evo ukratko parenje chromatusa, muzjaka sam imao 3 na raspolaganju,u final moltu su oko 2-3 meseca..

Zenka je 20+ cm, jako velika, stara oko 4 god, od njenog poslednjeg presvlacenja do parenja proslo je oko 4 meseca,
nekoliko puta su pustani muzjaci kod zenke ali je samo prva dva puta bila zainteresovana za parenje i sve je proslo kako treba oba puta, slika nemam nesto puno jer sam uglavnom snimao parenja imam 2 snimka koje cu postaviti, a i poneku sliku..

Prvi muzjak je pusten 5 aprila i za nekoliko minuta su se sparili i sve je proslo kako treba parenje je uspelo a i muzjak je uspeo da prezivi jer su se mirno razisli nakon parenja.. evo jedna slika prvog parenja, pustanje muzjaka kod zenke:



Evo i snimak prvog parenja.(ne zamerite na losaem kvalitetu snimaka):



Drugo parenje se odigralo dva dana kasnije 7 aprila. trebalo im je malo vremena da se skontaju ali nakon 10-15 minuta su zapoceli lupkanje, sparili se i mislim da je sve proslo kako treba, muzjak je uspeo da pobegne i ako je zenka krenula da ga napadne nakon parenja, pobegao je i preziveo.. Evo snimak drugog parenja:



Nakon toga pustani su muzjaci jos nekoliko puta ali je zenka bila ne zainteresovana tako da mislim da je uspesno sparena, i posle jos nekoliko pokusaja nisam vise ni pustao muzjake, nakon toga zenka je preuredila ceo terarijum i sad vec dva meseca uglavnom boravi u skrovistu..
Proslo je dva meseca od parenja tako da cu ovih dana da povecam vlaznost jer je dva meseca bila bez posude sa vodom i vlaznosti, sad ide posuda unutra i orosavanje svakih 3-4 dana, pa cemo da vidimo kada ce da napravi kokon.. Nadam se da je sve proslo kako treba i da ce uskoro napraviti kokon toliko za sada o svim promenama bice obavestenja