Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 57 od 57

Tema: Konačni početak

  1. #41
    Član korisnik'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Ljubljana
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Kao što vidiš-meni nije teško za slinga da napravim terarijum. Pauk ima sve što mu treba (dovoljno prostora,vazduha,vlage,treseta....). Ja nisam odgajivač ili diler da držim paukove u malim kutijama (zbog prostora). Dileri ili pojedini (ne svi) odgajivači - ulažu minimalna sredstva za paukove za prodaju. Obično su u malim kutijama sa običnom zemljom i bez posudice za vodu. To je zbog prostora i velikog broja paukova..Na neki način-jadni su ti paukovi dok ih neko ne kupi..Mada-dosta odgajivača-ne radi tako i brinu za svakog pauka. To su obično ljudi koji vole paukove. Ovi prvo pomenuti-pa vole samo pare.

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    ja sam na par mjesta skužio da dosta ljudi sitne pauke drži u bočicama za urin dok malo ne porastu,a ritae mi je toliko sitna da ako je stavim u nešto veće neću ju moć nać xD

  3. #43
    Član korisnik'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Ljubljana
    Postova
    24

    Uobičajeno

    Nema veze ako je terarijum manji od ovog što sam ti pokazao. Ovaj moj je malo veći ali pauk će uskoro da se presvlači pa će da bude taman. Inače, dimenzije su 12x7 cm. Rupice su sa strane i na poklopcu (na slici se ne vidi). Unutra je malo drvo,sitniji treset i mahovina da drži vlagu. Gore pri vrhu je na zid prilepljen zatvarač za plastične flaše (žute boje) i u njemu je voda. U desnom uglu se malo vidi i pauk ako dobro pogledaš.
    Za tvog pauka je bočica za urin sasvim dovoljna. Kao što sam ti rekao-ja bih samo stavio sitniji treset da imam kontrolu nad paukom i živom hranom. U velikom tresetu se mikro-živa hrana sakrije i misliš da je pauk pojeo..

    Inače za pravljenje rupica na plastičnim terarijumima , koristim lemilicu kao što je ova :


  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Re: Konačni početak

    Po mojoj proceni "bubamara" lagano moze da prodje kroz te rupe za ventilaciju

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    ne može,no djeluje tako vjerovatno zato što je iskosa slikano,nemaju ni milimetar u promjeru a ona ima zeru više

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    pulchra se konačno presvukla slike su očajne ali eto da postaivm



  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    vjerovatno je glupo pisati post za postom ali da ne otvaram temu bezveze, uzeo sam c. ritae skupa sa pulchor,preuzeo ju je lik 16 tog i kasnije poslao meni,on ju nije nikako hranio i ne zna kad je jela ranije,ja sam već tri puta pokušavao dati joj da jede ali jok neće,bježi od crvića,nije potamnio abdomen pa valjda nije presvlačenje.e sad mene interesuje pošto je stvarno sitna koliko tarantula te veličine može bez hrane ?

  8. #48
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Moze dugo, nista ne brini. Ako nece da jede, nece, i ti tu nista ne mozes. Bitno je da ne gladuje, tako da joj ti nudi s' vremena na vreme.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  9. #49
    Član RIO'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    sarajevo
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    probaj malo povisiti temp daj koju fotku ritae

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    zaboravio sam priajvit da su se obje presvukle ,ritae nikako nije jela od 16.06 otkad je preuzeta a ne zna se kad je ranije,abdomen joj se smanjio ako se nisam utripovao,kad god joj ubacim crva tenebrije ništa neće bježi,i sinoć ju laganice prebacim u praznu kutiju bez treseta bez ičega,ubacim crva i udri 2 mala crvića je pojela do jutros,bila dobra i ajmo ponovo u svoju posudu,nemam čime slikat sitna je dosta a tell i digitalac su mi slabog macra,ako budem šta mogao odradit postavit ću pozz

  11. #51
    Član RIO'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    sarajevo
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    ja mislim da to moze znaciti dehidracija to smanjenje abdomena ,,, nek me ispravi neko ako grijesim ja mislim da sam citao negdje o tome ?? kolka joj je vlaznost ?

  12. #52
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    vlažim na 2-3 dana jer mi je dosta toplo u kući,pulchra ima čepić s vodom i stalno je oko njega, dok ovoj ne mogu stavit i ništa no kvasim zidove kutije i treset

  13. #53
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Pa ako se presvukla, normalno da joj se abdomen smanjio jer su zalihe utrosene na rast novog skeleta. Svakako je pozeljno da ima posudicu sa vodom (ili deo vlaznog treseta - kod manjih tarantula) nakon presvlacenja pa ako je zedna ona ce piti vode. Kod C. ritae nemoj ubacivati cele zive crve dok jos malo ne poraste jer su mozda preveliki pa ih se plasi, nego ubaci samo jedan delic crva a ostatak daj pulchri.

  14. #54
    Član RIO'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    sarajevo
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    A jaoo ... pa nisam ni skonto da si napisao da se i ritae presvukao ... ja mislio samo pulchre se presvukla ... da to je normalno da joj abdomen bude mali ... moja greska za onaj post gore sa dehidracijom !

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    nisam znao da abdomen bude manji nakon presvlačenja ili sam zaboravio. što se tiče crva crvi su oko 5 mm ,naravno da nisam davao velike, a pulchri su ti crvi premali,pulchri sam dao jednom crva odraslog a pošto ih nemam više jede tenebrije.i kod ritae ne nzam šta bi onda ubacio za vodu kad je možda 1 cm maximala u prečniku

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    evo malko slika,u međuvremenu je doletila i parahybana u kolekciju ali nije uspjelo slikanje jerbo je manja od ritae pa nisu neke slike,






  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja Shelby gt500'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Doboj
    Postova
    166

    Uobičajeno Odg: Konačni početak

    Ne napisah ništa odavno na ovoj temi pa eto da napišem šta imam sad i slike.Ciriocosmus ritae je uginula ali šibnem slike onako.Irminia se ne da slikat nikad jer skoro nikad i ne viđam.Campestratus je sitan i običan tako da i ne slikam dok ne poraste.

    Trenutna postava

    Grammostola pulchra 0.1.1
    Grammostola pulchripes 0.1.0
    Psalmopoeus irminia 0.0.1
    Chromatopelma cyaneopubescens 0.0.2
    Lasiodora parahybana 0.0.2
    Eupalaestrus campestratus 0.0.1
    Eupalaestrus campestratus 0.1.0















    Izvinjavam se ako sam pretjerao sa količinom slika.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •