Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: pomoc oko kameleona

  1. #1

    Question pomoc oko kameleona

    pozdrav svima,treba mi sto brza pomoc,naime,dobio sam dva Calyptratus-a ..terarium imam visine 1m sirine 50cm ...hteo bi da znam sve oko svetlosti,temperaturi ,ishrani,vlaznosti vazduha kako bi ima sve to obezbedio u sto je pre moguce...hvala unapred

  2. #2
    Član Kurshlus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Lokacija
    Borcha
    Postova
    37
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: pomoc oko kameleona

    Evo kod mene je ovako :

    Spot lampa ,trenutno je od 40W
    Uva-Uvb neonka
    Temperatura od 25C-35C
    Vlaznost - Drzim posudu sa vodom i 2-3 dnevno prskam sa fajtalicom i nemam nikakav hidrometar
    Podloga humus , biljke hibiskus , bendzamin i dosta grana da moze da se skriva itd.
    Jednu posudu sa hranom drzim na sredini terarijuma zakacenu za granu fixna a druga koju pomeram .
    Ishrana - jednom dnevno 5-6 lateralisa ili 5-6 supercrva ili par dubia sve zavisi koliki je kameleon .
    Mada sto se tice ishrane kad je sit nece da jede .
    I da ne zaboravim imam automatsko paljenje i gasenje spot lampe i neonke . Podesena da se pale oko 8 a gase oko 20

    To ti je to kod mene i da ime mu je Cimet

  3. #3
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: pomoc oko kameleona

    Da dodam, nadam se da ih ne drziš zajedno u tom terarijumu? To je mozda ok dok su mali, kasnije ti ne bih preporučio.
    U terarijumu moraš da imaš što više sitnih kasnije kada porstu većih grana da mogu da šetaju, takodje moraš imati vitamine prilikom ishrane.
    Prelistaj malo teme po forumu i naćićeš sve što treba.
    Pozdrav,
    Aleksandar.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •