacije:

    Acanthoscurria geniculata - terestrijalna, Južna Amerika
    Chromatopelma cyaneopubenscens -
    terestrijalna i plete puno mreže, Južna Amerika
    Haplopelma lividum - fosorijalna, Azija
    Lampropelma violaceopes - arborealna. Azija
    Heteroscodra maculata
    - arborealna, Afrika
    Pterinochilus murinus - terestrijalna i plete puno mreže, Afrika

    O svim ovim vrstama imaš opis na naslovnoj strani pa proveri, ako već nisi.


  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Kad bi mogao da iz Srbije nekako obezbediš transport mogao bi za smešne pare(20-25e) da uzmeš ženkice od 7-10cm u zavisnosti od vrste i da napraviš neku dobru kombinaciju. U suprotnom, poslušaj hey-hoa, ako ti se ove T sviđaju i uzmi njih.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    hey-ho, ma nisam ja ni gledao to žensko muško no je neko ranije pomenuo pa sam samo izbacio šta lik u ponudi ima od ženki,meni je totalno svejedno dal je muško il žensko, otprilike 25-30 eura da mi je budžet.Filipe nikako ne mogu da sredim prevoz iz srbije,dosta je jeftinije kod vas ako se ne varam ali nemam nikoga u srbiji ko bi mi mogao preuzet niti imam kad od posla da ganjam buseve :s

  4. #24
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Ako kupuješ veću tarantulu logično je da ćeš uzeti ženku jer one žive 15+ godina dok mužjaci svega 3-4

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    nisam htio uzimat veću no malu mladu, a što se tiče većih znam to da je bolje ženku ali za veću i nemam love

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    juče naručio konačno,za 20 tak dana vjerovatno će bit kod mene,nisam uzeo c cyan jerbo je bio skup pa naručih Grammostola pulchra 3-4presvlacenja 15 e i Cyriocosmus ritae 1-2 presvlacenja 16 e

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Čisto da znaš, pulchre generalno dosta sporo rastu, a Cyriocosmus ritei spada u manje tarantule i neće puno da poraste.

  8. #28
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Dobar ti je izbor i nadam se da ćeš imati adekvatnu hranu za C. ritae jer na toj veličini ne očekuj da će biti veći od bubamare Moraćeš da mu daješ tek izlegnute tenebrije ili one malo veće da deliš obema tarantulama u razmeri otprilike 1 (C. ritae)na prema 6 (G. pulchra).

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    znam znam za pulchru da sporo raste al mi se baš sviđa,nabijena nekako a crna a ritae mi je prejaka i znam da je mala i znam da će bit jebada živa al ajd žvakat ću joj hranu xD

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Re: Odg: Konačni početak

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Dobar ti je izbor i nadam se da ćeš imati adekvatnu hranu za C. ritae jer na toj veličini ne očekuj da će biti veći od bubamare Moraćeš da mu daješ tek izlegnute tenebrije ili one malo veće da deliš obema tarantulama u razmeri otprilike 1 (C. ritae)na prema 6 (G. pulchra).
    Ja mislio ovo za bubamaru sala ))

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    mala mala 2-3 inča valjda bude maximala al nešto na netu skroz malo o njima ima

  12. #32
    Član milan89'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    13

    Uobičajeno Re: Konačni početak

    Dobar izbor, izbaci par slika kad stignu, da vidimo bubamaru. ))

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    samo šuti osjedi ja čekajući tek 16 tog ide u mađarsku pa nevjerujem da će baje bit kod mene prije 20 tog

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    evo konačno da se javim da su stigle pulchra je valjda od 14.06 u fazi presvlačenja tako mi reče ovaj momak od koga sam uzeo al nikak oda se presvuče pa je neću ni ja još hranit,a ritae majko mila,pa ono nema šta vidjet,sinoć joj dao komadić crva nije htjela jest al vidim jutrso samo prsten ostao,dal je iscurilo il je isisala ne znam,uglavnom vidim da je plela po bočici al čitav je dan zakopana ,sorry na slikama al bolje ne mogu i da hoću :s



  15. #35
    Član korisnik'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Ljubljana
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Ja bih na tvom mestu promenio podlogu. Stavio bih mnogo sitniji treset nego što ga imaš trenutno. Pulchra će 100 % da se presvlači. Nemoj je hraniti. Nakvasi malo treset da bi se lakše presvukla. Posle presvlačenja sačekaj bar 10-14 dana da se malo učvrsti pa je posle nahrani. Izbegavaj crve za hranu. Mnogo su masni i nisu zdrava hrana za tarantule. Mnogo bolji su cvrčci ili dubie. Sad je lepo vreme napolju-možeš i da ih nahvataš (izaberi pravu veličinu)-samo to isto nije baš zdravo zbog pesticida(jedino ako odeš negde u šumu gde nema pesticida pa ih tamo nahvataš na nekom proplanku)..Najbolje je da hranu kupuješ. Za drugog pauka možeš da koristiš mikrocvrčke (to su mladunci stari par dana). Ali u tako krupnom tresetu-izgubiće se..Bolje je imati sitniji. Nadrobi rukom ako ništa drugo...
    Pa srećno sa prvim paucima! Biće ih još-ne brini..

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    nisam imao sitnij odnosno nemam ni sad a kontam da je sad #####ancija da je prebacujem opet dok to izdrobim,u pitanju je crv tenebrije, znam da nisu nešto hranljive ali za tako malu taranutlu kontam opet da je dobar.a pulchri sam kvasio jednu stranu kutije ,zidove pa se slilo fino na treset.tražio sam među tenebrijama sitne crve ali jok ,nema ništa sve skoro bube,par nimfi ili kako se to već zove i par krupnih crvi

  17. #37
    Član korisnik'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Ljubljana
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Za tako male tarantule je najbolje da imaš praktične kutije sa dovoljno ventilacije (dovoljno rupica) i što sitniji treset. Ja za svaku tarantulu (nije bitno koje veličine) napravim terarijum da u njemu ima sve potrebno i ne uznemiravam ih mnogo. Tada kada ih hranim-malo pogledam i to je to. Ako na svakih pola sata pomeraš kutiju, gledaš sa lampom, kvasiš više puta u nedelju dana itd - to sve negativno utiče na pauka.

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    kontam da kutije imaju dovoljno ventilacije naročito ova od pulchre izbušena je sa strane i odozgo baš solidnim rupama,dok ova od ritae nije previše al opet bi trebalo da je dovoljno,šta je sad pametno odradit dali sitnit novi treset mjenjat ili ? kod obje ili samo kod ritae

  19. #39
    Član korisnik'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Ljubljana
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Ovako izgleda moj mini-terarijum za aviculariju versicolor veličine 1 cm :


  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    koliki je taj terarij,meni je ritae u bočici za urin

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •