Prikaz rezultata 1 do 4 od 4

Tema: B. dubia smrad :)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno B. dubia smrad :)

    Imam 20ak dubija i kada otvorim kutiju oseca se neprijatan miris, dosta ljudi kaze da im se dubije ne osecaju a oni koji tvrde suprotno kazu da ih imaju na hiljade u koloniji...

    Da li ja mozda radim nesto pogresno ili sta je u pitanju? Ipak previse smrde (po mom skromnom misljenju) obzirom da ih je samo 20

    Inace, drzim ih u plasticnoj kutiji, sa dovoljno ventilacije. U kutiji je karton za jaja i par komadica hrane za macke, i na svakih par dana ubacim parce nekog voca/povrca (najcesce jabuku ili sargarepu) koje redovno izbacujem ako ne pojedu (cak i vodim racuna da hrana za macke ne dodje u dodir sa vocem/povrcem).

    Pomazite...

  2. #2
    Član stsasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    59

    Uobičajeno Odg: B. dubia smrad :)

    Ventilacija tj. vlaga. Sanji malo količinu povrća da smanjiš vlagu. Povećaj broj rupa na mnogo više nego dovoljan broj. Meni je čitav poklopac izbuš otkada sam shvatio da dubija nije smrdljivi lateralis tj traži puno manje vlage.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja oo7'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    216

    Uobičajeno Re: B. dubia smrad :)

    Poslusao sam savet i stavio mrezu za komarce preko celog poklopca, tako da je kutija prakticno otvorena...

    Nisam ni sumnjao da ce to suzbiti smrad al ne znam bas koliko je dobro zbog grinja ili nekih drugih nezeljenih gostiju... Vreme ce pokazati...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Re: B. dubia smrad :)

    Citat Prvobitno napisao oo7 Pogledaj post
    Poslusao sam savet i stavio mrezu za komarce preko celog poklopca, tako da je kutija prakticno otvorena...

    Nisam ni sumnjao da ce to suzbiti smrad al ne znam bas koliko je dobro zbog grinja ili nekih drugih nezeljenih gostiju... Vreme ce pokazati...
    Jednostavno mozes i da nabavis dovoljno velik terarijum/kutiju da ne mogu da se penju i ni ne treba ti poklopac
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •