Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: Nhandu chromatus Parenje

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Nhandu chromatus Parenje

    evo ukratko parenje chromatusa, muzjaka sam imao 3 na raspolaganju,u final moltu su oko 2-3 meseca..

    Zenka je 20+ cm, jako velika, stara oko 4 god, od njenog poslednjeg presvlacenja do parenja proslo je oko 4 meseca,
    nekoliko puta su pustani muzjaci kod zenke ali je samo prva dva puta bila zainteresovana za parenje i sve je proslo kako treba oba puta, slika nemam nesto puno jer sam uglavnom snimao parenja imam 2 snimka koje cu postaviti, a i poneku sliku..

    Prvi muzjak je pusten 5 aprila i za nekoliko minuta su se sparili i sve je proslo kako treba parenje je uspelo a i muzjak je uspeo da prezivi jer su se mirno razisli nakon parenja.. evo jedna slika prvog parenja, pustanje muzjaka kod zenke:



    Evo i snimak prvog parenja.(ne zamerite na losaem kvalitetu snimaka):



    Drugo parenje se odigralo dva dana kasnije 7 aprila. trebalo im je malo vremena da se skontaju ali nakon 10-15 minuta su zapoceli lupkanje, sparili se i mislim da je sve proslo kako treba, muzjak je uspeo da pobegne i ako je zenka krenula da ga napadne nakon parenja, pobegao je i preziveo.. Evo snimak drugog parenja:



    Nakon toga pustani su muzjaci jos nekoliko puta ali je zenka bila ne zainteresovana tako da mislim da je uspesno sparena, i posle jos nekoliko pokusaja nisam vise ni pustao muzjake, nakon toga zenka je preuredila ceo terarijum i sad vec dva meseca uglavnom boravi u skrovistu..
    Proslo je dva meseca od parenja tako da cu ovih dana da povecam vlaznost jer je dva meseca bila bez posude sa vodom i vlaznosti, sad ide posuda unutra i orosavanje svakih 3-4 dana, pa cemo da vidimo kada ce da napravi kokon.. Nadam se da je sve proslo kako treba i da ce uskoro napraviti kokon toliko za sada o svim promenama bice obavestenja

  2. #2
    Član korisnik'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Ljubljana
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    Koliko se iz priloženog da videti i zaključiti, parenje je bilo uspešno. Čestitam!

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    trenutna situacija je sledeca.. parenje je propalo, zenka se presvukla pre 20ak dana..sad je bas bas velika.. od 3 muzjaka koja sam imao sad su na raspolaganju dva, za par dana kada se napune bice opet pustani na parenje.. sada je zenka bas velika i sveze presvucena tako da kontam da bi sad trebalo sve da bude ok sto se kokona tice.. bice neki izvestaj sa parenja cim se obavi

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    Samo je nahrani dobro pre parenja, da se ne bi nahranila umesto parenja!
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    hranim je dobro, tek pre neki dan sam poceo da je hranim, presvukla se 14.6. ali pojela je za sada nekoliko dubija, natovicu je do parenja

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    Nije problem ni da ih paris samo da jede 4-5 buba odmah ce da lupka samo pazi da ga ne smlati posle parenja Evo slika od pre nekoliko dana, silovanje bukvalno, zenka je inace mnooogoo krupnija od njega, ali je htela da se pari tako da tu nemas brige, njih je bar lako spariti.

    nchromatusparenje.JPG

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    evo da se i ja javim posle duzeg vremena, zenka je parena 2 puta, prvi put 10.7 i drugi put 15-og, bez problema su se oba puta sparili, nakon nekoliko min je pocelo lupkanje i odmah usledilo i samo parenje... uspesno je sparena oba puta.. muzjaci su pustani jos nekoliko puta ali nije htela da se pari.. toliko za sada.. preostaje cekanje da se vidi sta ce biti kad stignem ubacicu i neku sliku sa parenja

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    Niko nece da ozivi malo i ovaj deo foruma pa moram opet ja Evo malo opet da osvezim ovu moju temu nakon nekoliko neuspesnih parenja Sad je druga zenka u pitanju, mlada oko 17-18 cm..
    Parena je 4 puta 28.2.15 , 4.3 , 15.3 , 31.3
    Zenka je nakon 73 dana od prvog parenja polegla povelik kokon 12.5.15 Rezultat od oka oko 1000 jaja.. Kokon otvoren tri nedelje kasnije, prve nogice su pocele da se pojavljuju oko 25 dana nakon poleganja kokona..
    Evo slika uzivajte






    love of tarantulas..

  9. #9
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    Ohoo znači radi inkubator Čestitam! Ja bih rekao da ovde ima i 1500+
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus Parenje

    Hvala matori ! Ova zenka je do uzimanja kokona bila u sobi na sobnoj temperaturi oko 25.. A jaja od kad su uzeta stoje u inkubatoru na 28 c, i za sada je sve super! Sljaka inkubator pun gas Bas ih ima mnogo, videcemo kroz koju nedelju kad dodje vreme za razdvajanje, bas me zanima koliko ih ima, a do sada sam izbacio bar 200 losih jaja koja su bila ili vremenom se osusila, a ostalo ih je dobrih jos brdoo
    love of tarantulas..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •